Zasednou celý den před televizi a počítač, nebo budou pomáhat svým rodičům a prarodičům? Volný den pololetních prázdnin se dá využít všelijak.

Deváťák Petr Mokrý z Telče zřejmě půjde s dědečkem do lesa. „Budu pomáhat dědovi. Chystáme se do lesa na dřevo, je vhodná doba na kácení a přípravu dřeva na topení,“ naplánoval si Petr Mokrý.

Volný den stráví se svojí babičkou Tereza Dušková, která chodí do třetí třídy. „Už se moc těším k babičce do Kostelce. Vždycky, když tam jedu, tak si s babičkou vymyslíme nějakou zábavu a pěkně si to užijeme,“ rozpovídala se Tereza Dušková.

Mnozí školáci využijí dopoledního sportovního programu, který připravili v jihlavském domě dětí a mládeže. „Dopoledne se mohou všichni zájemci zúčastnit florbalového turnaje trojic v tělocvičně DDM. Turnaj ve stolním tenisu se uskuteční taktéž od devíti hodin v Hale SK stolního tenisu Karolíny Světlé,“ přiblížil Petr Matějíček z jihlavského domu dětí.

V Třešti si přijdou na své vyznavači poněkud pohodlnějších volnočasových aktivit. Milovníci počítačových her se od deseti do čtrnácti hodin vyřádí při počítačové hře Counter Strike.

Domov dětí a mládeže v Telči žádný podobný program letos neorganizuje. „Onemocněli nám dva zaměstnanci, proto letos u nás žádný program nemáme. Pro žáky prvních a druhých tříd jsme alespoň v den, kdy jsme rozdávali pololetním vysvědčení, připravili představení loutkové pohádky Tři prasátka,“ informovala Emílie Drdácká z telčského DDM.

Pololetní prázdniny i prodloužený víkend se dají strávit i čvachtáním v bazénu nebo sjížděním vysočinských kopců. Nejsladší odměna čeká všechny úspěšné školáky například v cukrárně. Mnozí se svými rodiči vyrazí i na oběd nebo do kina.

Další prázdniny, tentokrát jarní, čekají žáky i jejich učitele už za několik týdnů. Na Jihlavsku začínají už 21. února.