VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

18.1.2018

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

17.1.2018

Sněhová kalamita ochromila Vysočinu, i ve středu doprava kolabovala

Jihlava – Celou středu zabralo odstraňování následků hromadné dálniční nehody z předchozího dne. Městská doprava v Jihlavě zkolabovala po odpolední sněhové vánici. Večer se problémy nevyhnuly ani okresním silnicím na celé Vysočině.

17.1.2018

Nejvíce lidé platí za vodu na Žďársku a Jihlavsku

Vysočina – Letos po dlouhé době nedošlo ke zvyšování ceny vody ve žďárském okrese. I přesto ale ve městech a obcích, kam dodává vodu právě Svaz vodovodů a kanalizací (SVK) Žďársko, platí lidé v rámci Kraje Vysočina nejvíce. Za kubík musejí vynaložit celkem 94,9 koruny s DPH, přičemž 50,5 koruny tvoří vodné a 40,4 koruny stočné.

17.1.2018

Problémy se zimní údržbou lze nahlásit

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice zveřejnila telefonní čísla, na něž mohou místní obyvatelé hlásit problémy se zimní údržbou. 

17.1.2018

Závody dračích saní byly kvůli počasí přesunuty

Žďár nad Sázavou – Závody dračích saní, které se měly ve Žďáře nad Sázavou uskutečnit v sobotu 20. ledna, se kvůli nepřízni počasí v avizovaném termínu konat nebudou. Organizátoři v současné době hledají nejvhodnější náhradní variantu.

16.1.2018

O bydlení v městských bytech je na Žďársku velký zájem

Žďársko – S velkým zájmem o bydlení v městských bytech se setkávají ve Velkém Meziříčí. V současné době na radnici evidují kolem osmi desítek zájemců.

16.1.2018

Voda ze žďárských studánek obsahuje bakterie, není vhodná k pití

Žďár nad Sázavou – Voda ze dvou studánek Křivák a Salvátorka, které se nacházejí ve Žďáře nad Sázavou, není stále ještě vhodná k pití.

16.1.2018

Podaří se přiřadit k tvářím na fotografii i jména?

Nové Město na Moravě – Jaromír Čejka z Nového Města na Moravě by rád přiřadil tváře ze staré fotografie ke konkrétním jménům. Jediné, čím si je jistý, je to, že žena uprostřed hloučku dětí je jeho maminka, někdejší učitelka Eliška Čejková.

16.1.2018

Radek Jaroš podpoří Zdislavu a hospic

Nové Město na Moravě – Přednáška Radka Jaroše, jejíž výtěžek bude věnován pro Centrum Zdislava a Domácí hospic Vysočina, se uskuteční v Novém Městě na Moravě.

16.1.2018

Nově narozených dětí na Vysočině přibývá

Vysočina – Nově narozených dětí na Vysočině v loňském roce opět přibývá a potvrzují to i statistiky jednotlivých porodnic v krajských nemocnicích.

15.1.2018

Na Vysočině je chřipka, lékaři nahlásili první tři případy

Vysočina – Na Vysočině byly v uplynulém týdnu zaznamenány první tři případy onemocnění chřipkou v současné chřipkové sezoně. Akutních respiračních onemocnění přibylo pouze sedm procent, plošná nemocnost je nadále nízká.

15.1.2018

Vodník Karla Němce obohatil sbírky Horáckého muzea

Nové Město na Moravě – Další přírůstek ve svých sbírkových předmětech ohlásilo novoměstské Horácké muzeum. Darem získalo obraz nazvaný Vodník, který je dílem místního rodáka, malíře a grafika Karla Němce.

15.1.2018

Jezevčíka Dyra se nedaří najít ani po třech týdnech usilovného pátrání

Žďársko – Prozatím stále bez úspěchu pátrá Pavel Bednář po svém jezevčíkovi Dyrovi. Psa postrádá už od 25. prosince, tedy přibližně tři týdny. Dlouhosrstý hnědý jezevčík se mu tento den večer zaběhl při procházce nedaleko Vepřové na Žďársku.

14.1.2018

Chalupář z Vysočiny už nemá v Novém Veselí takovou podporu jako dřív

Nové Veselí – Nálada v Novém Veselí už není tak silně prozemanovská, jako tomu bylo v době konání prvních prezidentských voleb. To se projevilo i ve volebním výsledku. Miloš Zeman získal 358 hlasů z celkových 812. V minulých volbách hlavy státu tam Miloš Zeman v prvním kole obdržel 526 hlasů z 850.

13.1.2018

Miloš Zeman na Žďársku potvrdil svou pozici favorita

Žďársko - Na Žďársku vyhrál první kolo voleb prezidenta republiky s přehledem Miloš Zeman. Voliči mu dali celkem 28 575 hlasů, získal si na svou stranu 43,72 procenta voličů. Na paty mu ale šlape Jiří Drahoš s 15 245 hlasy. 

13.1.2018

Monika Benešová ušla sama tisíce kilometrů divočinou

Nové Město na Moravě – Více než 4 200 kilometrů ušla během zhruba pěti měsíců Monika Benešová z Nového Města na Moravě. Sedmadvacetiletá žena sama zdolala jednu z nejtěžších pěších tras světa – Pacific crest trail (PCT) čili Pacifickou hřebenovku, jež vede z jihu na sever USA.

13.1.2018

Do Nového Veselí přijížděli volit Zemanovi příznivci

Nové Veselí – Hodinu a půl před definitivním uzavření volebních místností hlásilo Nové Veselí vysokou účast voličů. Ti přicházeli i nadále.

12.1.2018

Volební komise v Bobrové byla ve znamení něžného pohlaví

Bobrová – Poměrně velký zájem o volbu hlavy státu projevují i obyvatelé Bobrové na Žďársku. 

12.1.2018

Senioři z Mitrova už mají odvoleno

Strážek - Klienti Domova pro seniory Mitrov měli odvoleno už hodinu a půl poté, co se poprvé otevřely volební místnosti. S volební urnou za nimi přijely členky komise ze Strážku, pod jehož správu Mitrov spadá.

12.1.2018

Potíže se závislostmi řeší klienti v terapeutické skupině

Žďár nad Sázavou – Podporu, pomoc i pochopení při zvládání obtíží s alkoholem či jinou závislostí mohou zájemci najít v terapeutické skupině, kterou již podruhé otevírá Spektrum - centrum primární prevence ve Žďáře nad Sázavou. Skupina, v níž se obvykle sejde kolem deseti až dvanácti lidí, se začala plnit už koncem loňského roku, aktuálně v ní však zbývají ještě zhruba čtyři volná místa.

12.1.2018

Rokytno žilo bohatým společenským životem

Rokytno /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - V pátek 12. ledna startuje nový seriál Žďárského deníku s názvem Jak jsme žili v Československu. Bude mapovat život lidí z regionu v letech 1918 - 1992. V prvním díle prostřednictvím archivních fotografií představíme vesničku Rokytno poblíž Nového Města na Moravě.

12.1.2018

Ondráš v domově zahraje Miroslavu Crkalovi

Velké Meziříčí – V Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí se chystá velký koncert určený pro obyvatele a jejich rodiny. Do domova zavítá 18. ledna Vojenský umělecký soubor Ondráš. A to při příležitosti 70. výročí udělení Uznání prezidenta republiky Edvarda Beneše obyvateli domova Miroslavu Crkalovi za vynikající vojenské činy mimo boj, jimiž se zasloužil o československou armádu.

12.1.2018

Domovník pro svobodárny na Stalingradě nastoupí 16. ledna

Žďár nad Sázavou – Od 16. ledna začne na nové pozici nazvané domovník-preventista ve svobodárnách číslo 1 až 7 v ulici Brodská a Revoluční na Stalingradě působit vybraný pracovník. Radnice vhodného člověka z tamní komunity hledala od září loňského roku.

12.1.2018

Voliči musí absolvovat šestnáctikilometrovou trasu

Moravecké Pavlovice – Trasu dlouhou šestnáct kilometrů – osm tam a stejný počet kilometrů zpátky – musí absolvovat obyvatelé Habří, místní části Moraveckých Pavlovic proto, aby mohli volit „svého“ prezidenta.

12.1.2018

Muzeum bude poslední dva lednové týdny přístupné zdarma

Žďár nad Sázavou – Opožděný vánoční dárek dostanou od Muzea nové generace jeho návštěvníci. Od 16. až do 31. ledna jej mohou navštívit zdarma.

12.1.2018

Lidé zavalili dotazovnu kritickými připomínkami k nové MHD

Žďár nad Sázavou – Webová dotazovna žďárské radnice je zahlcená stížnostmi a připomínkami ohledně nových jízdních řádů a trasování městské hromadné dopravy (MHD).

11.1.2018

Sjezdovka na Fajtově kopci přerušila provoz, funguje Jimramov a Harusák

Žďársko – Ve skiareálu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí od čtvrtka 11. ledna přerušili až do odvolání provoz, a to jak vleku, tak i lyžařské školy.

11.1.2018

Úpravy parčíku u Zelené hory odstartovaly kácením zeleně

Žďár nad Sázavou – Revitalizace parčíku, který se nachází nedaleko žďárské Zelené hory mezi ulicemi Polní a Lesní a mezi místními lidmi je známý jako „lesík“, odstartovala počátkem týdne kácením zeleně.

11.1.2018

Ve Spělkově si členové komise pochutnají na jablečném štrúdlu

Spělkov – Nejmenší obcí na Žďársku je Spělkov s o něco málo více než čtyřmi desítkami obyvatel. I tam se už pilně připravují na nadcházející volby.

11.1.2018

Cedule směrovala kroky voličů do volební místnosti namísto do hospody

Rokytno – Město i obce se chystají na nadcházející volby hlavy státu. Velkou péči věnují přípravě volební místnosti. Tak, aby se tam voliči i členové volební komise cítili dobře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT