„Zřejmě postoupí prvoligové Brno, proti kterému určitě chceme hrát. To znamená uspět ve Žďáře,“ říká jihlavský trenér Luboš Zákostelský.

Vzhledem k divizním předehrávkám se zápas hraje o tři týdny dříve, než je oficiální termín. „Nám to ale nevadí. Původně jsme totiž měli hrát přátelský zápas. Takže o nic nejde,“ tvrdí Zákostelský.

Ve Žďáře chce nastoupit v co nejsilnějším složení. „Vzhledem k pozdním příchodům některých hráčů v průběhu léta se ještě stále sehráváme, takže velké změny neočekávám. Otazník visí nad startem Michala Kadlece, který se lehce zranil,“ podotýká jihlavský lodivod.

Postupové choutky má i Žďár, který se předem nevzdává. „Je to pro nás svátek. Ale hrát pak z Brnem by byl ještě větší,“ říká trenér Libor Štourač.

Sílu Jihlavy ale respektuje. „V pozici favorita rozhodně nejsme. Ale kdyby se nám podařilo vstřelit nějaký rychlý gól, mohlo by to být zajímavé,“ dodává.

Také on by chtěl na hřiště poslat obdobnou jedenáctku z posledního zápasu. „Změny neplánujeme. Pro některé exjihlavské hráče v našich řadách to bude pikantní zápas,“ dodal Štourač.

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Pospíchal - Šindelka, Heide, Odehnal - Bratršovský - Vomela, Chmelíček, Řeháček - Horák - Karásek, V. Zedníček.

FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Šedivý, Wasserbauer, Vepřek - Veselý, GebreSelassie, Lovětínský, Mezlík (Cihlář) - Simr, Rabušic.

Zápas začíná v 17 hodin.

Na obou stranách nastoupí odchovanci soupeře

Nejde jen o pohárový zápas, ale taky o prestiž. Na obou stranách budou stát hráči proti svému bývalému klubu.

Jihlavský kapitán Michal Kadlec pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde také začínal s fotbalem. To samé platí i o útočníkovi Stanislavu Zedníčkovi.
Jihlavským klubem naopak v minulosti prošli současné žďárské opory Daniel Bratršovský, Petr Heide a Jan Karásek.
Hodně prestižní zápas čeká na žďárského brankáře Pavla Pospíchala, který nejenže hrál v Jihlavě, ale v současné době je také správcem areálu FC Vysočina. S hráči se proto vidí běžně.
„S klukama jsme o tom mluvili. Ale žádná hecovačka nebyla,“ říká Pospíchal.
Z tehdejšího kádru pamatuje Kadlece, Lovětínského a Veselého. „Je to přece jenom nějaká doba,“ dodává.
Zápasy Vysočiny vidí často. „Nejde říct, na koho si dávat speciální pozor. Otázkou také je, kdo nastoupí. Pavel Simr teď dal dva góly. Nebezpečný je Petr Faldyna,“ přemítá.

Receptem, jak překonat favorita, bude podle něj co nejdéle vydržet bez inkasovaného gólu.
„Mohli by znervóznět a nám by se pak třeba povedlo něco proměnit. Je to fotbal. Náš postup rozhodně není nemožný,“ tvrdí Pavel Pospíchal.

 

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU vs. JIHLAVA
Daniel Bratršovský - odchovanec Jihlavy, do Žďáru odešel v létě 2006.
Petr Heide - odchovanec Jihlavy, do Žďáru odešel v zimě 2007.
Jan Karásek - v Jihlavě působil v sezoně 2002/2003. Poté odešel do Velkého Meziříčí, odkud v zimě 2006 přestoupil do Žďáru.
Pavel Pospíchal - odchovanec Jihlavy, odkud v roce 2002 zamířil do Havlíčkova Brodu. V létě 2005 přestoupil do Žďáru.
Michal Kadlec - odchovanec Žďáru, kde působil do roku 1995. Po sezonních štacích v Hranicích, Kyjově a Chrudimi přestoupil v roce 1998 do Jihlavy.
Stanislav Zedníček - odchovanec Žďáru, ve kterém hraje jeho bratr Vojtěch a jeho otec je ve výkonném výboru. V roce 2002 zamířil do Jihlavy poprvé, ale ve stejném roce odešel do Sigmy Olomouc. V létě 2007 ho Jihlava koupila z Bystrce.