V neděli i v pondělí by se nejnižší noční teploty měly pohybovat od minus 3°C do minus 7°C. Denní se pak vyšplhají od 1°C do 5°C. Přes den má být polojasno až oblačno s občasnými sněhovými nebo smíšenými srážkami. Zatažená a s deštěm trvalejšího charakteru by měla být středa. V důsledku tání je zatím na Žďársku na všech monitorovaných průtocích řek normální situace, povodňové nebezpečí nehrozí. Český hydrometeorologický ústav nevydal žádnou výstrahu.

Protože zima pomalu ustupuje, máte letos patrně poslední možnost vytvořit ze sněhu nějaké originální „umělecké“ dílo, se kterým můžete zkusit štěstí v soutěži týdeníku Vysočina.

Nová soutěž týdeníku Vysočina
Tvořte ze sněhu!

Redakce týdeníku Vysočina vyhlašuje čtenářskou soutěž. Hledáme nejoriginálnější výtvor vyrobený, postavený či vytesaný ze sněhu. Fotografie sněhuláků, soch, hradů… prostě všeho, co se vám podařilo postavit z bílého nadělení, posílejte na e-mail eva.drdlova@denik.cz.

K fotografii připište pár slov, klidně i delší povídání o vašem výtvoru. Uzávěrka soutěže je v neděli 28. února. Redakce vybere a vyhlásí vítěze v týdeníku Vysočina ve čtvrtek 4. března. Autor vítězného díla obdrží honorář 500 korun. Snímky zaslané do soutěže Tvořte ze sněhu! budou postupně otištěny na stránkách týdeníku Vysočina.