Závěrečný seminář virtuální univerzity třetího věku se v Novém Městě na Moravě uskutečnil už podruhé. „Mile mě překvapil zcela zaplněný sál novoměstského kulturního domu. Byli tam lidé z různých koutů republiky. Studenti univerzity třetího věku jsou obdivuhodní a velmi je to baví. Někteří z nich dokonce říkali, že počítají s tím, že se přihlásí na další semestr,“ netajil se svým obdivem nad tím, co senioři-studenti dokázali, starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Začátek semináře patřil představování zúčastněných měst, což se uskutečnilo formou hádanek, které jednotlivá místa blíže specifikovaly. Nejvíce prostoru dostalo hostitelské Nové Město na Moravě, účastníci semináře si mohli vychutnat mimo jiné i prezentaci historických fotografií s odborným výkladem.

Pro všechny přítomné byl navíc připraven bohatý doprovodný program. Někteří zájemci se vypravili na komentovanou prohlídku města nebo na návštěvu Horácké galerie. Sportovní fanoušci si mohli pro změnu prohlédnout Vysočina arenu coby dějiště slavných závodů, ať už horských kol nebo biatlonových klání. Kdo chtěl mohl se podívat také do nedalekého Žďáru nad Sázavou na památku UNESCO – kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.