VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

16.3.2018

Na Klafaru vzniknou sítě pro další stavební parcely

Žďár nad Sázavou – Výběrové řízení na zasíťování další části rozvíjející se lokality Klafar připravila žďárská radnice. Výstavba inženýrských sítí v ulicích Barvířská a K Milířům vyjde na více než padesát milionů korun. Akce je rozložena na dva roky, přičemž v letošním rozpočtu radnice na technické sítě vyčlenila dvacet milionů korun.

16.3.2018

OBRAZEM: Děti vybíraly své budoucí povolání, pak nocovaly ve škole

Nížkov – Co obnáší práce pekaře, kuchařky, švadleny, řezníka, truhláře, vojáka, včelaře nebo takzvaného paznehtáře mohly ve čtvrtek odpoledne zjistit děti ze základní školy v Nížkově na Žďársku. Program, který je každý rok zaměřen na jiné téma, byl spojen i se zábavným večerem s diskotékou a následným přenocováním ve škole. V pátek pak školáci s vyučujícími probírali a zpracovávali informace, jež minulý den nabyli.

16.3.2018

Fler trh láká na originální výrobky

Nové Město na Moravě – V novoměstském kulturním domě si v sobotu 17. března od 9 až do 17 hodin přijdou na své všichni milovníci originálních rukodělných výrobků.

16.3.2018

Dceru Lukasovy lípy z Telecího Češi a Slováci zasadí v Bristolu

Žďárské vrchy, Bristol – V parku St. George v britském Bristolu v sobotu 16. června vysadí členové tamní české a slovenské komunity „dceru“ známé Lukasovy lípy z Telecího u Poličky. Zároveň si tím připomenou letošní sté výročí vzniku Československé republiky.

15.3.2018

Sjezdovky na Žďársku stále lákají lyžaře

Žďársko –  Ani na úplném konci zimy nemusejí milovníci zimních sportů odkládat své sjezdové lyže a snowboardy do sklepů. Lyžařská sezona na Vysočině pokračuje.

15.3.2018

Vysočině hrozí kůrovcová kalamita

Vysočina – Lesům na Vysočině hrozí kůrovcová kalamita. Lesníci proto majitele porostů prosí o včasné zákroky, aby nedošlo k přemnožení těchto škůdců.

15.3.2018

Nové Město nabízí stavební pozemky v Pohledci

Nové Město na Moravě – Dvanáct parcel o výměře od 670 do 1 070 metrů čtverečních nabízí Nové Město na Moravě zájemcům o výstavbu rodinných domů ve své místní části Pohledec.

15.3.2018

Jak jsme žili v Československu: v pátek představíme turistický oddíl Tuláci

Žďár nad Sázavou - V pátek 16. března pokračuje v tištěném Žďárském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.  Zveřejňujeme v něm archivní snímky z obcí Žďárska (ale i z různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a fabrik) z let 1918 až 1992.

15.3.2018

Žďárský kostel budou opět promítat v metru, připojila se i další města

Žďársko – I letos se před začátkem hlavní turistické sezony v pražském metru objeví světelné tabule lákající návštěvníky hlavního města také k návštěvě žďárského kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památce UNESCO.

14.3.2018

Za investiční akce utratí Nové Město přes miliardu korun

Nové Město na Moravě – Více než jednu miliardu hodlá v příštích čtyřech letech utratit Nové Město na Moravě. Radnice zveřejnila střednědobý výhled rozpočtu města, v němž uvedla největší investiční akce na následující roky.

14.3.2018

Rozhledna na Fajtově kopci zvítězila v celostátní anketě

Velké Meziříčí – Dalším titulem se nyní může honosit rozhledna na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Stala se vítězem v soutěži Nejoblíbenější rozhledna České republiky (ČR). Svými hlasy o tom rozhodla veřejnost, jež vybírala z celkem třinácti finalistů.

14.3.2018

Kraj dá sto milionů do provozu svých nemocnic

Vysočina – Kraj Vysočina se rozhodl pomoci nemocnicím, částka sto milionů korun by se měla použít do provozu krajských zdravotnických zařízení.

14.3.2018

V Novém Městě začala uzavírka

Nové Město na Moravě – Od středy 14. března musí počítat řidiči s dopravním omezením v centru Nového Města na Moravě.

13.3.2018

Děti se mohou se školou seznamovat ještě před samotným zápisem

Žďársko – Velké popularitě se mezi rodiči i samotnými předškoláky těší seznamovací akce, díky nimž se mohou jednorázově i pravidelně sbližovat s prostředím budoucí základní školy.

13.3.2018

Ríšovu nemoc se podařilo díky unikátní léčbě zastavit

Žďár nad Sázavou – Šestiletý Ríša Humlíček ze Žďáru nad Sázavou, který onemocněl spinální atrofií, má nyní za sebou experimentální léčbu v Číně a v Izraeli. Přestože chodit ani lézt po čtyřech zatím nedokáže, nemoc se podařilo zastavit.

