Jak studentka aplikovaného práva říká, vše jí teprve dochází. „V neděli jsem si byla posedět s kamarády, a tam jsem si až začala uvědomovat, co se mi podařilo. A musím přiznat, že mi ukápla i slzička. Jsem hrozně šťastná a moc se těším, až to oslavím s rodinou,“ nechala se slyšet Hana Svobodová.

 

Nejdřív maturita, potom modeling

Druhá nejkrásnější dívka Česka se do soutěže Česká miss málem ani nedostala. „Hrozně dlouho váhala, jestli se má vůbec přihlásit. Nakonec se rozhoupala. Přihlášku ale podávala asi dva dny před uzávěrkou,“ vzpomínala dojatá maminka Hana Svobodová, která byla i se svým manželem Bedřichem dceru na finálovém večeru v Praze podpořit.

Devatenáctiletá dívka z obce, která má pouhých sto čtyřicet obyvatel, se modelingu začala věnovat až loni v červnu. „Nabídky ji chodily už dříve, ale my jsme chtěli, aby nejprve udělala maturitu. Pak už to šlo všechno hrozně rychle. Do agentury poslala fotky a oni si ji k sobě hned druhý den pozvali,“ uvedla maminka.

Podle ní však nikdy dcera netoužila stát se manekýnkou. „Rozhodně to nebyla žádná princeznička, jak většina holčiček bývá. Protože má bratra, byla jako malá stále s klukama. Hrála fotbal a lezla po stromech. Takové to holčičí parádění ji chytlo asi až na střední škole,“ usmívala se maminka.

Rodiče jsou na úspěšnou dceru náležitě pyšní. „Opravdu jsme na ni hrdí. Až přijede, tak to pořádně oslavíme,“ řekl Bedřich Svoboda.