Provoz meziříčského bikeparku byl oficiálně zahájen tuto sobotu.

Na výstavbě čtvrtkilometrové trati plné terénních nerovností a skoků se podíleli cyklisté z třebíčského sdružení Třebeach Crew a velkomeziříčský Ski Klub.

„Tady v okolí je to opravdu rarita. Pokud vím, tak nejbližší vlek vozící mimo také cyklisty je v Dolní Moravě v Jeseníkách,“ sdělil Jiří Bublan ze sdružení Třebeach Crew.

Příznivci kol se budou na kopec dopravovat podobným způsobem jako v zimě lyžaři. Kotva vleku má teď v létě pouze připevněn speciální úchyt, který se zahákne za řidítka.

Zkrátka nepřijdou ale ani návštěvníci, kteří se na jízdu na trati plné klopených zatáček a překážek necítí. Ti mohou kopec zdolat jiným způsobem.

Trojkolky a koloběžky

„V půjčovně je možné si vyzvednout trojkolky a turistické koloběžky a na travnatý svah vyrazit na nich,“ popsal další možnost jízdy Jiří Pálka z velkomeziříčského Ski Klubu.

Zájemci mohou na sjezdovku vyrazit v sobotu a v neděli od 11 do 20 hodin. Za jednotlivou jízdu zaplatí třicet korun, dvouhodinový tarif vyjde na sto dvacet korun. V nabídce jsou i jízdenky na delší časový úsek či rovnou celodenní. Ty jsou pak samozřejmě výhodnější.

„Návštěvníci zaplatí sazbu za určitou dobu. V tomto poplatku mají nejen jízdu na vleku, ale také zapůjčení třeba trojkolky a nezbytných ochranných pomůcek, které k bezpečné jízdě potřebují,“ vysvětlil Jiří Pálka.