„Práce budou zcela dokončeny v tomto měsíci,“ řekl místostarosta Josef Vojta. Cyklostezka bude stát 8,3 milionu korun, město na ni dostalo dotaci.

Nová cyklostezka je široká dva a půl metru, vhodná bude i pro vyznavače jízdy na kolečkových bruslích. Asfaltový povrch už je položen. Ještě přibude dřevěné zábradlí, které oddělí novou komunikaci od cesty pro zemědělce. „V příštím roce budeme žádat o dotace na další dvě cyklostezky,“ doplnil Vojta. Jedna trasa by měla vést podél řeky Bystřice, a to od Lužánek do Domanínku. Druhá stezka se plánuje z Domanínku do Domanína.

Bystřická radnice má v plánu nadále zlepšovat podmínky pro jezdce na kolech. „Máme zpracovaný generel, který se nazývá cyklistická pavučina Bystřicka,“ řekl Vojta. Počítá se v něm se stavbou nových cyklostezek, ale také s využitím zemědělských polních cest a málo frekventovaných regionálních silnic pro cykloturistiku. Síť bezpečných tras pro cyklisty bude sloužit místním obyvatelům, zároveň by měla být příspěvkem k rozvoji cestovního ruchu.