Mezi nejčastější novoroční předsevzetí patří shodit nějaké to kilo. Tím se první víkend v roce řídila i Jana Červinková z Jihlavy, která zavítala do jedné z jihlavských posiloven. Čekalo ji ale velké překvapení, posilovna praskala ve švech. „Nečekala jsem to. Myslela jsem si, že to bude tak jak v běžné víkendy, kdy jsem občas do posilovny zavítala. Všimla jsem si, že hlavně ženských je tu více. Asi jsme se všechny rozhodly od Nového roku zhubnout,“ zamýšlela se Červinková.

Ta navíc poznamenala, že plno bylo i na lekcích zumby, kam začala docházet na konci minulého roku. „To nás tam bylo ale pár oproti tomu, jak to v tělocvičně vypadalo ve středu. Nedalo se tam pořádně hnout,“ popsala Červinková.

Jak dlouho však lidem novoroční předsevzetí vydrží se dá jen těžce odhadnout. „Je pravda, že teď na začátku roku máme plno. Myslím si, že postupem času však spousta lidí odpadne a vydrží jen ti se silnou vůlí nebo lidé, které cvičení opravdu baví,“ vyjádřil se jeden z provozovatelů jihlavského fitcentra, který si však nepřál zveřejnit své jméno.

Podle něj by si však lidé měli uvědomit, že cvičení není jenom o hubnutí. „Je to také obrovská relaxace. Člověk prostě vypne a nesoustředí se na běžné starosti,“ uzavřel cvičitel.