„Už jsem si tu stihla popovídat s pěti nebo šesti bývalými spolužáky. Je příjemné se s nimi zase potkat, byli jsme dobrá parta. Váhala jsem, zda mám vůbec přijet, bydlím až za Prahou, nakonec jsem udělala dobře," uvedla Jana Zichová.

Zatímco v atriu v 1. poschodí se konala vernisáž výstavy Kontrasty dvou absolventek školy Jany Zabloudilové a Hany Krškové, současní studenti zase v angličtině nastudovali a sehráli pasáž z hry Agathy Christie. Vyvrcholením celého odpoledne a podvečera na „půdě" školy se stala talkshow s významnými absolventy školy – s Milošem Bartákem, Janem Gregorem, Josefem Krobem, Vojtěchem Novotným, Vítem Pohankou a Ivo Strejčkem. „Jsem rád, že tato šestice pánů patří mezi naše absolventy. Myslím si, že dnešní mladí lidé potřebují na vlastní oči vidět, případě si sáhnout, na autoritu, člověka, kterému se podařilo něco dokázat. I když, ruku na srdce, oni by dosáhli toho, čeho dosáhli, i kdyby studovali na jiné škole. Každému učiteli ale udělá dobře, že má takové žáky. Jsme na ně opravdu hrdí," řekl ředitel gymnázia Vlastimil Čepelák. Zároveň studentům přislíbil, že s každým z bývalých studentů domluví termín besedy. „V sobotu totiž nebyl čas na jejich dotazy," vysvětlil Čepelák.

Oslava kulatého jubilea pokračovala Plesem absolventů v Domě kultury, kde bylo na programu například audiovizuální pásmo z historie školy.

Více čtěte v pondělním vydání Žďárského deníku.