VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

9.2.2018

Žďárský Lidl v sobotu zavře, po přestavbě otevře 26. března

Žďár nad Sázavou – Modernizací projde v následujících týdnech žďárská prodejna Lidl, která bude od soboty 10. února až do neděle 25. března mimo provoz.

8.2.2018

Nové Město spustilo on-line poradnu

Nové Město na Moravě – Novoměstská radnice nabízí na svých webových stránkách další službu nejen pro místní obyvatele – on-line poradnu.

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme život v Křídlech

Žďársko - V pátek 9. února pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

8.2.2018

Dračí saně letos ve Žďáře závodit nebudou

Žďár nad Sázavou – Posádkám na saních s dračími hlavami letos lidé ve Žďáře fandit nebudou. Z letošního závodu, který se jezdívá na rychlobruslařském oválu u zimního stadionu, definitivně sešlo - organizátoři ho zrušili, protože počasí neumožnilo vytvořit včas ledovou trať.

8.2.2018

Na pozemku po Bílém lvu vyrostou příští rok byty i obchody

Žďár nad Sázavou – Byty a prostory pro podnikání v příštím roce vzniknou v novém objektu, který vyroste na pozemku po kdysi vyhlášeném a později zavřeném a chátrajícím hotelu Bílý lev na žďárském náměstí Republiky.

7.2.2018

Domovem seniorů prošel masopustní průvod

Mitrov - Klienti Domova pro seniory Mitrov strávili veselé dopoledne v nočních košilích. Užívali si totiž masopustních radovánek.

7.2.2018

VIDEO: Sněžná děla plní obří lednici

Nové Město na Moravě – Obří lednice u Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě je právě „krmena“ velkým množstvím nového technického sněhu. Díky nízkým teplotám mohli členové sportovního klubu spustit sněžná děla a začít s jejím plněním.

7.2.2018

Na jaře v bystřických Lužánkách přibude nové dětské hřiště

Bystřice nad Pernštejnem – Centrální dětské hřiště za čtyři miliony korun začne na jaře vznikat u zimního stadionu v bystřické lokalitě Lužánky.

6.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Křídlech

Žďársko - Ve středu 7. února najdete v Žďárském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

6.2.2018

OBRAZEM: Žďárem projde v sobotu po letech masopustní průvod

Žďár nad Sázavou – Obnovený masopustní průvod se v sobotu 10. února uskuteční ve Žďáře. „Akce navazuje na tradici průvodů v 60. letech 20. století. Tehdy masopust organizovali hasiči, jsou o tom i záznamy v jejich kronice. Masopustní průvody v posledních letech zažívají renesanci, a to nejenom ve vesnicích. Když se tato tradice mohla obnovit třeba i v Jihlavě nebo v Telči, tak jsem si řekla, proč také ne ve Žďáře,“ přiblížila za organizátory Lenka Šimo.

6.2.2018

Školáci z Velké Losenice měli tělocvik na ledě

Žďár nad Sázavou - Žáci z druhého stupně Základní školy ve Velké Losenici v úterý trénovali bruslení a hokejové dovednosti na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou.

5.2.2018

V Edenu chystají Uzené slavnosti

Bystřice nad Pernštejnem – Bystřické centrum Eden si v sobotu 17. února připraví pro návštěvníky už čtvrtý ročník dne plného uzenin. Na Uzených slavnostech je kromě ochutnávky masových specialit čeká i ukázka zabíjačky, tradiční řemesla nebo doprovodný program pro děti.

5.2.2018

V pátek se obyvatelé Žďáru vydají poprvé obhlédnout, co se kde skácí

Žďár nad Sázavou – První ze dvou veřejných komentovaných setkání v terénu v souvislosti s nadcházející obnovou městské zeleně v šesti lokalitách Žďáru se uskuteční v pátek 9. února od 16 hodin.

5.2.2018

U Fryšavy lze potkat zapadlého běžkaře

Fryšava pod Žákovou horou – Obrázek tak trochu jako z hororu se naskýtá běžkařům projíždějících okolím Fryšavy pod Žákovou horou. Ze sněhové „peřiny“ trčí nohy zapadlého lyžaře, na jedné má stále ještě připnutou lyži.

5.2.2018

Ve Žďáře otevřou novou výstavu

Žďár nad Sázavou – Stará radnice ve Žďáře nad Sázavou otevře v úterý 6. února své dveře všem milovníkům umění. V sedmnáct hodin tam bude totiž zahájena Výstava Klubu výtvarných umělců Horácka.

3.2.2018

VIDEO: Polničkou procházel masopustní průvod, před domy voněly koblihy i řízky

Polnička - Koblihy, řízečky, jednohubky, obložené chlebíčky a další laskominy čekaly často už před vstupem do dvora na účastníky masopustního průvodu, který v sobotu od časných ranních hodin obcházel domácnosti v Polničce. A samozřejmě nechybělo ani něco ostřejšího na zahřátí, aby maškary i muzikanti zvládli chodit, tančit a hrát dlouhé hodiny po vsi, nebyla jim zima a netrpěli hladem a žízní.

3.2.2018

OBRAZEM: Bystřice byla dlouhá léta spojená jak s uranem, tak se šitím

Bystřice nad Pernštejnem /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ – Bystřice nad Pernštejnem zažila velký rozvoj v druhé polovině 20. století, což bylo spojeno zejména s rozvojem uranového průmyslu v regionu. V dolech byly v průběhu jejich více než půl století trvající historie zaměstnány tisíce mužů jak z Bystřicka, tak i těch, kteří do malého města přicházeli za hornickou prací ze všech koutů republiky a ve městě pak již zůstali.

2.2.2018

Studenti si mohou vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto

Velké Meziříčí – Otestovat si svoje znalosti českého jazyka a literatury i matematiky mohou uchazeči o studium na gymnáziu ve Velkém Meziříčí. Škola pořádá pro zájemce takzvané přijímačky nanečisto. Díky nim mohou žáci základních škol, kteří by na gymnáziu v budoucnu rádi studovali, zjistit, jaké mají šance na přijetí a kde by se měli ještě zdokonalit.

2.2.2018

Děti se do muzea dostanou zdarma, jen na vysvědčení

Žďár nad Sázavou – Muzeum nové generace ve žďárském zámku přivítá až do neděle všechny školáky zdarma. Jedinou podmínkou je donést si s sebou pololetní vysvědčení a ukázat ho v pokladně.

2.2.2018

Pololetní prázdniny si děti užívaly na sněhu

Nové Město na Moravě - Zimní radovánky si o pátečních pololetních prázdninách užívaly děti například na cvičném svahu sjezdovky na Harusově kopci na okraji Nového Města na Moravě. Kromě běžného lyžování si zájemci mohli vyzkoušet i jízdu na pěnové placce ve tvaru tučňáka.

2.2.2018

Ve Víru se letos na ledu zatím nelezlo, horolezci čekají na mrazy

Vír – Ledová stěna, kterou horolezci nedaleko obce Vír pravidelně vytvářejí už dvanáct let, se na skále v této sezoně zatím neobjevila. Zatímco loni lezci mohli atrakci využívat už od začátku ledna, v tomto roce jim počasí zatím nepřeje. Ve Víru je vše připraveno, ale provozovatelé stěny ještě ani ledovat nezkoušeli. K zprovoznění plochy by potřebovali, aby pořádně mrzlo alespoň týden, a to nejen v noci, ale i přes den.

2.2.2018

Kde by mohl stát bazén v Meziříčí, najdou zájemci na webu města

Velké Meziříčí – Tři možnosti výstavby relaxačního centra ve Velkém Meziříčí včetně krytého bazénu zahrnuje studie proveditelnosti, kterou zveřejnila na svém webu velkomeziříčská radnice. „Kdo má zájem, může si nyní studii prohlédnout na webových stránkách. O dalším postupu později rozhodnou zastupitelé,“ informoval místostarosta Velkého Meziříčí Vilém Lavický.

2.2.2018

Na některých místech Vysočiny sníh ze všech chodníků odklízet nestíhají

Vysočina – Přestože v těchto dnech Vysočinu kalamita nezasáhla a na většině místech sníh už dokonce téměř slezl, mají města jasný plán zimní údržby, který každoročně, případně podle potřeby, aktualizují.

1.2.2018

OBRAZEM: Photographia Natura představuje linie v krajině

Nové Město na Moravě - Čtvrteční podvečerní vernisáží byla v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě zahájena výstava Photographia Natura 2017, která návštěvníkům nabízí přes sedm desítek vybraných fotografií ze čtrnáctého ročníku fotosoutěže pořádané rok co rok Muzeem Vysočiny Jihlava.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme život v Bystřici

Žďársko - V pátek 2. února pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

1.2.2018

V Meziříčí chtějí letos stavět nový most i sportovní tribunu

Velké Meziříčí – Rekonstrukci mostu u Jelínkovy vily v Třebíčské ulici či modernizaci sportoviště za třetí základní školou ve Školní ulici doporučili meziříčským zastupitelům ke schválení tamní radní v rámci rozdělení peněz na investice z přebytku hospodaření města.

1.2.2018

Křídelští herci začali zkoušet novou hru

Křídla – Ani letos neporuší ochotníci z Křídel dlouhodobou tradici velikonočních představení. Právě nyní začínají se zkoušením nové divadelní hry.

1.2.2018

Jezevčíka Dyra vídají ve Žďáře, cestu domů ale zatím nenašel

Žďár nad Sázavou – Už je to více než měsíc, co se u Vepřové na Žďársku ztratil dlouhosrstý jezevčík Dyr. Psovi se následně podařilo doputovat až do Žďáru nad Sázavou – viděn byl postupně na několika místech ve městě i v jeho okolí. Například u rybníku Konvent, v areálu zámku či poblíž kostela na Zelené hoře.

1.2.2018

Chřipka zavřela školu v Mostištích

Velké Meziříčí – Delší pololetní prázdniny mají žáci Základní školy v Mostištích, místní části Velkého Meziříčí.

31.1.2018

Počasí opět „stoplo‟ závod dračích saní, poslední termín je 10. února

Žďár nad Sázavou 31. ledna – O další týden je pro nepříznivé klimatické podmínky odložen žďárský závod dračích saní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT