Zaměstnanci, jejich rodinní příslušníci i přátelé se už od poloviny dubna můžou zapojit do interní firemní hry geocaching (u nás se čte geokešing – od toho dále keš, keška), která je zavede na patnáct historicky i turisticky zajímavých míst po celé Vysočině.

Hra nebo outdoorová aktivita geocaching spočívá v hledání ukrytých pokladů neboli „kešek“ za pomoci navigace GPS na základě stanovených souřadnic. „Poklady jsme rozmístili po celé Vysočině, účastníci hry se tak dostanou třeba na Javořici, nejvyšší vrch Vysočiny, nebo do Devíti skal na Žďársku. Míst jsme vybrali celkem patnáct a jsou rovněž třeba v blízkosti památek UNESCO,“ přiblížil rozmístění pokladů Mojmír Kolář, tiskový mluvčí jihlavské společnosti Bosch Diesel.

Hra začala 15. dubna a potrvá do konce září. Povinností účastníků v žádném případě není objevit všech patnáct pokladů během jedné výpravy a nakonec ani najít všech patnáct cílů. „Do slosování o ceny se ovšem dostanou pouze ti, kteří po dobu trvání hry všech patnáct pokladů najdou. Mohou je samozřejmě hledat postupně, za každým se vydat během jednoho samostatného výletu,“ dodal k pravidlům hry Kolář.

Za necelý první měsíc se do hry zapojilo už na dvě stě lidí. Ohlasy jsou zatím velice pozitivní, nejpilnější hráči firemního geocachingu dokonce objevili už více než polovinu z patnácti „kešek“. A díky navigacím GPS přitom zjistili, že „kešky“ firmy Bosch Diesel jsou ve dvou případech umístěny v sousedství jiných „kešek“. „Otevřený geocaching se hraje po celém světě, hra má webové stránky, k umístění pokladů v těsném sousedství našich úkrytů mohlo samozřejmě dojít. To ale není na závadu,“ poznamenal Kolář.

Bosch Diesel je možná vůbec první firmou působící v Česku, která se do interního firemního geocachingu pustila. „Když jsme vymýšleli program k 123 letům společnosti, tak nás s nápadem na zorganizování interního geocachingu inspirovali naši kolegové v Německu. Rovněž oni nám dodali většinu potřebného vybavení a pomůcek. Máme tak k dispozici i deset GPS navigací, které půjčujeme zaměstnancům, když se rozhodnou do hry zapojit,“ dodal Kolář.