VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

25.1.2018

Snoubenci nacházejí oblibu ve sňatcích mimo obřadní síně

Vysočina – Mezi snoubenci jsou stále populárnější svatby mimo obřadní síň. Potvrzují to oddávající z Vysočiny, kteří v uplynulém roce mířili i na obřady na skutečně netradičních místech.

24.1.2018

Ve Žďáře připravují sestavení harmonogramu oprav centra města

Žďár nad Sázavou – Do konce ledna by měla žďárská radnice zjistit, ve kterých částech širšího centra Žďáru se v následujících letech plánují rekonstrukce inženýrských sítí. Z toho pak chce vycházet při tvorbě takzvané strategie rozvoje centra města.

24.1.2018

Sjednali si novou pojistku majetku města a škod

Žďár nad Sázavou – Nové pojištění majetku města a škod si sjednala od začátku letošního roku žďárská radnice. Předchozí pojistka vypršela na konci uplynulého roku.

24.1.2018

Projíždění stop bylo přerušeno

Nové Město na Moravě – Teplejší počasí omezilo další strojovou úpravu běžkařských tras na Novoměstsku. Kvůli mokrému sněhu nebude projetí stop v nejbližších dnech možné.

24.1.2018

Ve žďárské nádražní hale budou sídlit policisté

Žďár nad Sázavou – O volná místa v nádražních budovách mají zájem státní úřady i města. Výjimkou není ani Žďár nad Sázavou.

23.1.2018

OBRAZEM: Děti si v Novém Městě užívají zimní radovánky přímo na náměstí

Nové Město na Moravě – Hromadu sněhu nechala do centra města navézt novoměstská radnice. Je určena zejména těm nejmenším obyvatelům, kteří si tak přímo na náměstí mohou užívat zimních radovánek.

23.1.2018

Město muselo pozměnit plán zimní údržby

Nové Město na Moravě – Další kilometry chodníků a komunikací navíc musí nyní v zimním období udržovat Nové Město na Moravě. Novoměstští radní byli nuceni změnit i plán zimní údržby, který byl rozšířen o nové úseky.

23.1.2018

Žďárské muzeum ukazuje Velkou válku očima šikovatele Antonína Kurky

Žďár nad Sázavou – Od úterý 23. ledna mohou návštěvníci zhlédnout novou výstavu v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou na Tvrzi.

23.1.2018

V Meziříčí bude sraz hokejové naděje

Velké Meziříčí – Vyzkoušet si, jaké to je být hokejistou, mohou ve středu 24. ledna od 17 hodin na velkomeziříčském zimním stadionu děti od čtyř do osmi let, a to bez rozdílu úrovně bruslení.

23.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ v Křídlech

Žďársko - Ve středu 24. ledna pokračuje ve Žďárském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

23.1.2018

K výročí republiky na Vysočině zasadí památné stromy

Vysočina – Umístění časové schránky v Třebíči, divadelní představení Hymna ve Žďáře nad Sázavou, hudební koncert v Havlíčkově Brodě, hromadné vyvěšování českých vlajek v Pelhřimově a například zážitková hra Urban game v Jihlavě.

22.1.2018

Rodiče dětí žádají měření smogu u škol

Žďár nad Sázavou – Rodiče žáků docházejících na výuku ve 2. a 3. základní škole ve Žďáře nad Sázavou si stěžují na ranní smog.

22.1.2018

Ve Family Pointu budou hovořit o první pomoci i šátkování

Žďár nad Sázavou – O první pomoci dětem se bude v úterý 23. ledna hovořit ve žďárském Family Pointu, který se nachází ve čtvrtém patře polikliniky.

21.1.2018

Díky výhře nezvýší v Bobrové poplatky za odpad

Bobrová, Žďársko – Zvýšení poplatků za komunální odpad se v letošním roce 2018 nemusejí obávat například obyvatelé městyse Bobrová na Novoměstsku.

20.1.2018

Závodní tratě Zlaté lyže si vyzkoušeli i tříletí lyžaři

Nové Město na Moravě – Novoměstskou Vysočina Arenu ovládli v sobotu 20. ledna lyžaři všech věkových kategorií. Sportovní klání s názvem STRABAG Ve stopě Zlaté lyže se sice v Novém Městě na Moravě konalo poprvé, závody pro amatérské jezdce na běžkách, které navazují na klasické závody Zlatá lyže, tam měly kdysi tradici.

