VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

10.10.2017

Řidiče na D1 u Velkého Meziříčí změří radary

Velké Meziříčí – Na spuštění do plného provozu již čekají radary a snímače na dálnici D1 u Velkého Meziřičí. Šoféry tam v rekonstruovaném úseku Velké Meziříčí východ – Lhotka už brzy čeká takzvané úsekové měření.

10.10.2017

Burza v Srdíčku má opět vysokou návštěvnost

Žďár nad Sázavou – Tradičně velkému zájmu nakupujících se těší burza oblečení ve žďárském Rodinném centru Srdíčko, které sídlí ve čtvrtém patře polikliniky. Již od úterý 10. října tam zájemci mohou nakupovat podzimní i zimní dětské oblečení všeho druhu.

10.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Komenského 2 ve Žďáře

Žďársko - Ve středu 11. října pokračuje ve Žďárském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

10.10.2017

V Meziříčí začíná tradiční Gastroden

Velké Meziříčí – Na tradiční gastronomickou výstavu láká ve středu 11. října od deváté hodiny ranní Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí.

9.10.2017

V Meziříčí chtějí novou hasičskou stanici i heliport

Velké Meziříčí – Vybudování nové hasičské stanice plánují nyní ve Velkém Meziříčí. Vyrůst má za třetí Základní školou Školní na ploše u obchvatu města mezi hřištěm a autobazarem. V jejím areálu by měl vzniknout rovněž heliport, který ve městě v současné době ještě chybí. Záměr již schválili městští radní.

9.10.2017

Nové auto si odváželi hasiči z Olešné, Slavkovic a Petrovic

Nové Město na Moravě – Další tři z celkového počtu devíti místních částí Nového Města na Moravě obdržely pro své dobrovolné hasiče nové hasičské automobily.

9.10.2017

Ve Žďáře lidé podpořili domácí hospicovou péči nákupem 1526 koláčů

Žďár nad Sázavou – Přes patnáct stovek koláčů prodali zaměstnanci a dobrovolníci Oblastní charity Žďár nad Sázavou v rámci pátého ročníku kampaně Koláč pro hospic ve žďárských ulicích a některých tamních firmách.

9.10.2017

Lípa z Kuklíku skončila pátá

Kuklík – Celkem 3 505 hlasů získala lípa v Kuklíku na Novoměstsku v anketě Strom roku 2017. To stačilo na páté místo z celkem dvanácti finalistů.

9.10.2017

Myslivci plánují hony, blíží se vrchol lovecké sezony

Vysočina – Myslivci z Vysočiny mají nyní napilno, zaměstnávají je přípravy honů, které jsou tradičním vrcholem lovecké sezony. Jejich hlavní období vypukne v listopadu, kdy se lovci scházejí na společných honech na drobnou zvěř. V průběhu celého podzimu se rovněž konají i naháňky na divočáky.

8.10.2017

OBRAZEM: Chovatelé se sešli v Bohdalově, k vidění byly tisíce zvířat

Bohdalov – Na tři tisíce zvířat bylo o víkendu k vidění v Bohdalově na Žďársku. Největší chovatelská výstava v Kraji Vysočina přilákala do tamního kulturního domu a jeho okolí davy návštěvníků, které neodradilo ani chladné a místy i deštivé počasí.

7.10.2017

OBRAZEM: Do Netína se sjel rekordní počet anglických buldoků

Netín – Celkem 178 anglických buldoků, z toho 164 z Česka a 14 ze Slovenska, se se svými majiteli sjelo v sobotu do Netína na Velkomeziříčsku. V areálu Rekreačního střediska Záseka tak vznikl nový, ustavující rekord. „Ten bude zapsán do České knihy rekordů a také do české databáze rekordů a kuriozit,“ informoval Vilém Doležal z pelhřimovské Agentury Dobrý den.

6.10.2017

Jednotka sněženských hasičů se dostala do finále celostátní ankety

Sněžné – Dobrovolní hasiči ze Sněžného opět soutěží v anketě o nejlepší jednotku roku 2017. Podpořit je svými hlasy může veřejnost.

6.10.2017

Pro nemocnou holčičku ušel cestovatel po hranicích 3566 kilometrů

Křižanov – Celkem 97 dní strávil na své dobročinné pěší cestě Václav Malinský. Rodák z Křižanova obešel celé Československo po hranicích, které platily před jeho rozdělením, aby pomohl shánět finance pro malou Emičku Zouharovou. Dívenka od narození trpí dětskou mozkovou obrnou a náklady na její léčbu a rehabilitaci jsou velmi vysoké. 

6.10.2017

Dvě silniční stavby dokončí v říjnu

Velká Bíteš – Bítešská radnice zveřejnila seznam staveb, které se uskuteční v měsíci říjnu.

6.10.2017

Divadelní společnost otevírá vlastní studio

Žďár nad Sázavou – Vlastní divadelní a umělecké studio Malá scéna otevírá ve Žďáře nad Sázavou Královská Divadelní Společnost Effrenata. Ta letos slaví jedenáct let své působnosti na divadelních prknech nejen u nás, ale i v zahraničí.

5.10.2017

VIDEO: Zetory překonaly rekord, Novým Městem jich projelo 134

Nové Město na Moravě – Akce Vysočina Zetor Show v Novém Městě na Moravě slavila úspěch. Rekord v počtu traktorů značky Zetor při spanilé jízdě, který prozatím držela Litva, padl.

5.10.2017

Výstavbu skateparku zpozdilo a prodražilo podloží z navážky

Žďár nad Sázavou – Až na konci října a za více peněz, než se původně předpokládalo, bude hotový skatepark, který v rámci první etapy výstavby streetparku pro provozování takzvaných pouličních sportů za zimním stadionem nechává stavět žďárská radnice.

5.10.2017

I na Vysočině nakoupíte bez obalu. Zboží lze objednat i přes internet

Vysočina – Obchod, kde zákazníci nakoupí potraviny bez obalu, je novým tuzemským trendem. Na Vysočině vznikl první bezplastový obchod už před několika lety, dnes bezobalové obchody rychle přibývají.

5.10.2017

Bystřice láká na tradiční hody s víkendovým programem

Bystřice nad Pernštejnem – Bohatý program na celý následující víkend čeká obyvatele a návštěvníky Bystřice nad Pernštejnem, uskuteční se zde totiž tradiční Bystřické hody.

5.10.2017

Žďas bude na veletrhu soutěžit o Zlatou medaili

Žďár nad Sázavou – Strojírenský a metalurgický podnik Žďas se jako jeden z předních výrobců ve svém oboru i letos představí na 59. ročníku Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně.

4.10.2017

Vyvrcholením Hubertovy jízdy bude hon na lišku

Kuklík – K podzimu v Kuklíku patří už tradičně akce nazvaná Hubertova jízda. Letos se uskuteční v sobotu 7. října.

4.10.2017

Žďárští chtějí zrušit regulační plán Farských humen, pak dostaví chodník

Žďár nad Sázavou – Začátkem listopadu budou zastupitelé rozhodovat o tom, zda bude zrušen regulační plán týkající se dostavby Veselské ulice a Farských humen. Kvůli plánu z roku 2001, který je nadřazený územnímu plánu, například není možné ve Farských humnech dostavět chodník a lidé se už několik let musejí spokojit s provizorně položenými betonovými panely, aby za deště nechodili v blátě.

4.10.2017

OBRAZEM: Mitrov ovládnou louisianští leopardí psi

Mitrov – Ve čtvrtek 5. října začíná čtyřdenní akce v Mitrově nazvaná EALC & NALC Show. Pod tímto názvem se skrývají nejrůznější soutěže, které si kladou za cíl prověřit pracovní schopnosti louisianského leopardího psa. Půjde o práci s dobytkem, záchranářské práce a další. Součástí bude i výstava tohoto plemene.

4.10.2017

OBRAZEM: Lidé kupovali koláče na podporu hospice

Žďár nad Sázavou – Velký ohlas měla ve Žďáře tradiční kampaň Koláč pro hospic, jež se tam ve středu 4. října konala již popáté. Akce, kterou pořádá Oblastní charita Žďár nad Sázavou, má za cíl zlepšit povědomí veřejnosti o Domácí hospicové péči a vybranými penězi ji rovněž finančně podpořit.

4.10.2017

Proti sanatoriu pro nemocné alzheimerem vznikla v Sázavě petice

Sázava – Vznik zařízení pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou v Sázavě u Žďáru se komplikuje. Změnu územního plánu, jež je pro výstavbu důležitá, zavrhli sázavští zastupitelé. „Sedm hlasovalo pro, sedm proti, jeden se nedostavil,“ sdělil starosta obce František Ledvinka.

3.10.2017

Senior pátrá po svých spolužácích

Žďár nad Sázavou – Tajemství staré školní fotografie mohou pomoci rozluštit ti, kteří by na ní poznali sebe či někoho ze svých přátel nebo příbuzných. Černobílý snímek vážně koukajících dětí a jejich třídní učitelky představuje veřejnosti Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou.

3.10.2017

OBRAZEM: Krajský psovod převálcoval ukrajinskou konkurenci

Vysočina - Policejní psovod Patrik Topinka z Vysočiny spolu se psem Wascem zabodoval na Ukrajině na mistrovství ve služební kynologii a v konkurenci pětatřiceti soutěžících vybojoval prvenství.

3.10.2017

Studenti si vyzkoušeli volby nanečisto

Nové Město na Moravě – Volby „nanečisto“ absolvují v těchto dnech studenti téměř tří set středních škol po celé republice. K projektu, který organizuje společnost Člověk v tísni, se připojilo i osmnáct škol z Kraje Vysočina, mezi nimi i Gymnázium Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě.

3.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ v Novém Veselí

Žďársko - Ve středu 4. října pokračuje ve Žďárském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

3.10.2017

Výstavu ozvláštní rekordmani v kokrhání i bílí zaječí králíci

Bohdalov – Už pojedenadvacáté se v sobotu 7. a v neděli 8. října v bohdalovském kulturním domě a jeho okolí uskuteční největší chovatelská výstava v kraji – Výstava Vysočiny. Organizuje ji tamní základní organizace svazu chovatelů, k vidění i koupi bude na tři tisíce zvířat. Jednou z letošních vystavovaných novinek se stane například speciální slepičí plemeno pocházející z Kosova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT