„Peníze na účtu ještě nemáme. Ale už nám byly písemně přislíbeny. Věřím tedy, že na tuto dotaci dosáhneme,“ doufá starosta Jan Orel.

Pro obec s necelými čtyřmi stovkami obyvatel a běžným rozpočtem kolem 4 milionů korun jsou dotace jedinou cestou, jak čistírnu odpadních vod vybudovat. Do celkové částky přispěje ještě 1,3 milionu korun Státní fond životního prostředí České republiky.

„Přestože počet obyvatel naší obce není tak vysoký a na druhou stranu délka kanalizačního potrubí je poměrně velká, podařilo se nám splnit přísné podmínky pro přidělení dotace,“ pochvaluje si starosta Orel.

V projektu se kromě výstavby čistírny odpadních vod počítá také s vybudováním nové kanalizace. „Ovšem nikoliv v celé obci. Stávající kanalizace zůstane zachována, do nové se napojí větší polovina obce. Vše to poté bude svedeno do čističky,“ popisuje starosta s tím, že stavba by měla být zahájena v příštím roce.

„Letos požádáme o stavební povolení a vyhlásíme výběrová řízení na dodavatele. V roce 2011 by měla probíhat většina stavebních prací a v následujícím roce doufáme v dokončení celé akce,“ doplnil Jan Orel.