20.1.2018

Výstava představuje nové hrady a zámky

Žďár nad Sázavou - V rámci nové výstavy, kterou připravilo Muzeum nové generace ve Žďáře nad Sázavou, mohou návštěvníci procestovat celou Českou republiku.

20.1.2018

Útulky ve švech nepraskají, větší nápor se čeká až odrostou štěňata

Vysočina – Útulky plné nechtěných štěňat nebo polekaných psů, kteří svým pánům utekli při novoročních oslavách. Takové jsou obecně zažité představy o stavu útulků po Vánocích. Situace je ale zatím klidná. Útulky čekají přírůstky až v únoru nebo v březnu, kdy darovaná štěňátka odrostou.

19.1.2018

Škola oslavila výročí dnem otevřených dveří i plesem

Žďár nad Sázavou – Pětašedesát let od zahájení výuky v pracovišti Strojírenská slaví Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou (VOŠ a SPŠ). Bývalé strojírenské učiliště pozvalo v pátek 19. ledna návštěvníky na den otevřených dveří.

19.1.2018

Děti z Křídel budou mít o dva týdny delší prázdniny

Křídla – Na delší volno v letních měsících se mohou těšit děti z Křídel. Kvůli opravě a přístavbě školní budovy se jim totiž prodlouží prázdniny.

19.1.2018

Policisté pátrají po dvaatřicetileté ženě z Velké Bíteše

Velká Bíteš – Po dvaatřicetileté Lubomíře Pelikánové z Velké Bíteše pátrají nyní žďárští kriminalisté.

19.1.2018

Lyžování bylo v Novém Městě na Moravě oblíbenou zábavou

Nové Město na Moravě - /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - V pátek 19. ledna startuje nový seriál Žďárského deníku s názvem Jak jsme žili v Československu. Bude mapovat život lidí z regionu v letech 1918 - 1992. Ve druhém díle prostřednictvím archivních fotografií představíme lyžařské Nové Město na Moravě.

18.1.2018

Jaroslava Doležalová je čestnou občankou Žďáru

Žďár nad Sázavou – Jaroslava Doležalová ze Žďáru nad Sázavou, žena, která za války ukrývala pětiletou židovskou holčičku Jarmilu Wilhelmovou, se stala čestnou občankou města.

18.1.2018

Ve Žďáře bude obnoveno 2141 kusů dřevin, brzy začne kácení

Žďár nad Sázavou – V následujících týdnech a měsících dojde ve Žďáře ke kácení dřevin v rámci revitalizace městské zeleně v šesti lokalitách města.

18.1.2018

Dálnice D1 v obou směrech po dopravní kalamitě už jede

Vysočina - Ve čtvrtek v poledne byl plně obnoven provoz na dálnici D1 i ve směru na Prahu.

18.1.2018

Jaroš popovídá o svých dvou expedicích

Nové Město na Moravě – Na „domácí půdě“ bude v pátek 19. ledna přednášet novoměstský horolezec Radek Jaroš o svých dvou výpravách za kompletací Koruny světa.

18.1.2018

Začínají s úpravou bílé stopy

Žďársko, Novoměstsko – S úpravou běžkařských tratí už začali na Žďársku i Novoměstsku.

18.1.2018

Raději nevyjíždějte, pokud nemusíte, varují policisté řidiče

Vysočina – Raději nenajíždět na dálnici D1 doporučují policisté řidičům na Vysočině.

18.1.2018

Sněžení pomohlo sjezdovkám, provoz zahajují i v Karasíně

Žďársko – Sníh, který v posledních dnech zasypal Žďársko, hraje do karet provozovatelům sjezdovek. Provoz díky tomu nyní zahajují například v Karasíně na Bystřicku.

18.1.2018

Organizátoři vyhlásili náhradní termín závodu dračích saní

Žďár nad Sázavou – Organizátoři závodů dračích saní již oznámili náhradní termín mistrovského klání ve Žďáře nad Sázavou. Původně se měly dračí saně prohánět po ledovém oválu u zimního stadionu již v sobotu 20. ledna.

18.1.2018

Jedním z plánů Kultury Žďár je modernizace výstavní síně

Žďár nad Sázavou - Staronovou ředitelkou žďárské příspěvkové organizace Kultura Žďár je Marcela Lorencová. Svou pozici obhájila v listopadu, a nyní je už ve vedení organizace jedenáctým rokem. Jaké plány má na příštích šest let? „Především bych ráda naši organizaci udržela tam, kde je. Ačkoli to tak na první pohled nemusí vypadat, je to pro mou další práci výzva,“ komentovala to Marcela Lorencová s úsměvem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT