V příkopu se ráno ocitl autobus mezi Bohdalovem a Pokojovem na Žďársku. Zpátky na silnici mu musel pomáhat dokonce bagr.

V kopcích pak vázly hlavně kamiony, problémy měly například u Kněžic na Třebíčsku a u Kostelce na Jihlavsku.Kvůli nehodě kamionu byla uzavřena také silnice I/38 mezi Vílancem a Stonařovem na Jihlavsku.V obci Sázava na Žďársku se těsně nad řekou vzpříčil kamion s nákladem 31 tun syrovátky. Dále velké vozy komplikovaly provoz mezi Novým Městem na Moravě a Rokytnem či na Herálecku.Hasiči zasahovali i na dálnici D1. Na 97. kilometru směrem na Prahu vyprošťovali zapadlé nákladní auto s cisternou.

Bourali i šoféři osobních aut. Nejvážněji vypadala nehoda v Jihlavě - Sasově, kde skončil vůz dokonce v řece. Avšak nebyl nikdo zraněn.Zbytky sněhu a ledu na silnici II/360 zas před polednem zradilyřidiče u Jimramova na Novoměstsku – havaroval a jeho vůz skončil mimo vozovku.

Silničáři z Vysočiny byli stále v plném nasazení. "V terénu je veškerá technika - asi přes 100 sypačů a 90 radliček," uvedla dispečerka krajské správy a údržby.

Během pondělí se teploty na Žďársku pohybovaly kolem minus dvou stupňů Celsia a do patnácté hodiny přibyly zhruba čtyři centimetry nového sněhu.

Meteorologická stanice ve Svratouchu na pomezí Žďárska a Chrudimska zaznamenala osm centimetrů nové pokrývky. Celkově odpoledne leželo v regionu mezi 10 a 20 centimetry sněhu. Sněžení nemá ustávat ani po zbytek týdne, meteorologové navíc očekávají ochlazení. Ve středu v noci by měly teploty klesnout na minus čtrnáct stupňů, při vyjasnění až na minus sedmnáct stupňů.