VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

3.10.2017

Smrk nahradí jedlí a bukem

Nové Město na Moravě – V Novém Městě na Moravě byl schválen nový plán hospodaření v městských lesích. Platit bude následujících deset let.

3.10.2017

Studenti středních škol se v úterý a ve středu vžijí do role voličů

Vysočina – Studenti středních škol z Vysočiny se v úterý a ve středu vydají do volebních místností, aby si vyzkoušeli roli plnohodnotného voliče a mohli tak říct svůj názor.

3.10.2017

Nové překladiště odpadu má ve Žďáře vzniknout do roku 2022

Vysočina, Žďár nad Sázavou – Města a obce v Kraji Vysočina už nyní začínají řešit zákaz skládkování komunálního odpadu, který začne platit v roce 2024. Z tohoto důvodu se uvažuje o vybudování devíti překladových stanic, do nichž bude komunální odpad svážen a odkud po určitých úpravách poputuje do spalovny v Brně. Jedno z překladišť má být i ve Žďáře nad Sázavou.

2.10.2017

Plastia už vyvezla své zboží do 42 zemí světa

Nové Veselí – Nejenom typické plastové konvičky na zalévání či truhlíky na květiny už čtyřiadvacet let vyrábí novoveselská firma Plastia.

2.10.2017

OBRAZEM: Lidé brázdili Žďársko na elektrokolech

Žďársko – Celkem šedesát elektrokol si zájemci mohli zapůjčit na prvním ročníku akce E.ON like-bike Tour 2017, která se odehrála od pátku do neděle ve třech městech na Žďársku – Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě a ve Žďáře nad Sázavou.

2.10.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Žďársko - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své úlovky se s námi podělila i Pavla Blažejovská z Herálce.

2.10.2017

Které jablíčko bude nejkrásnější?

Nové Město na Moravě - Sládě, Stýmka, Moravská jadernička, Panenské, Rubín, ale také Gráfštýnské, Grahamovo jubilejní nebo Arcikníže Ferdinand - to je několik jmen jablek které se objeví na výstavě v novoměstském muzeu o tomto víkendu 7. a 8. října 2017. Právě tam ji připravuje ekocentrum Chaloupky Krátká.

2.10.2017

Kolem Veselského rybníka přibylo dalších pět zastavení

Nové Veselí – Dalších pět zastavení přibylo k první části naučné Vodní stezky kolem Veselského rybníka. Původní šest set metrů dlouhá trasa s interaktivními naučnými panely a lavičkami byla slavnostně uvedena do provozu v létě 2015 za účasti prezidenta Miloše Zemana, který si při něm plánoval, že co zastavení a lavička, to jedna cigareta Oficiální zprovoznění druhé části stezky bylo spojeno s akcí pro veřejnost, při níž došlo například i na opékání párků.

2.10.2017

Knihovna nabízí registraci zdarma

Nové Město na Moravě – K celostátní akci Týden knihoven, která startuje v pondělí 2. října, se připojila také knihovna v Novém Městě na Moravě.

2.10.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Žďársko - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své úlovky se s námi podělil i Petr Broža z Moravce na Žďársku.

1.10.2017

Zvole zažívá období tradičních hodů

Zvole – Od 16 hodin jsou v neděli ve Zvoli na programu tradiční hody s krojovanou chasou hudbou a tancem.

30.9.2017

Ateliéry na Vysočině se návštěvníkům otevřou již posedmé

Vysočina – Již posedmé se na Vysočině uskuteční akce Dny otevřených ateliérů, která ve dnech 7. a 8. října nabídne návštěvníkům na Vysočině přes 160 zajímavých míst.

30.9.2017

Návštěvníci Dne dýní tvořili, ochutnávali a vyměňovali si recepty

Žďár nad Sázavou – Žďárský zámek vsadil o víkendu na oranžovou. Tedy ne že by si tam dali dostaveníčko příznivci nejmenované politické strany, kterou symbolizuje právě tato barva. V zámeckém areálu se „zabydlely“ stovky dýní. Ovšem pouze nakrátko.

30.9.2017

Kotlíkové dotace zvýšily poptávku po ořechu 2. Je tak dražší

Vysočina – Letošní topná sezona odstartovala na Vysočině o několik dní dříve než v loňském roce. Například v Pelhřimově začali hřát lidem radiátory 11. září.

30.9.2017

Jana Zelená: Kdo si koupí koláč, podpoří dobrou věc

Žďár nad Sázavou - Koláč pro hospic je název kampaně, se kterou přichází v prvním říjnovém týdnu Oblastní charita Žďár nad Sázavou. O vzniku tohoto nápadu, jeho realizaci a myšlence jsme hovořili s ředitelkou Oblastní charity Žďár nad Sázavou Janou Zelenou.

30.9.2017

Rybáři už plánují podzimní výlovy

Žďársko – Milovníkům čerstvých ryb začne brzy jejich oblíbená sezona - za dveřmi už je období podzimních výlovů největších rybníků na Žďársku. Mnohé z nich jsou navíc spojeny i s akcemi pro veřejnost.

29.9.2017

Žďár má nové partnerské město – ukrajinský Chust

Žďár nad Sázavou – Novým partnerem Žďáru nad Sázavou se stává ukrajinské město Chust. Je to v pořadí už čtvrté spřátelené místo v Evropě, Žďár má totiž podepsanou smlouvu o partnerství i s francouzskou obcí Cairanne, belgickým městem Flobecq a německým městem Schmöllnem.

29.9.2017

Nákupem koláče podpoří obyvatelé Žďáru Domácí hospicovou péči

Žďár nad Sázavou – Ve středu 4. října osloví Oblastní charita Žďár nad Sázavou obyvatele Žďáru nad Sázavou již pátým ročníkem kampaně Koláč pro hospic. Stánek s prodejem koláčů bude umístěný u firmy Vesna lahůdky na Horní ulici ve Žďáře nad Sázavou od 9 do 14 hodin.

29.9.2017

V zámku opět chystají Den dýní

Žďár nad Sázavou – Vydlabávat dýně a aranžovat do nich květy i podzimní plody, mini jarmark, potrhlé dýňové obličeje i jídlo, které bude jak jinak než z dýní. Dýně ve všech podobách najdete v zámku ve Žďáře v sobotu 30. září od 13 do 17 hodin.

28.9.2017

Ve Žďáře chtějí udělit čestné občanství zachránkyni malé Židovky

Žďár nad Sázavou – Udělit čestné občanství města Jaroslavě Doležalové ze Žďáru nad Sázavou doporučili žďárští radní tamním zastupitelům.

28.9.2017

Město chce nové pietní místo

Nové Město na Moravě – Při příležitosti pětasedmdesátého výročí ukončení druhé světové války v roce 2020 by novoměstská radnice ráda představila nový, důstojnější památník, do nějž mají být přemístěny ostatky padlých. Ty jsou nyní uloženy ve dvou válečných hrobech na římskokatolickém hřbitově.

AKTUALIZOVÁNO
27.9.2017

Zastupitelé odvolali pět radních, starosta Radovan Necid rezignoval

Velké Meziříčí – Po více než roce sporů na radnici ve Velkém Meziříčí na svou funkci rezignoval starosta Radovan Necid (člen ODS, ale kandidoval v uskupení To pravé Meziříčí). Necid v Meziříčí „starostoval“ sedm let.

27.9.2017

OBRAZEM: Stromy potřebují odbornou péči, připomíná arborista

Nové Město na Moravě – Povědomí lidí o nutnosti správné péče o zeleň se v posledních letech zlepšuje. Pozitivní vývoj si chválí například Michael Fiala, arborista z Nového Města na Moravě. „Nedávno jeden z přednášejících na odborném semináři prohlásil, že konečně i v menších obcích již začínají chápat, že ořezat strom nemůže hasič a hajný jenom proto, že jeden má žebřík a druhý pilu, ale že je důležité mít o dřevinách i nějaké znalosti,“ popsal Michael Fiala.

27.9.2017

Světnovští slaví výročí školy a školky

Světnov - Významné výročí si připomínají ve Světnově na Žďársku. O víkendu tam oslaví uplynutí sto dvaceti let od založení základní školy a čtyřicáté narozeniny školky.

27.9.2017

Výstava v muzeu mapuje bouřlivý rozvoj výpočetní techniky

Žďár nad Sázavou – S rozvojem informačních a komunikačních technologií v posledních desetiletích seznamuje příchozí výstava, kterou v úterý otevřeli ve žďárském regionálním muzeu v ulici Tvrz.

27.9.2017

Na zimu se už chystají i ve psím útulku

Žďársko – Na zimu se již chystají ve psím útulku ve Žďáře nad Sázavou. Tam v současné době přebývá celkem sedm psů. „Ochladilo se, takže musíme všechny kotce řádně zazimovat, opravit oplocení, vytvořit zástěny jako ochranu proti větru,“ vyjmenovala za provozovatele Hana Janáčková.

27.9.2017

Můj svět bude ve Žďáře už po deváté, uspěl v něm i místní fotograf

Žďár nad Sázavou – Fotografie pracovníků, dobrovolníků a klientů Charity České republiky s názvem Můj svět budou moci po celý říjen obdivovat návštěvníci žďárského Čechova domu.

26.9.2017

Teplomilná kudlanka nábožná byla objevena i ve Žďárských vrších

Žďárské vrchy – Entomologové ze Správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy hledají ve volné přírodě kudlanky nábožné. O pomoc při pátrání žádají i veřejnost.

26.9.2017

OBRAZEM: Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ v Radňovicích

Žďársko - Ve středu 27. září pokračuje ve Žďárském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

26.9.2017

Z Maršovic odstartuje více než stovka traktorů. Zamíří do Vysočina Areny

Nové Město na Moravě – O překonání rekordu v počtu traktorů ve spanilé jízdě se pokusí organizátoři unikátní akce Vysočina Zetor Show, která se uskuteční ve čtvrtek 5. října v Novém Městě na Moravě. Čtyři odborné školy Kraje Vysočina zaměřené na zemědělskou činnost obdrží navíc při této příležitosti nové traktory, které budou sloužit jejich žákům při výuce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT