Vleky budou většinou jezdit od rána, stejně jako o víkendu. Na uměle zasněžovaných sjezdovkách leží více než půlmetrová sněhová vrstva. „Podmínky pro lyžování jsou velmi dobré a díky bohatým sněhovým zásobám by jim nemělo uškodit ani ohlášené oteplení koncem týdne,“ říkají správci těchto areálů.

Podle Pavla Havlíčka z jihlavské sjezdovky Šacberk je sníh hodně promrzlý. „Pátkem se oteplí, ale to se nedotkne kvality sněhu,“ míní. Díky pololetním prázdninám se podle něj v minulých letech návštěvnost zvyšovala.

Víc lyžařů očekávají i na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. V sobotu se tam také uskuteční veřejné snowboardové závody. I na této sjezdovce je sněhu dostatek.

Na Šacberku se bude v pátek lyžovat od osmi hodin. V Dalečíně na Žďársku začnou o půl deváté a o půl hodiny později se otevře řada dalších sjezdovek v kraji. Některé vleky pravidelně jezdí až do devíti večer. Aktuální informace o provozní době lze najít na www.ski〜vy〜socina.cz

Kvůli nedostatku přírodního sněhu se ale na Vysočině skoro neupravují běžecké tratě. V minulém týdnu se podle údajů na internetu podařilo upravit stopy v okolí Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. U Nového Města se zatím tratě strojově projíždět nedají. Kvůli slabé sněhové vrstvě je mimo provoz i sjezdovka Svatá Anna u Chotěboře.