13.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Srdíčko Žďár

Žďársko - Ve středu 14. března najdete ve Žďárském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

13.3.2018

V Kopretině budou zdobit vajíčka i perníčky

Bystřice nad Pernštejnem – Na tvoření s jarní a velikonoční tematikou lákají veřejnost v bystřické Kopretině - centru pro rodiče s dětmi.

13.3.2018

Kniha mapující sedm set let meziříčského kostela se dočkala dotisku

Velké Meziříčí – Dotisku se nyní dočkala publikace o velkomeziříčském kostele. Kniha s názvem Chrám svatého Mikuláše ve Velkém Meziříčí – Historie sedmi století byla vydána už před loňskými Vánocemi v nákladu pět set kusů. O dílo byl ale velký zájem a lidé jej vykoupili během zhruba dvou týdnů.

12.3.2018

Sněhové vločky přečkají v zásobníku léto

Nové Město na Moravě – Obří lednice u novoměstské Vysočina Areny byla naplněna.

12.3.2018

Výstavba rychlobruslařské haly je opět o něco blíž

Nové Město na Moravě – Kdyby to mělo být pouze podle priorit novoměstských zastupitelů, výstavba rychlobruslařské haly na Vysočině by byla téměř reálná.

12.3.2018

Proti verdiktu antimonopolního úřadu se Meziříčští odvolali

Velké Meziříčí – Nesouhlas s rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyjádřilo vedení Velkého Meziříčí. Stanovisko antimonopolního úřadu, které uznalo za chybný postup města při zadávání veřejné zakázky na úpravy velkomeziříčského centra, bylo vydáno 22. února 2018.

12.3.2018

Lyžařskou sezonu už ukončily sjezdovky ve Svratce, Dalečíně i Karasíně

Žďársko – Výrazné oteplení posledních dnů spojené s deštěm již ukončilo letošní lyžařskou sezonu hned na několika sjezdovkách ve žďárském regionu.

12.3.2018

Ve Žďáru lidé poznávají hispánský svět. Festival okoření i kubánská hudba

Žďár nad Sázavou – Propojit hispánský svět, jeho kulturu, jazyk a zajímavé lidi s prostředím českým a naší kulturou je cílem festivalu Dny hispánské kultury, který v těchto dnech probíhá ve Žďáře. 

11.3.2018

OBRAZEM: Lyžaři si užívali na sjezdovce

Nový Jimramov - Jednu z posledních možností jak si užít lyže a snowboardy si přijeli o víkendu vychutnat milovníci zimních sportů do Nového Jimramova.

10.3.2018

OBRAZEM: V zimě nejvíc frčí „nezdravé věci“

Nové Město na Moravě – Farmářské trhy už si v Novém Městě na Moravě našly své příznivce. Někdo se přijde či přijede podívat jednou za čas, jiný si nenechá ujít ani jedinou možnost nákupu zboží od regionálních výrobců a farmářů.

10.3.2018

VIDEO: Na správnou zabijačku se musí nakoupit spousta „náhradních dílů“

Bory – Tradiční zabijačka, která bývala v zimním období nedílnou součástí života na českém i moravském venkově, už takřka vymizela. V Borech na Žďársku tuto tradici drží už deset let nad vodou místní sportovci.

10.3.2018

Obce z Kraví hory se mohou k průzkumům vyjádřit do úterý

Žďársko – Už jen několik dnů zbývá k tomu, aby starostové dotčených obcí v lokalitě Kraví hora na Bystřicku, která je jedním z vytipovaných míst pro podzemní úložiště jaderného odpadu, zareagovali na dopis ministerstva životního prostředí.

10.3.2018

Jak jsme žili v Československu - Moravská Svratka

Moravská Svratka /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Řeka Svratka tekoucí přes stejnojmenné městečko jej historicky dělila na část českou a moravskou. 

10.3.2018

OBRAZEM: Novoměstští se pokusí o záchranu vánočního stromu

Nové Město na Moravě – Zachránit vánoční strom na Vratislavově náměstí se pokouší Nové Město na Moravě. Smrk pichlavý rostoucí v centru města už šest desítek let je pravidelně sledován, a místní lidé jsou znepokojení jeho postupným chřadnutím.

9.3.2018

OBRAZEM: Ve Žďáře mizí stromy a keře, nahradí je nová výsadba

Žďár nad Sázavou – V okolí hřbitova v Jamské ulici, Horního rybníka, hřbitova v Horní ulici, čtvrti Vodojem a podél chodníku u firmy Žďas se nyní mohou lidé setkat s pracovníky odborné firmy, kteří kácí stromy a keře v rámci revitalizace veřejné zeleně. Žďárská radnice proto upozorňuje obyvatele, aby se po dobu provádění prací v daných místech pohybovali opatrně a dbali na svou bezpečnost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT