VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

1.9.2017

V Bíteši vystavují účesy ke krojům

Velká Bíteš – Nejrůznější pokrývky a ozdoby hlavy – čepce od vyšívaných plátěných po brokátové, vlňáčky, šátky, koruny i hřebeny – i rekonstrukce téměř neznámých nebo dnes už zaniklých účesů představuje návštěvníkům výstava Tradiční úprava a úbor hlavy žen k lidovému kroji na Horácku a Podhorácku jindy a nyní.

1.9.2017

Město může odkoupit za 21 milionů budovu bývalého luteránského gymnázia

Velké Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Velkomeziříčská radnice uvažuje o koupi historické budovy někdejšího luteránského gymnázia. V rozhodování mohou pomoci i ředitelé vybraných městských organizací.

31.8.2017

OBRAZEM: Podpisy sbírá i Horácké muzeum

Nové Město na Moravě – Podpořit prastarou lípu z Kuklíku v anketě Strom roku mohou přijít lidé do Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě.

31.8.2017

Žďár chce stavět obecní byty, první od revoluce

Žďár nad Sázavou – Dům se třemi vchody a šestatřiceti nájemními byty o velikosti kolem 50 až 60 metrů čtverečních plánuje žďárská radnice postavit v ulici Sázavská v lokalitě Klafar. Z toho dvanáct bytů má spadat do kategorie takzvaného dostupného bydlení.

31.8.2017

Bíteš je příjemné místo k životu, říká starosta

Velká Bíteš – Letošní rok přináší do Velké Bíteše mnohé změny. Zřízena byla místní policie, v ulicích panuje čilý stavební ruch.

31.8.2017

OBRAZEM: Do japonské zahrady lze vstoupit branou torii

Sněžné – Exotické místo bedlivě střežené dvěma kamennými draky lze najít na Novoměstsku v obci Sněžné. Pavel Šimon, milovník bonsajů, začal na svém pozemku budovat japonskou zahradu už v devadesátých letech minulého století.

30.8.2017

S nákladnou opravou hasičského auta pomůže Bítýšce kraj

Osová Bítýška – Krajská rada projedná žádost obce o finanční pomoc pro jednotku dobrovolných hasičů Osová Bítýška. Při výjezdu začátkem června došlo k poruše motoru na požárním voze a výdaje na opravu převyšují možnosti obce.

30.8.2017

OBRAZEM: Na letošní přívalové deště doplatilo hlavně centrum města

Nové Město na Moravě - Přestože si lidé v některých lokalitách stěžují na nedostatek srážek, Nové Město na Moravě letos zažilo hned několik přívalových dešťů. Ty se „podepsaly“ především na centru města, kde voda poničila mlatový chodník v horní části Vratislavova náměstí.

30.8.2017

OBRAZEM: Ochránci přírody vyrazili za obojživelníky

Žďár nad Sázavou - Netradiční akci uspořádala na závěr léta pro své členy i zájemce z řad veřejnosti žďárská pobočka Českého svazu ochránců přírody.

30.8.2017

Návštěvníci muzea zavítají mezi Hříšné lidi města pražského

Velké Meziříčí – S detektivními případy prvorepublikového rady Vacátka, ale nejenom s nimi, se budou moci blíže seznámit návštěvníci ojedinělé výstavy, kterou 14. září zpřístupní v meziříčském muzeu. 

30.8.2017

Dvě uzavírky budou ve čtvrtek platit naposledy

Bystřicko – Čtvrtek 31. srpna je posledním dnem, kdy budou platit uzavírky na komunikaci vedoucí z Dolní Rožínky do Strážku a na silnici v obci Bukov.

30.8.2017

Santini ve Žďáře není jen Zelená hora

Žďár nad Sázavou – V kostele Nejsvětější trojice ve Žďáře nad Sázavou se uskuteční mimořádně komentované prohlídky. V rámci akce Rok baroka bude chrám v sobotu 2. září volně přístupný veřejnosti.

29.8.2017

OBRAZEM: Ve Víru opravují dělníci přehradní hráz

Vír - Až do konce září potrvá oprava přehradní hráze ve Víru na Žďársku.

29.8.2017

Čestnými občany měst jsou vedle sebe Gottwald i Klaus

Žďársko – Někdejší prezident Klement Gottwald, protifašističtí bojovníci, již byli po druhé světové válce věznění v lágrech komunistického režimu, anebo Tomáš Garrique Masaryk či armádní generál Ludvík Svoboda. Různé osobnosti nezřídka stojící na opačné straně „barikády“ jsou v seznamech čestných občanů měst žďárského okresu. Nikdo to už příliš neřeší, je to historie, a ta se změnit nedá.

29.8.2017

Městští strážníci si musí poradit s hady i s agresivními pacienty

Nové Město na Moravě – Práce strážníka není vždy jednoduchá a často s sebou přináší i nejrůznější kuriózní situace. Městští policisté v Novém Městě na Moravě už museli řešit například odchyt potulujícího se kozla nebo odhánět zmateného srnce z jedné z novoměstských ulic.

29.8.2017

Africké děti jezdí do školy na kolech ze Žďárska

Žďár nad Sázavou – Jízdní kola darují lidé ze Žďárska africkým dětem, které se díky nim snadněji dopraví do škol. Usnadní se jim tak cesta ke vzdělání.

29.8.2017

Věž kostela bude naposledy přístupná pro veřejnost

Žďár nad Sázavou – Počtvrté bude v sobotu 2. září veřejnosti zpřístupněna věž žďárského farního kostela sv. Prokopa. Jedná se o poslední prohlídku v letošním roce.

28.8.2017

Andělské křídlo husici omezuje v létání

Žďár nad Sázavou – Jeno z mláďat husice egyptské, nepůvodního ptačího druhu, který letos zahnízdil u žďárského rybníčku Horňák, má vývojovou vadu. Mohou za ni lidé, kteří chtěli mláďatům dopřát a hojně je přikrmovali pečivem.

28.8.2017

V sobotu se do zámku sjedou křesťanské rodiny, už počtrnácté

Žďár nad Sázavou – Stovky křesťanských rodin se v sobotu sjedou do žďárského zámku, v jehož areálu se uskuteční v pořadí už 14. diecézní pouť rodin. Ta před lety vznikla na impuls mládeže, která se setkávala v diecézních centrech.

28.8.2017

Řidiči musí počítat s dalším zdržením

Žďársko – Se zdržením musí počítat řidiči na Žďársku.

28.8.2017

Siláci budou znovu házet osmikilovou kolejnicí

Polnička – Co nejdále budou chtít dohodit železnou kolejnicí obyvatelé Polničky. Sedmnáctý ročník zábavně sportovního klání bude součástí pouťového veselí v obci. Potěžkat si metu a zkusit přehodit místní zkusí i Luboš Buchta, který se účastnil třech olympijských her v klasickém lyžování.

27.8.2017

Stromy na Vysočině jsou jako píšťaly varhan, říkával Vítězslav Volavý

Habří – Potomci rodu Volavých se sešli v Habří. Zavzpomínali na všechny, kteří se společného srazu nedočkali. První písemná zmínka o Volavém z Habří se objevuje v dopise kardinála Ditrichštejna. Ten 25. června 1625 napsal svému švagrovi Krištofu Pavlovi Lichtenštejnovi na Pernštejně o svobodnících z Habří, Michalu Sklenářovi a Jiříku Volavým, kteří odmítali být podřízeni vrchnosti z Moravce a chtěli by být pod ochranou pánů z Pernštejna.

27.8.2017

Lékařka naučí lidi první pomoc

Nové Město na Moravě – Nemocnice v Novém Městě na Moravě pořádá bezplatný kurz první pomoci pro veřejnost. Kurz povede doktorka Karolína Brodinová.

26.8.2017

Žďár dostal nabídku partnerství

Žďár nad Sázavou – Žďárští radní budou v pondělí mimo jiné projednávat nabídku partnerství města Chust, které se nachází v zakarpatské oblasti Ukrajiny.

26.8.2017

V Herálci si přišli na své malí i velcí kluci

Herálec – Malá, ale naše. I tak by se dala nazvat traktoriáda v Herálci.

26.8.2017

Bystřické léto se rozloučí divadlem. Pobaví Gangsteři z Voloprd

Bystřice nad Pernštejnem – Program Bystřického léta uzavře v neděli 3. září od 20 hodin divadelní představení Gangsteři z Voloprd. V rámci akce Divadlo na náměstí se představí ochotnický divadelní spolek Rozsochy v amfiteátru na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem.

26.8.2017

V zámeckých sádkách ve Žďáře si zájemci naloví ryby sami

Žďár nad Sázavou - První návštěvníci se mohou vypravit na ryby do středověkých sádek ve žďárském zámku Kinských. Zájemci si je tam mohou sami chytit.

25.8.2017

Vandal ukradl vozík se žebříkem

Bystřice nad Pernštejnem – Odstavený přívěsný vozík a hliníkový žebřík v Bystřici nad Pernštejnem se neznámému vandalovi zalíbily natolik, že je neváhal ukrást.

25.8.2017

Většina sledovaných rybníků má i na konci srpna čistou vodu

Vysočina – Zřejmě poslední horké prázdninové dny opět lákají lidi k vodě. Které rybníky jsou na Vysočině ke konci léta ještě čisté? Na Žďársku, kde je hygieniky „hlídáno“ nejvíce rekreačních rybníků v kraji, je aktuálně nejčistší Velké Dářko, které bylo z pětistupňové řady ohodnoceno jedničkou. Dvojku dostaly Pilská nádrž, novoměstské Koupaliště a Sykovec.

25.8.2017

Žďárská poliklinika zakoupila nový přístroj, ten s pacienty i hovoří

Žďár nad Sázavou – Cévní ambulance Polikliniky ve Žďáře nad Sázavou rozšířila nyní své služby díky zakoupení nového pletysmografu. Jde o zařízení sloužící k vyšetření kvality prokrvení končetin, a to jak žilního, tak tepenného systému.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT