VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

3.3.2018

Co si Žďár počne s Kosinkovou sbírkou? Jasněji má být v květnu

Žďár nad Sázavou - Žďárští ani po několika letech nemají jasno, jak naložit se zhruba dvěma stovkami obrazů, které město získalo z dědictví po malíři Josefu Kosinkovi. Žďáru sbírku spolu s nezanedbatelnou peněžní částkou odkázala Kosinkova dcera Jitka Bödefeldová a její manžel.

2.3.2018

Cestovatelé v knihovně představí Maroko i Emiráty

Velká Losenice – Hned dvě cestovatelské besedy chystají na březen v knihovně ve Velké Losenici na Žďársku. O Spojených arabských emirátech se tam bude hovořit v pátek 9. března od sedmnácti hodin. 

2.3.2018

Lyžařskou výstavu prodloužili do neděle

Nové Město na Moravě – Novoměstské Horácké muzeum prodloužilo lyžařskou výstavu, která se tam těší zájmu návštěvníků. Poslední možnost si ji prohlédnout mají o víkendu, do neděle 4. března. Výstava Století na lyžích má podtitul Lyžařská móda a výbava v minulém století.

2.3.2018

Antimonopolní úřad rozhodl o meziříčském Náměstí

Velké Meziříčí – K dalšímu posunu došlo nyní ve sporech ohledně podoby plánované rekonstrukce Náměstí ve Velkém Meziříčí.

2.3.2018

Avizují dopravní komplikace

Nové Město na Moravě – Kvůli opravě a rekonstrukci sítí v ulicích Smetanova, Tyršova, Školní a v horní části Vratislavova náměstí v Novém Městě na Moravě musí řidiči počítat s určitými dopravními komplikacemi.

2.3.2018

Věra Sosnarová popíše, jak přežila devatenáct let v gulagu

Nové Veselí – Přednáška spojená s autogramiádou se uskuteční v neděli 4. března v Novém Veselí na Žďársku. V tamním kostele svatého Václava vystoupí Věra Sosnarová, která bude vyprávět svůj příběh Češky zavlečené na Sibiř, kde prožila krutých devatenáct let.

2.3.2018

Do menších vsí v okolí Žďáru lákají stavebníky nižší ceny parcel

Žďársko – Lidé, kteří shánějí stavební parcelu přímo ve Žďáře nad Sázavou, v současné době nemají z čeho vybírat. Naposledy mohli zájemci pořizovat volné pozemky v lokalitě Klafar loni na podzim, kdy bylo všech šestadvacet míst pro výstavbu řadových domků obratem rozebráno. Za metr čtvereční zasíťovaného pozemku byla stanovena cena 1 999 korun včetně DPH. Ceny za plochy určené k budování klasických rodinných domů se přitom díky elektronickým aukcím ve Žďáře šplhají ještě výš.

1.3.2018

Lyžaři na Novoměstsku si užívali sněhu a sluníčka

Žďársko - O víkendu znovu vyjede technika upravující lyžařské trasy na Novoměstsku. Vítr v minulých dnech částečně zavál najeté stopy a společně se silným mrazem komplikuje úpravu tratí.

1.3.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme školu ze Žďáru

Žďársko – V pátek 2. března pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

1.3.2018

„Chytré“ řízení Žďáru podpoří evropská dotace

Žďár nad Sázavou – Městský dispečink, na který budou napojeny například nové semafory, veřejné osvětlení či vytápění, ale třeba i „chytré“ kontejnery, vznikne ve Žďáře v rámci projektu Smart city. 

1.3.2018

Nebezpečné stromy v Račíně čeká kácení

Račín – Revitalizaci zeleně připravují nyní v Račíně na Žďársku. Některé vzrostlé stromy v obci jsou už totiž ve špatném stavu a mohly by svým pádem ohrozit majetek, zdraví nebo i život obyvatel.

1.3.2018

Zákaz vstupu do lesů už neplatí, těžká technika tam ale stále pracuje

Vysočina – V lesích na Vysočině stále pokračuje likvidace následků vichřice Herwart, která se regionem, stejně jako i zbytkem republiky, prohnala v říjnu loňského roku. „Práce zatím probíhají dobře, a to napříč celým regionem. Celkově je zpracováno přibližně čtyřicet procent objemu nahodilé těžby,“ vyjádřila se mluvčí Lesů České republiky (LČR) Eva Jouklová.

28.2.2018

Silnice u Svratky jsou plné ledu, řidiči se jim raději vyhýbají

Svratka – Na nedostatečnou údržbu krajských silnic si stěžují ve Svratce. Jedná se především o úsek mezi Svratkou a Žďárem, kudy denně řada lidí dojíždí do zaměstnání. Lepší to ale není ani ve směru na Nové Město.

28.2.2018

V Broučku se děti připravují na školku a zvykají si v kolektivu

Žďár nad Sázavou – Od 1. března již mohou rodiče své ratolesti přihlašovat do klubu Brouček, který funguje při žďárském rodinném centru Srdíčko. „Školička“ pro děti od dva a půl roku do pěti let je v provozu dvě dopoledne týdně – v pondělí a středu vždy od osmi do dvanácti hodin.

27.2.2018

Zamrzlé rybníky jsou pod kontrolou rybářů

Vysočina – Pravidelnou kontrolou procházejí nyní některé zamrzlé rybníky na Vysočině. U vodních nádrží, kde panuje riziko, že by šupináči mohli mít v mrazech problémy, provádějí rybáři pravidelné měření kyslíku. V případě nutnosti jsou pak nasazována čerpadla.

