VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

9.9.2017

Areál zemědělské školy obsadilo domácí zvířectvo

Bystřice nad Pernštejnem – Kdákání slepic, kohoutí kokrhání, ovčí bečení, varovné syčení hus a obdivné výkřiky návštěvníků – to vše se ozývalo v areálu zemědělské školy v Bystřici nad Pernštejnem. Právě tam se na tři dny „zabydlela“ chovatelská výstava.

9.9.2017

Hřiště před stadionem zapadne mezi ostatní sportoviště

Bystřice nad Pernštejnem – Projekt nového centrálního dětského hřiště před zimním stadionem v lokalitě Lužánky dokončuje bystřická radnice.

8.9.2017

Většina koupališť už osiřela, správci si letošní sezonu chválí

Vysočina – Na koupalištích letos zažili dobrou sezonu, jak vesměs říkají jejich provozovatelé správci. Venkovní koupaliště na Vysočině se zavřela na konci srpna, jen v Lukách nad Jihlavou mají v plánu ještě na víkend otevřít. Od pondělí 11. září ale sezona skončí i tam.

8.9.2017

VIDEO: Paseckou skálu obsadily děti ze Žďáru

Žďárské vrchy – Šesťáci ze Základní školy Švermova ve Žďáře nad Sázavou vyměnili sešity, pera a učebnice za lana, sedáky a helmy a vydali se do Žďárských vrchů, aby si vyzkoušeli své dovednosti ve skalním lezení.

7.9.2017

Spor o Náměstí v Meziříčí trvá, referendum neprošlo

Velké Meziříčí – Velkomeziříčští zastupitelé neschválili vypsání místního referenda k plánovaným úpravám centra města. O jeho vypsání rozhodne soudní jednání.

7.9.2017

Školy na Žďársku usilují o lepší stravování dětí

Žďársko – Zlepšit kvalitu stravování dětí v jídelnách se snaží i ve školách na Žďársku. Třetí ročník projektu Skutečně zdravá škola, do nějž je zapojeno již 286 zařízení s téměř 50 tisíci dětí z celé republiky, přivítal ve svých řadách například „nováčky“ ze Strážku na Bystřicku.

7.9.2017

OBRAZEM: Provoz na průtahu Žďárem omezila částečná uzavírka

Žďár nad Sázavou – Před semafory budou do konce října v některých denních hodinách popojíždět řidiči v Santiniho ulici. V místě je částečně omezen provoz kvůli výstavbě autobusové zastávky a přechodu pro chodce u zámku. Provoz na frekventované silnici I/37 procházející Žďárem je řízený kyvadlově a vedený v tom pruhu, kde právě neprobíhají stavební práce.

7.9.2017

Santiniho slavnosti budou patřit dospělým i dětem

Žďár nad Sázavou – Slavný barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel zanechal v našem regionu nesmazatelnou stopu.

7.9.2017

Na pachové ohradníky potřebují myslivci více peněz

Žďársko – Statisíce korun stojí na Žďársku provoz pachových ohradníků, které mají snížit počty střetů se zvěří na silnicích.

6.9.2017

Nalezené pozůstatky předků byly uloženy do společného hrobu

Křižanov – Postarat se o důstojné uložení ostatků předků, které se objevily po odkrytí obvodové zdi kostela svatého Václava, musela křižanovská radnice.

6.9.2017

Do chodníku slávy zapíší v Bíteši tenistu Radka Štěpánka

Velká Bíteš – Další slavné jméno přibude ve velkobítešské dlažbě na Masarykově náměstí. Sbírku hvězd v „chodníku slávy“ tentokrát rozšíří hvězda sportovní – Radek Štěpánek. „V neděli jeho hvězdu pokřtíme na hodovém pódiu na náměstí,“ řekl Jiří Rauš, kolem jehož restaurace chodník s hvězdami věnovanými známým osobnostem vede.

5.9.2017

Školky prošly během prázdnin sérií oprav

Žďársko – Ačkoliv během letních prázdnin byla většina mateřských škol na Žďársku zavřená, v budovách mnohých školek panoval čilý stavební ruch. Děti tak v září přišly do opravených prostor – čekala na ně například upravená zahrada nebo nové záchody a koupelny.

5.9.2017

Sdružení Krajina pokosilo 170 hektarů luk

Počítky – Ekologicky laděná organizace Sdružení Krajina, která má své sídlo v Počítkách na Žďársku, zveřejnila aktuální informace k letošní péči o podmáčené louky v regionu.

5.9.2017

Kováři z Vysokého bránu na Helfštýn málem nedovezli, ale Hefaiston vyhráli

Vysoké /FOTOGALERIE/ – Kovářští mistři z Vysokého u Žďáru nad Sázavou shodného jména a příjmení Karel Ondráček vyhráli v kategorii klasického uměleckého kovářství při 36. mezinárodní soutěžní přehlídce kutí železa na hradě Helftýně na Přerovsku. Tam se už od roku 1982 poslední srpnový víkend tradičně sjíždějí kováři ze všech koutů světa. Letos jich bylo přes 500 ze dvaceti zemí.

5.9.2017

Sazomín střeží kavka na mostě

Sazomín – Zatím poslední betonová socha od populárního žďárského umělce Michala Olšiaka stojí v Sazomíně na Žďársku. Kavka na mostě tam byla odhalena k sedmistému výročí od první písemné zmínky o této obci, právě kavka je totiž obecním symbolem.

4.9.2017

Pod Zelenou horou obnoví bikrosovou trať

Žďár nad Sázavou - Parčík pod žďárskou Zelenou horou u ulice Polní čeká revitalizace. Na léta neudržované ploše, jíž místní lidé nazývají jako „lesík“, bude mimo jiné obnovena bikrosová dráha.

4.9.2017

Výroba másla je i není věda

Novoměstsko – Zvýšená cena másla vede k tomu, že se lidé na Novoměstsku pokouší začít s jeho výrobou v domácích podmínkách. Tak, jak tomu bývalo kdysi.

4.9.2017

Kvůli dražšímu máslu se letos prodraží také vánoční cukroví

Vysočina – Ceny másla u nás jsou po přepočtu na koruny už podobné jako cenyv západní Evropě. Mezi lidmi koluje falešná informace, že Evropská unie dotuje zemědělce za omezení produkce mléka.

4.9.2017

Soutěže připravují děti na opravdové zásahy

Žďársko – Hasit ohně, překonávat překážky a pracovat jako tým, to vše láká děti do hasičských sborů. Jaké to je, být hasičem, si zkouší na soutěžích, kterých se, díky zdejšímu kvalitnímu hasičskému zázemí, mohou účastnit celoročně.

4.9.2017

OBRAZEM: Školáci usedli poprvé do lavic

Žďár nad Sázavou - Po dvouměsíčních letních prázdninách se dětem 4. září otevřely dveře základních a středních škol. Do lavic zasedli úplně poprvé například prvňáčci v Základní škole Švermova ve Žďáře nad Sázavou.

2.9.2017

VIDEO: V Polničce létal vzduchem osmikilový kus kolejnice z roku 1837

Polnička – Už po sedmnácté v areálu Salón Expres vagón Polnička létala do dálky kolejnice. Respektive její osm kilogramů těžká část, která byla v roce 1837 odlita v polničských hutích, tehdy největším železárenském podniku v Čechách.

2.9.2017

Křesťanské rodiny si při pouti připomněly výročí brněnské diecéze

Žďár nad Sázavou /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V pořadí už 14. diecézní pouť rodin zahájila mše svatá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve žďárském zámku, kterou už potřinácté celebroval brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle. První diecézní pouť rodin se ve Žďáře uskutečnila v roce 2004, a to u příležitosti Roku rodiny vyhlášeném pro brněnskou diecézi biskupem Vojtěchem Cikrlem a 10. výročí Roku rodiny vyhlášeném OSN.

1.9.2017

Nová knížka fotografií srovnává historický a současný Žďár

Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Nakolik se za desítky let změnil Žďár nebo třeba zda na starých fotkách (i bez nápovědy ze současnosti) hned poznají, kterou část města zachycují, ukáže čtenářům nová knížka Žďár nad Sázavou včera a dnes.

1.9.2017

OBRAZEM: Děti zkoušely, jak lze trávit volný čas aktivně

Žďár nad Sázavou – Jízda na koloběžce, překážková dráha, vytváření obřích bublin, první pomoc, závody v běhu nebo výtvarné tvoření všeho druhu. To je jenom malý výběr z aktivit, jež si mohli vyzkoušet lidé, kteří zavítali v pátek do areálu Farských humen ve Žďáře nad Sázavou.

1.9.2017

Křižanovští oslaví dožínky a konec prázdnin

Křižanov – Svátek slovanské bohyně Živy a konec prázdnin oslaví v sobotu 2. září v Křižanově.

1.9.2017

Hasiči zabojují na čtrnáctém memoriálu

Žďár nad Sázavou – Už na čtrnáctém memoriálu Jana Dřínka budou v sobotu 9. září závodit hasičská družstva, ta nejstarší z nich zabojují také o putovní pohár Karla Herolda. Požární útok předvedou hasiči v sobotu u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou.

1.9.2017

Do Odrance se sjedou loutkoherci

Odranec – Loutkovému divadlu bude patřit v neděli 10. září vesnice Odranec na Novoměstsku. Již pošesté se tam uskuteční festival Odranecké loutkohraní.

1.9.2017

V Bíteši vystavují účesy ke krojům

Velká Bíteš – Nejrůznější pokrývky a ozdoby hlavy – čepce od vyšívaných plátěných po brokátové, vlňáčky, šátky, koruny i hřebeny – i rekonstrukce téměř neznámých nebo dnes už zaniklých účesů představuje návštěvníkům výstava Tradiční úprava a úbor hlavy žen k lidovému kroji na Horácku a Podhorácku jindy a nyní.

1.9.2017

Město může odkoupit za 21 milionů budovu bývalého luteránského gymnázia

Velké Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Velkomeziříčská radnice uvažuje o koupi historické budovy někdejšího luteránského gymnázia. V rozhodování mohou pomoci i ředitelé vybraných městských organizací.

31.8.2017

OBRAZEM: Podpisy sbírá i Horácké muzeum

Nové Město na Moravě – Podpořit prastarou lípu z Kuklíku v anketě Strom roku mohou přijít lidé do Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení