Rybáři z chotěbořského Rybářství Vysočiny očekávají, že v jejich sítích skončí až dvacet tun ryb, především pak vánočních kaprů. Dále štiky, candáti, líni, amuři, mareny, peledě a další druhy.

Rybáři vypouští vodu z rybníka Řeka už třicet dní. „Letos nejsou přítoky tak vydatné. Pokud je ale v přírodě vody dost, trvá vypouštění Řeky ještě o deset dnů déle, vysvětlil šéf chotěbořských rybářů Josef Nikl.

Kapři skončí doma,  ostatní na vývoz

Kapři určení na štědrovečerní stoly budou z Řeky převezeni do sádek v Havlíčkově Brodě.

Slabší kusy rybáři vysadí do komorových rybníků, kde dorostou do požadované hmotnosti. Štiky, candáti a další druhy ryb jsou určeny na export. Ozdobí stoly strávníků v Německu a Itálii.

Podzimní výlov Řeky se v průběhu let stal společenskou událostí. Lidé z Krucemburku a okolí si úchvatnou podívanou zaručeně nenechají ujít.
„Výlov sledují každoročně stovky diváků, kteří si samozřejmě mohou hned čerstvé ryby koupit. A to v cenách, které se od těch loňských prakticky neliší,“ dodal Josef Nikl.

A kdy výlov na Řece v sobotu 30. října vlastně vypukne? Rybáři budou na místě už od časného rána. „Divácky atraktivním se výlov stane tak kolem půl deváté ráno,“ pozval všechny zájemce Nikl.

Zájem o čerstvé ryby podle průzkumů v Česku stále stoupá. „Čerstvá ryba je chutnější, zdravější a levnější než drůbež,“ potvrdil milovník ryb Petr Janů.