VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

16.2.2018

Radnice avizuje měření rychlosti

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice oznámila, že měření rychlosti na dálnici D1 bude znovu pokračovat v dubnu. Měření mezi kilometry 146 až 153 probíhalo již v loňském roce.

15.2.2018

Mezi karnevalovými kostýmy vedou princezny a hrdinové typu Spiderman

Žďársko – Sezona karnevalů je nyní v plném proudu a z půjčoven kostýmů kvapem mizí nejatraktivnější masky. Stejně jako v případě běžné módy totiž i dětské převleky podléhají aktuálním trendům.

15.2.2018

Další část obchvatu Žďáru je stále v „papírové“ fázi

Žďár nad Sázavou – Ještě letos dojde k zadání dokumentace pro územní řízení na pokračování „malého“ obchvatu Žďáru, respektive na napojení stávající státní silnice z Brněnské ulice dále na Jihlavskou ulici.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme masopust v Rozsochách

Žďársko - V pátek 16. února pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

15.2.2018

Škola se otevře návštěvníkům, rodiče si s dětmi mohou prověřit své znalosti

Žďár nad Sázavou – Dveře školy otevřené – to je název návštěvního dne ve žďárské základní škole Švermova 4, kterou učitelé a žáci připravili na čtvrtek 22. února. Zájemci si prohlédnou učebny, družinu, tělocvičny nebo nový bufet s retrokoutkem, rodiče si mohou s dětmi i zkusit, jak by dnes zvládli třeba zeměpisný test nebo pokusy ve fyzice či chemii. 

14.2.2018

Tvůrkyně krojovaných panenek dostaly ocenění Kraje Vysočina

Nové Veselí - Titul Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina putuje do Nového Veselí. Kraj jej udělil Marii Žilové a její dceři Evě Jurmanové za tradiční techniky a postupy při zpracování zmenšených součástek lidových krojů.

14.2.2018

Trofeje loni ulovených srnců patří k nejlepším za poslední léta

Žďár nad Sázavou – Trofeje zvěře, která byla v honitbách žďárského okresu ulovena v uplynulém roce, odborníci nyní hodnotí v sídle Okresního mysliveckého spolku (OMS) ve Žďáře nad Sázavou. Po celkové kontrole si bude moci tento „vzorek regionální zvěře“ prohlédnout také veřejnost. A to na tradiční chovatelské přehlídce, jež je pro letošek naplánována na 23. až 25. března.

14.2.2018

V Borech se bude přednášet o Maroku i USA

Bory – Zajímavé přednášky mají připraveny v Borech na Velkomeziříčsku. Ve čtvrtek 15. února se zájemci mohou dozvědět od Filipa Lysáka informace o cestování po marockém venkově. Povídání spojené s promítáním začíná v sedmnáct hodin, a to v zasedací místnosti tamního obecního úřadu (OÚ). Vstupné je dobrovolné.

14.2.2018

Radnice loni ušetřila 23 milionů na výběrových řízeních

Žďár nad Sázavou – Třiadvacet milionů korun se loni podařilo uspořit žďárské radnici při výběrových řízeních. Uskutečnilo se na osm desítek veřejných zakázek, rozpočtovaná cena všech činila 122 milionů.

14.2.2018

Radnice vypsala grantový program

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice vypsala grantový program Zdravé město, díky němuž letos přispěje pořadatelům akcí až sedmi tisíci korunami.

13.2.2018

Pro Natálku se již povedlo vybrat přes půl milionu, sbírka končí za dva týdny

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Ještě poslední dva týdny zbývají do ukončení sbírky pro čtyřletou Natálku – dívenku trpící mozkovou obrnou. Pro holčičku, jež se svými rodiči žije ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, začala na počátku prosince 2017 shánět peníze skupinka nadšenců z Malé Losenice na Žďársku, odkud pochází otec Natálky a kam by se rodina měla v budoucnu přestěhovat. A sbírka se opravdu nečekaně „rozjela“.

13.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ ve Vatíně

Žďársko - Ve středu 14. února najdete v Žďárském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

13.2.2018

Seniorům z Křižánek jezdí pro léky sociální pracovnice

Křižánky – Křižánky nabízí novou službu pro „své“ seniory. V rámci projektu vztahujícího se k sociálnímu bydlení v obci je pro starší obyvatele k dispozici sociální pracovnice, která jim například vyzvedne léky nebo je doprovodí k lékaři.

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2018

Osud zastávky v průmyslové zóně je i po patnácti letech nejistý

Žďár nad Sázavou – Zda přibude v průmyslové zóně železniční zastávka, stále ještě neví žďárská radnice. Tato problematika se ve městě řeší již dlouhou řadu let, nyní navíc do již zaplněné průmyslové zóny dojíždějí za prací stovky lidí. K vybudování železniční zastávky je také třeba mimoúrovňový přechod silnice, aby se lidé dostali ze zastávky bezpečně na opačnou stranu kolejí.

12.2.2018

Napilno budou mít o valentýnu tradičně v květinářstvích

Vysočina – Někdo ho rád oslaví, jiného nezajímá a někoho až rozčiluje. Řeč je o 14. únoru, kdy se připomíná svátek svatého Valentýna, importovaný z anglosaských zemí. 

