Podle hygieniků tam totiž stále platí zákaz koupání. Stejně jako v Sedlicích na Pelhřimovsku. Tyto vodní plochy jsou dvěma z 35 sledovaných vodních ploch v kraji.

Na Žďársku patří k nejkvalitnějším voda v bývalém lomu v Dolní Rožínce. Po zatopení slouží k příjemnému koupání v průzračně čisté vodě. Poloostrůvek je rozdělen na dvě části – velmi hlubokou a mělkou, kde vzniklo dětské brouzdaliště se skluzavkou.

Lékaři však stále varují. „Lidé by neměli podceňovat pobyt na přímém slunci. „Zejména přes poledne je třeba pamatovat na pokrývku hlavy. Člověk by měl rovnoměrně během dne vypít tři až čtyři litry vody, minerální vody nebo čaje. Ovšem pacientům po infarktu či s ischemickou chorobou srdeční by přílišné množství vody mohlo ublížit,“ varoval Miroslav Havlík ze Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

Třicetistupňové teploty hlásí meteorologové ve žďárském regionu do zítřka. Ve čtvrtek spadne rtuť teploměrů na dvacet čtyři stupňů Celsia. Od pátku však bude šplhat opět nahoru, v sobotu dosáhne hranice dvaceti sedmi stupňů. Od čtvrtka do soboty bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami.