„Byli jsme překvapeni a samozřejmě spokojeni, tak vysokou částku jsme nečekali. Klienti si den také užili, moc se jim tu líbilo,“ shrnula dojmy vedoucí stacionáře Nesa Alena Poulová.

První částku představovaly peníze získané od sponzorů. Po odečtení nezbytných nákladů na koncert tak mohl být předán první šek na devadesát tisíc korun.

Na druhém šeku se pak objevila suma přesahující osmatřicet tisíc korun. Touto částkou přispěli posluchači na Náměstí.

Divoké husy

Návštěvníci koncertu mohli vhodit hotovost do připravených kasiček nebo si koupit předměty s logem koncertu. Peníze vybrané v den koncertu budou navíc zdvojnásobeny díky grantu z Nadace Divoké husy, který se stacionáři podařilo získat.

Jak již řekla Alena Poulová dříve, peníze využije stacionář na nákup polohovacích pomůcek pro klienty s těžkým postižením a věcí, které zaměstnancům usnadní péči o klienty. Další část peněz poputuje na nákup výtvarného materiálu do dílen.

„S vybranou částkou jsme spokojeni, rok od roku se nám daří získávat více peněz. Už nyní plánujeme čtvrtý ročník,“ zhodnotil koncert jeden z organizátorů Ondřej Duben.

Na pódiu se během odpoledne objevil Sextet 6 Tet, orchestr velkomeziříčské Základní umělecké školy a nechyběla ani skupina Pearlštejn. V průběhu večera se pak posluchačům představily kapely Flattus, Nonsense a Niceland. Celý program zakončila ohnivá show společnosti historického šermu TAS.