Cestovní kanceláře na Pelhřimovsku kvůli politickému neklidu a násilí v zemi zaznamenávají pokles zájmu o zájezdy do této přímořské destinace.

„Poptávka po zájezdech do Egypta i jejich prodej je v současné době prakticky nulový,“ sdělila majitelka Cestovní agentury Hliník v Humpolci. A co lidé, kteří už mají pobyt koupený?

„Ti se rozmýšlejí a vyčkávají, jak se situace v zemi vyvine dál. Na tento týden nemáme do Egypta naplánované žádné odlety, takže se nám nestalo, že by někdo přišel zájezd na poslední chvíli zrušit,“ pokračovala Šimonová.

Humpolecká cestovní agentura má nasmlouvané pobyty v Egyptě až na jarní prázdniny, které na Pelhřimovsku letos připadají na třetí únorový týden. „V tu dobu už může být v zemi opět klid. Situace se mění každým dnem,“ doplnila Martina Šimonová.

Dovolenou v Egyptě zatím nikdo nepřišel stornovat ani do pelhřimovské cestovní kanceláře Alena Tour. „Tento týden žádný zájezd do této země nechystáme. Ještě se ale neobjevil nikdo, kdo by si přál na pozdější termíny zájezd zrušit,“ potvrdila majitelka cestovní kanceláře Alena Svobodová s tím, že podle informací, které dostávají z ambasády a dalších zdrojů přímo z Egypta, jsou turistická letoviska zatím bezpečná.

Na sedmém místě

„To se ale může změnit. Vývoj situace je nepředvídatelný,“ míní Svobodová. Lidé při výběru zájezdů do exotických zemí v současné době raději než Egypt volí Thajsko nebo Kanárské ostrovy. Podle tiskového mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamury Egypt ročně navštíví na sto sedmdesát tisíc českých turistů.

„Této severoafrické zemi patří v žebříčku nejoblíbenějších českých dovolenkových destinací sedmé místo,“ prozradil Okamura. Jak moc nepokoje ovlivní turistickou popularitu Egypta zatím není jasné.