Autoškoly na Pelhřimovsku totiž uvažují o zdražování. Důvodem jsou stále stoupající ceny benzínu.


„Jsem rád, že mě zdražování nepotkalo,“ přikývl Čapek. Ten za kurz zaplatil devět a půl tisíce korun, což je cena, kterou si zatím drží všechny pelhřimovské autoškoly.


Srovnal krok


Krok s pelhřimovskými kolegy srovnal také Antonín Bezrouk, majitel Žluté autoškoly, která ve městě působí teprve měsíc. „V dubnu jsme měli zaváděcí cenu za kurz ve výši osmi a půl tisíce korun, od května jsme ji zvedli na stejnou výši, jakou mají ostatní autoškoly ve městě,“ sdělil Bezrouk s tím, že i ve velké konkurenci nouzí o studenty netrpí.


„Pokud ceny benzínu půjdou dlouhodobě nahoru, budu muset cenu navýšit,“ dodal Antonín Bezrouk. Zdražovat se chystají také v Pelhřimově už zavedené autoškoly.

Firmy se hlídají, ale pár stovek přidají

Zdražovat se chystají také už zavedené pelhřimovské autoškoly. „Ceny benzinu už pro nás začínají být neúnosné. V květnu zřejmě zdražíme,“ uvedl majitel jedné z pelhřimovských autoškol Milan Kocián.

Jak řekl provozovatel autoškoly z Pacova Jiří Čmucha, průměrná cena benzinu se v současné době pohybuje mezi pětatřiceti až šestatřiceti korunami za litr. „Uvidím, jak se bude situace ohledně nákladů na pohonné hmoty vyvíjet v průběhu května, a pokud bude i nadále stoupat, předpokládám, že bych cenu za kurz tak o dvě tři stovky navýšil,“ popsal Čmucha.


Za kurz na řidičský průkaz skupiny B u Jiřího Čmuchy nyní zájemci o řidičský průkaz zaplatí osm tisíc sedm set korun.
„Samozřejmě, že se při případném zvyšování ceny budu muset také řídit kroky konkurence,“ podotkl Čmucha.


O zdražení kurzů uvažuje také provozovatel autoškoly v Humpolci František Němec.„Jestliže o něco nezvednu cenu kurzů v nejbližší době, myslím si, že ke konci letošního roku se zdražení nejspíš stejně nevyhnu,“ míní František Němec.


Pokud totiž bude schválená plánovaná novela zákona o autoškolách, čeká studenty a také provozovatele několik změn. „Uchazeči o řidičský průkaz by museli nově absolvovat psychologické testy a také by je čekalo o něco více jízd, což pro nás znamená mnohem větší spotřebu benzinu, takže zdražení kurzů se stane logickým krokem,“ vysvětlil majitel jedné z humpoleckých autoškol František Němec.

Kolik stojí autoškoly v okrese
AutoškolaMěstoCena za kurz (průkaz skupiny B)
Žlutá autoškola Pelhřimov 9 500 korun
Jaroslav Němec Humpolec 9 000 korun
Jiří Čmucha Pacov8 700 korun