12.2.2018

V Rozsochách pochovají muzikanta

Rozsochy – Ostatkové veselí na Žďársku ještě není u konce. Jedním z posledních dozvuků jsou tradiční masopustní ostatky, které budou v úterý 13. února od devatenácti hodin v Rozsochách, obce poblíž Bystřice nad Pernštejnem.

12.2.2018

Jména téměř všech dětí z fotografie jsou známá. Nad jedním se vznáší otazník

Nové Město na Moravě – Pátrání po tvářích zvěčnělých na staré fotografii patřící Jaromíru Čejkovi z Nového Města na Moravě bylo úspěšné. Téměř všechna jména fotografovaných jsou známá, otazník se vznáší pouze nad jedním z nich.

12.2.2018

Myslivci nakoupili léčiva za 150 tisíc, ta nyní ale nesmějí použít

Vysočina – Pravidelné přeléčení zvěře, které jí pomáhá zbavit se vnějších i vnitřních parazitů, se letos na Vysočině, stejně jako ve zbytku republiky, neuskuteční. Důvodem je mimořádné opatření Státní veterinární správy, jež podávání antiparazitik uživatelům honiteb zakazuje.

12.2.2018

Pátrání po ztraceném jezevčíku Dyrovi je u konce

Žďársko – Pátrání po dlouhosrstém jezevčíkovi Dyrovi, o kterém Deník v uplynulých týdnech opakovaně informoval, bylo po zhruba měsíci a půl ukončeno. Majitel psa již nalezl, bohužel ale mrtvého.

12.2.2018

OBRAZEM: Na ledopádu u Sázavy se podepsala obleva, potřebuje silné mrazy

Hamry nad Sázavou – Na silnější mrazy musejí počkat lidé, kteří si chtějí prohlédnout ledopád na skále nad řekou Sázavou u Hamrů nad Sázavou. Podle aktuální předpovědi meteorologů ale není jasné, zda to bude ještě v letošní zimě. Ledopád se nachází po proudu nad pravým říčním břehem nedaleko Brdíčkova mlýna (Šlakhamru).

11.2.2018

OBRAZEM: Novoměstsko žilo masopustem

Novoměstsko – Ve znamení masopustů nebo také ostatků byl tento víkend na Novoměstsku.

11.2.2018

OBRAZEM: Běžkaři si užívali v bílé stopě

Novoměstsko – Dostatek sněhu a čerstvě upravená stopa byly o víkendu velkou inspirací pro všechny milovníky běžeckého lyžování.

10.2.2018

Napětí i zklamání zažili fanoušci při sledování závodu Martiny Sáblíkové

Rokytno – První závod žďárské obyvatelky Martiny Sáblíkové si nenechali ujít ani její fanoušci, kteří se sešli v rokytenském pohostinství Hotel Rokytno. Sportovní přenosy tam jsou na denním pořádku. Štamgasti i návštěvníci odjinud si už dávno zvykli na to, že se jídlo ani pití neobejde bez přehlídky nejrůznějších sportovních klání.

10.2.2018

VIDEO: Na znovuobnovenou tradici se přišla podívat více než stovka lidí

Žďár nad Sázavou – Přes sto lidí se v sobotu přišlo podívat na znovuobnovený masopust ve Žďáře nad Sázavou. Některým se průvod maškar líbil, jiní z něj byli na rozpacích.

10.2.2018

Jaký dárek připravit pro Martinu? Lámou si hlavu ve Žďáru

Žďár nad Sázavou – Snad jen málokterý obyvatel Žďáru nad Sázavou si nechá ujít přenosy jednotlivých závodů Martiny Sáblíkové, která je s městem nedílně spojena. Radnice už také přemýšlí, jak ji po návratu ze Zimních olympijských her v jihokorejském městě Pchjongčchangu přivítá.

10.2.2018

Jak jsme žili v Československu: Křídla

Křídla – V dalším dílu seriálu Jak se žilo v Československu se podíváme do Křídel, vesničky na Novoměstsku.

10.2.2018

Příprava na výstavbu pokračuje

Velká Bíteš – Ve Velké Bíteši pokračují s přípravou inženýrských sítí a komunikací v lokalitě Babinec, kde má v budoucnosti „vyrůst“ 70 nových rodinných domků.

9.2.2018

Konec světa mají v Hamrech – na hranici Čech a Moravy

Hamry nad Sázavou – Místo zvané Na konci světa se strážní budkou a figurínou celníka se léta nachází na západním okraji osady Šlakhamry. Loni na podzim k němu přibyla také oficiální značka s nápisem Historická hranice Moravy. Důvodem bylo nejen navrácení povědomí o historické moravsko–české zemské hranici, která kdysi oddělovala markrabství moravské a království české a byla zrušena v roce 1949, ale také propagace Hamrů nad Sázavou.

9.2.2018

Bílá stopa bude nově upravená

Novoměstsko – Díky nově napadané sněhové pokrývce se mohou lyžaři na Novoměstsku těšit na strojově upravené lyžařské trasy.

9.2.2018

Zájemce o léčebnu složil jistinu

Daňkovice – Zastupitelé Kraje Vysočina schválili prodej areálu bývalého sanatoria na Buchtově kopci za 18,15 milionu korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT