VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

31.1.2018

Nové Město mění systém parkování

Nové Město na Moravě – Na změnu v systému placeného parkování si budou muset zvyknout motoristé v Novém Městě na Moravě. Parkovací automat, který je umístěn u kulturního domu, bude odstraněn a přemístěn na náměstí. Lidé přijíždějící za kulturními událostmi si pro změnu musí nově zakoupit parkovací hodiny.

31.1.2018

V knihovně budou učit znakovou řeč

Žďár nad Sázavou – Naučit nebo zdokonalit se ve znakové řeči používané neslyšícími umožní ve čtvrtek 1. února všem zájemcům Knihovna Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou.

30.1.2018

Hřbitovní brány se automaticky otevírají a zavírají podle provozní doby

Velké Meziříčí – Na bezmála 430 tisíc korun vyšlo pořízení dvou automatických bran na hřbitově v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí. Ty v současné době již několik dnů fungují ve zkušebním provozu. Důvodem jejich pořízení bylo zbavení se nutnosti obě brány každé ráno se začátkem provozní doby hřbitova odemykat a večer zase zamykat.

30.1.2018

Město nabízí dřevo na prodej

Nové Město na Moravě – Novoměstská radnice nabízí zájemcům dřevní hmotu vytěženou v městských lesích.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

29.1.2018

Bývalý lom ukrývá ledovou krásu

Hamry nad Sázavou, Sázava – Nenápadný, malý bývalý lom mezi Hamry nad Sázavou a obcí Sázava na Žďársku skrývá nečekanou ledovou krásu. Tu si bylo možné prohlédnout například o uplynulém víkendu. Počasí, které sice nepřeje milovníkům zimních sportů, vyhovuje totiž tvorbě rampouchů všech velikostí a tvarů.

29.1.2018

Na Žďársku byl loni uloven rekordní počet divokých prasat

Žďársko – Rekordní počet divokých prasat ulovili v uplynulém roce myslivci ze žďárského okresu. Zastřelit se jim podařilo celkem 2 525 kusů černé zvěře. Vyplývá to z hlášení o provedeném lovu, jež musejí myslivci každý rok odevzdávat.

29.1.2018

Zaparkoval nastartované auto, motor běžel celé dopoledne

Žďár nad Sázavou – Městským policistům ve Žďáře lidé volali, že v Tyršově ulici stojí od rána „opuštěné“ nastartované auto. Oznámili to minulé úterý hodinu po poledni.

29.1.2018

Provozovatel bioplynové stanice dostal stotisícovou pokutu

Žďár nad Sázavou – Společnost AVE Žďár nad Sázavou, jež provozuje bioplynovou stanici, do níž se sváží bioodpad z celého regionu, dostala stotisícovou pokutu. Důvodem bylo podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) nesprávné provozování zařízení k omezování emisí.

29.1.2018

Respirační onemocnění jsou na sezonním maximu, v kraji je chřipka typu B

Vysočina – Ve čtvrtém kalendářním týdnu se na Vysočinu přiblížila chřipková epidemie. Nemocnost v kraji se sice nadále drží pod prahem epidemie a zůstává pod republikovým průměrem. Na druhé straně právě v minulém týdnu vystoupal počet akutních respiračních onemocnění na sezonní maximum, když na Vysočině a přibylo potvrzených případů pravé chřipky.

29.1.2018

V Radňovicích omezili rychlost

Radňovice – Omezení rychlosti na třicet kilometrů v hodině musí nyní na dvou místech respektovat řidiči projíždějící po silnici I/19 v obci Radňovice.

29.1.2018

Na jaře přistaví školu, aby se do ní vešli všichni žáci

Velká Losenice – Dvě kmenové třídy, kabinety a sociální zařízení vzniknou v nástavbě základní školy ve Velké Losenici. Ta se začne stavět na jaře, předpokládané ukončení stavebních prací je do začátku nadcházejícího školního roku, tedy do září.

29.1.2018

Novoměstské náměstí obsadila hasičská auta

Nové Město na Moravě – V těsné blízkosti historické kašny se sochou Vratislava z Pernštejna v centru Nového Města na Moravě parkovala o víkendu hasičská auta. Kamenný šlechtic pohlížel na nejnovější techniku, kterou se díky dotacím z Kraje Vysočina a ministerstva vnitra podařilo několika sborům dobrovolných hasičů z novoměstského okrsku získat.

28.1.2018

OBRAZEM: Drahoš v Rosičce porazil Zemana o jediný hlas

Rosička – O jediný hlas vyhrál volby v malé obci na Žďársku, která je známá v celém Česku díky vyhlášené rozhledně, Jiří Drahoš. V Rosičce porazil ve druhém kole prezidentských voleb Zemana poměrem hlasů 17:16.

27.1.2018

OBRAZEM: Vítězství zapili v hospodě U Prezidenta šampaňským

Nové Veselí - Příznivci Miloše Zemana z Vysočiny sčítání hlasů z druhého kola prezidentských voleb sledovali v sobotu odpoledne v restauraci U Prezidenta v Novém Veselí. Právě tam má úřadující hlava státu chalupu.

27.1.2018

Také ve žďárském okrese většina voličů dala hlas Zemanovi

Žďársko – V pěti městech žďárského okresu rovněž jednoznačně zvítězil Miloš Zeman. V samotném Žďáře nad Sázavou mu lidé dali 6674 hlasů (53,89%), zatímco jeho rivalovi 5710 hlasů (46,11%), v Novém Městě na Moravě Zemana volilo 3156 lidí (52,92%) a Jiřího Drahoše 2808 voličů (47,08%). V Bystřici nad Pernštejnem Miloš Zeman získal převahu 2964 hlasů (65,33%) nad 1573 hlasy (34,67%) pro Jiřího Drahoše.

27.1.2018

OBRAZEM: Volí i Rosička, kde dostali oba kandidáti stejně hlasů

Rosička - Také v Rosičce na Žďársku si vybírají ze dvou finalistů možného budoucího prezidenta republiky. Ve vsi se v prvním kole prezidentských voleb před čtrnácti dny stalo to, že Jiří Drahoš i Miloš Zeman obdrželi od místních voličů rovný počet hlasů, a sice každý po deseti.

27.1.2018

OBRAZEM: „Dvojka‟ je nejstarší školou ve Žďáře

Žďár nad Sázavou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ – Škola v Komenského ulici 2, která i dnes nad vchodem nese svůj domácký název „Dvojka“, je od zrušení první „základky“ nejstarší školní budovou ve Žďáře. Původně to byla jedenáctiletá střední škola a od roku 1953 fungovala v objektu školy na dnešním náměstí Republiky, který ale kapacitně nestačil.

26.1.2018

OBRAZEM: Do domu dětí se tentokrát hrnuli dospělí – k volbám

Žďár nad Sázavou – První voliči budoucího prezidenta republiky ve Žďáře na otevření volebních místností několik minut čekali, třeba v domě dětí a mládeže v Horní ulici, kde se úderem 14. hodiny začalo hlasovat ve dvou okrscích.

26.1.2018

OBRAZEM: Volby jsem ještě nikdy nevynechal, je to důležité, říká Libor Zeman

Nové Město na Moravě – Přede dveřmi volební místnosti v domě s pečovatelskou službou v Novém Městě na Moravě čekal jako první volič Libor Zeman. S prezidentským kandidátem má společné nejen příjmení, ale i mnohé názory.

26.1.2018

Lidé už věnovali na novou hasičskou stříkačku přes sto tisíc korun

Svratka – Více než 112 tisíc korun se dosud podařilo shromáždit na účtu svratecké radnice, který zřídila pro podporu nákupu nové hasičské stříkačky pro tamní dobrovolné hasiče. Techniku za více než šest milionů korun podpoří také dotace, ale i tak není finanční doplatek pro město zanedbatelný.

26.1.2018

I přes oteplení lze stále lyžovat, závody psích spřežení ale byly zrušeny

Žďársko – Navzdory oteplení mohou lyžaři o víkendu stále ještě vyrazit na většinu sjezdovek ve žďárském regionu. Sněhu je na svazích i nadále dostatečná vrstva.

26.1.2018

Cestovatelé na přednášce popíší půlrok na Islandu

Žďár nad Sázavou – Příběh dvou lidí, kteří vyrazili na Island a strávili v této zemi půl roku, si mohou zájemci poslechnout na přednášce, jež se uskuteční v neděli 28. ledna ve žďárském klubu Batyskaf.

26.1.2018

Tříkrálové koledování bylo na Žďársku úspěšnější než loni

Žďár nad Sázavou – Další rekord mohli na Žďársku zaznamenat pořadatelé Tříkrálové sbírky, kterou po celé republice organizuje Charita Česká republika. Letos lidé koledníkům ve žďárském okrese do kasiček naházeli 3 313 085 korun, o více než čtvrt milionu než loni. Znovu se naplnilo, že výtěžek ve žďárském okrese je každý rok vyšší.

25.1.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme školu v Komenského ulici 2

Žďársko - V pátek 26. ledna pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

25.1.2018

Kurz pro myslivce letos zlákal dvacet lidí, adeptů postupně ubývá

Žďár nad Sázavou – Celkem dvě desítky lidí se přihlásily do letošního ročního mysliveckého kurzu, který odstartoval v lednu a pořádá ho Okresní myslivecký spolek (OMS) ve Žďáře nad Sázavou. Oproti kurzu loňskému je počet zájemců o první lovecký lístek jenom nepatrně nižší – minulý rok o něj totiž usilovalo jednadvacet osob.

25.1.2018

Koho jiného by měli mít lidé rádi než Zemana, říká Ludmila Zelená

Moravecké Pavlovice – Už podruhé vyhrál v Moraveckých Pavlovicích, malé obci na Bystřicku, Miloš Zeman, s to s velkým náskokem před ostatními kandidáty. V roce 2013 mu dalo svůj hlas přes osmdesát procent tamních voličů, letos tam získal více než sedmdesát procent hlasů.

25.1.2018

Jiřímu Drahošovi dám hlas i ve druhém kole, míní Ladislava z Račic

Račice – Míříme do Račic, malé obce vzdálené zhruba deset kilometrů od Nového Města na Moravě. Cesta snadná není, vesnice rozhodně neleží u hlavního tahu a po sněhové nadílce z předchozích dní a následné oblevě jsou silnice sjízdné jen s obtížemi. Naštěstí mnoho aut nepotkáváme a ocitáme se v pořádku Račicích.

25.1.2018

Kraj se opět pokusí prodat bývalou léčebnu. Cena už spadla z 50 na 18 milionů

Daňkovice – Další pokus prodat nevyužívaný areál bývalé plicní léčebny na Buchtově kopci u Daňkovic na Novoměstsku plánují krajští radní. Prodej doporučili ke schválení zastupitelstvu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT