Sedmnáctiletá studentka třetího ročníku Hotelové školy Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí si porotu soutěže v sobotu v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou získala mimo jiné volnou disciplínou.

V té se předvedla coby kabaretní tanečnice z muzikálu Chicago. 174 centimetry vysoká dívka, kterou zdobí míry 81 – 64 – 93, ráda a vrcholově tančí, miluje sněženky a orchideje a jejím oblíbeným zvířetem je ovce.

Jaké jsou vaše první dojmy?
Jsem nadšená, hodně překvapená, ale je to kouzelné.

Nečekala jste vítězství?
Ne, opravdu ne. Vždyť se rozhlédněte, kolik je tady okolo krásných a šikovných holek. Měla jsme možnost je poznat, vím, že jsou fajn, mám je ráda.

Co pro vás vítězství znamená?
Zatím jenom asi to, že mám na sobě šerpu, korunku a všichni se kolem mě shlukli, ptají se mě a gratulují mi. Ještě jsem si to zatím vůbec neuvědomila.

Která disciplína pro vás byla nejobtížnější?
Všechny byly asi tak nastejno. Nejhorší byl ten úplný začátek, když se rozevřela opona a uviděla jsem všechny ty lidi. Potom už se všechny ty disciplíny daly zvládnout.

V které části jste si naopak fandila?
Ve volné disciplíně.

Připravovala jste se nějak zvlášť na soutěž?
Asi jako všechny holky. Měly jsme soustředění, které se velice vyvedlo, pro mě to byly krásné čtyři dny. A potom tedy pár dní před finále jsem si chystala volnou disciplínu, kostým, a tak…

Ve volné disciplíně jste skoro všechny tančily. Bylo těžké se připravit? Co bylo rozhodující?
Nápad. Potom to natrénovat, to už není těžké. Ale nejdůležitější je ten nápad, co vůbec předvést, aby to bylo odlišné, originální.

Kdo vás přihlásil do soutěže?
Přihlásila jsem se sama, ale na doporučení svého přítele. Ten tu samozřejmě také seděl v publiku.

Ale nebyl sám, podporoval vás docela velký fanklub…
Sama jsem byla překvapená, že tolik lidí chtělo přijet. A jsem za to moc ráda, protože to podpoří a dodá dobrou náladu, úsměv, když víte, že tam sedí někdo, kdo vám drží palce.

Co vás čeká teď? Co uděláte jako první?
Teď bych nejraděj běžela za svojí rodinou, za přítelem a přáteli a oslavila to s nimi. No, a potom se také těším do postele, protože už toho mám za sebou docela dost, bylo to náročné.

Vyhrála jste mimo jiné i zapůjčení osobního vozu na půl roku, kam povede vaše první cesta?
To si asi budu muset domluvit s nějakým řidičem, protože já osobně řidičák nemám. Osmnáct mi bude až v červnu a potom, než si udělám ten řidičák… Asi mě bude muset vozit přítel.

Co vzdálenější budoucnost, máte nějakou představu?
Momentálně se upínám k maturitě, která mě čeká za rok, to je nejdůležitější. Pokud by se díky vítězství v soutěži objevily nějaké lukrativní nabídky, tak je určitě vyzkouším. O dráze modelky jsem zatím neuvažovala, ale uvidíme, co se naskytne teď.

Měly jste tady partu – sejdete se někdy?
No, já doufám, že jo. Sejdeme se někdy, že jo? Partu jsme tu měly výbornou, bez jakékoli zákulisní rivality.