27.2.2018

Do bývalého kláštera zvou na povídání o historii i umění

Žďár nad Sázavou – Pro všechny zájemce o historii, architekturu, umění a spiritualitu cisterciáků připravila žďárská farnost Nanebevzetí Panny Marie cyklus přednášek. Konat se budou na faře (bývalá křížová chodba) v areálu bývalého žďárského kláštera, vždy v sobotu v 18 hodin.

27.2.2018

Mzdy ve žďárském Žďasu míří nahoru

Žďár nad Sázavou – I letos plánují ve Žďasu navyšovat mzdy a motivační odměny. Loni tam postupně stoupala průměrná mzda, a to například zvýšením tarifů o pět set korun či zaváděním diferencovaných složek mzdy.

27.2.2018

Beseda v Moučkově domě přiblíží osudy vojáků v bitvě u Zborova

Žďár nad Sázavou – Účast Jihlavského 81. pěšího pluku v bitvě u Zborova v roce 1917 přiblíží zájemcům přednáška, kterou připravili pracovníci Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou. Do tohoto pluku rukovala značná část mužstva z moravské části Vysočiny - někdejší okresy Žďár nad Sázavou, Jihlava a Třebíč).

27.2.2018

Se zvelebováním obce pomůže Račínským nový malotraktor

Račín – Novou techniku na zvelebování obce si nedávno pořídili v Račíně na Žďársku. V průběhu letošního března přibude místním pomocník v podobě malotraktoru.

27.2.2018

O duši je důležité pečovat, říká 101 letá paní

Nové Město na Moravě - Je jí 101 let a patří k nejstarším obyvatelům Vysočiny. Paní učitelka Blažena Šedá tráví posledních 14 roků v bytečku v domě s pečovatelskou službou v Novém Městě na Moravě. V útulné místnosti, obklopená fotografiemi dcery, manžela i papeže Františka. Spokojená, vyrovnaná. V knihovničce má své místo publikace o Martině Sáblíkové, kterou jí superhvězda světového rychlobruslení přinesla osobně a také podepsala.

26.2.2018

Tuhé mrazy přejí bruslení na zamrzlých rybnících

Žďársko – Nejenom na zimních stadionech na umělé ledové ploše se nyní mohou zabavit příznivci bruslení. Tuhé mrazy pokryly dostatečně silnou vrstvou ledu i rybníky, takže se bruslí takřka všude.

26.2.2018

Do Šlakhamru míří stále víc návštěvníků, lákají je i tematické akce

Hamry nad Sázavou – Celá řada zajímavých akcí je pro letošek naplánována ve Šlakhamru – kulturní památce Technického muzea Brno nacházející se u Hamrů nad Sázavou na Žďársku. Někdejší Brdíčkův mlýn ožije v první květnovou sobotu, a to tradiční kovářskou akcí.

26.2.2018

Děti dostaly svůj běžkařský seriál. Mnohé stály na lyžích poprvé

/FOTOGALERIE/ Středeční dopoledne ve Vysočina aréně, která v minulosti hostila ty nejzářivější hvězdy běžkařského a biatlonového světa, patřilo dětem. V Novém Městě na Moravě posledním závodem vyvrcholil pilotní ročník seriálu Lyžuj lesy. Do čtyř běžkařských závodů se zapojilo celkem 650 dětí.

25.2.2018

U Lovětína čaruje mráz více než dvacet let

Lovětín - Oblíbená zastávka turistů i výlet pro běžkaře. U Lovětína na Jihlavsku, se za mrazivého počasí nachází unikátní ledopád.

25.2.2018

Do ZOO přišli námořníci, princezny i zdravotní sestřičky

Rokytno – Rokytenští hasiči pozvali všechny děti z blízka i z daleka o víkendu do zoologické zahrady. A ne jen tak ledajaké – přímo karnevalové.

25.2.2018

GDPR: Nutná ochrana dat nebo likvidační strašák?

Vysočina - GDPR je nařízením Evropského parlamentu a Rady EU. Má zlepšit způsoby uchovávání dat a nakládání s nimi. Novinka postihne skutečně každého. Nařízení, které schválila Evropská unie, u nás začne platit 25. května. Správci a zřizovatelé budou muset dokládat, jak svěřená data chrání. Sankce za porušení nařízení mají být likvidační.

25.2.2018

V nemocnici platí zákaz návštěv

Nové Město na Moravě – Od pondělí 26. února je kvůli chřipkové epidemii rozšířen zákaz návštěv na všechna oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě.

24.2.2018

Jak jsme žili: Někdejší učiliště Žďasu vychovává studenty už 65 let

Žďár nad Sázavou /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Bývalé žďárské strojírenské učiliště slaví letos už 65. výročí své existence.

24.2.2018

Zaměstnají dalšího referenta

Žďár nad Sázavou – Radní ve Žďáře nad Sázavou se usnesli navýšit počet zaměstnanců odboru sociálního o dalšího referenta. Důvodem je zajištění povinné funkce veřejného opatrovníka, kterou město Žďár nad Sázavou vykonává už od roku 1999.

24.2.2018

Zasněžené pláně na Žďársku brázdí lyžaři s draky

Žďársko – Sněhem pokryté pole a louky bez jakýchkoliv překážek, jako jsou stromy nebo sloupy elektrického vedení, a hlavně vítr. To jsou ideální podmínky pro provozování snowkitingu. Žďársko tomuto sportu vyhovuje přímo dokonale, a tak není divu, že lyžaři s kity neboli draky jsou tam pravidelnými návštěvníky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT