VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

dnes 19:57

Při tradičním gastrodnu vařila i Markéta Hrubešová

Velké Meziříčí – V pořadí už jednačtyřicátý Gastroden včera uspořádala Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel ve Velkém Meziříčí.

dnes 15:55

Na post místostarostky Velkého Meziříčí byla navržena Jiřina Jurdová

Velké Meziříčí – Termín ustavujícího zasedání zastupitelstva města byl ve Velkém Meziříčí stanoven na úterý 30. října. V kině tamního Jupiter clubu proběhne od patnácti hodin kromě jiného volba nového starosty a místostarosty města. Tam by však obyvatele Meziříčí žádná velká změna potkat neměla.

dnes 09:12

Válečný veterán se v Afghánistánu díval smrti do tváře

Nové Město na Moravě – Na bezpečnost plavců v Městských lázních v Novém Městě na Moravě nyní dohlíží válečný veterán Miloš Prášil. Přestože ho voda málem zahubila, na tento živel nezanevřel.

včera 13:49

V Bíteši mají jasno. Starostou bude Milan Vlček

Velká Bíteš - Ve Velké Bíteši je dobojováno. Do čela tamní radnice se opět postaví dlouholetý starosta Milan Vlček.

včera 13:46

Ve Žďáře budou po čtyřech letech opět dva místostarostové

Žďár nad Sázavou – Prvním mužem žďárské radnice bude po příští čtyři roky Martin Mrkos, který kandidoval za sdružení Žďár – živé město. K ruce mu budou dva místostarostové – Ludmila Řezníčková (ANO 2011) a Josef Klement (KDU-ČSL).

včera 13:41

Na střeše nového dětského oddělení porostou květiny i tráva

Nové Město na Moravě – Práce na přípravě střechy předcházející položení zeleného povrchu právě budovaného dětského oddělení mohli v úterý sledovat pacienti a návštěvníci novoměstské nemocnice.

včera 05:31

Lidé při moštování vymýšlejí zlepšováky. Lis může nahradit třeba stará ždímačka

Vysočina – Letošní nadúroda jablek doslova vyzývá k jejich okamžitému zpracování. Zaměstnanci moštárenských zařízení mají plné ruce práce, mnozí majitelé sadů a zahrad ovšem nesází pouze na velkovýrobce tekuté vitamínové bomby z jablek, ale zpracovávají si ovoce raději sami.

15.10.2018

Ve Žďáře budou vlát vlajky celý týden, holčička ze známky ale nepřije

Žďár nad Sázavou – K vyvěšení státních vlajek ve dnech 20. až 28. října vyzývá obyvatele, majitele a správce nemovitostí žďárská radnice. „Je to jedna z vítaných možností, jak se každý občan města může do průběhu oslav 100 let republiky zapojit,“ uvedl mluvčí žďárské radnice Jakub Axman.

15.10.2018

OBRAZEM: V Bystřici opět omilostnili berana

Bystřice nad Pernštejnem - Tradiční hodové veselí se o víkendu odehrálo v Bystřici nad Pernštejnem.

14.10.2018

„Chytrý“ Žďár v budoucnu znamená i zelenou vlnu na křižovatkách

Žďár nad Sázavou – Koncepci využití nových technologií pro lepší fungování města připravuje žďárská radnice.

13.10.2018

Melouny, broskve i kiwi se díky oteplování zabydlují na Vysočině

Vysočina - Zahrádkáři rekapitulují, jak dopadla letošní sezona. V říjnu mají navíc možnost se společně potkat a poklábosit nad výpěstky například na dvou výstavách.

12.10.2018

Ve Velké Bíteši se vedení radnice s největší pravděpodobností nezmění

Velká Bíteš – Přestože komunální volby ve Velké Bíteši vyhrála KDU-ČSL včele s Alešem Koubkem (na své konto si připsala 6 mandátů), povolební jednání ukazují, že by se prvním mužem radnice mohl opět stát dosavadní starosta Milan Vlček.

12.10.2018

Vítězné sdružení ve Žďáře vstoupilo do čtyřkoalice

Žďár nad Sázavou – Kdo povede v příštích čtyřech letech žďárskou radnici? Odpověď na tuto otázku bude podle slov lídra vítězného uskupení Žďár - Živé město Martina Mrkose jasná v průběhu následujícího týdne.

12.10.2018

O novém majiteli bývalé léčebny rozhodnou krajští zastupitelé v listopadu

Daňkovice – Nejdříve ho léta dlouhá léta nechtěl nikdo, nyní o areál bývalé léčebny na Buchtově kopci mají eminentní zájem hned dvě firmy. A možná ještě nějaký další kupec přibude. Krajští zastupitelé totiž probíhající výběrové řízení na prodej areálu zrušili.

11.10.2018

V Kuklíku a ve Stránecké Zhoři budou v sobotu hledat Krále honu

Žďársko - Hold patronu lovců, myslivců a jezdců - svatému Hubertovi - vzdají na Žďársku hned na několika místech. Slavnou Huberovu jízdu si vychutnají už tuto sobotu například lidé v Kuklíku nebo ve Stránecké Zhoři. A 17. listopadu pak ve Lhotce.

10.10.2018

Na výlovech lidé nakoupí čerstvé ryby i rybí speciality

Žďársko – Sezona výlovů je na Žďársku v plném proudu. O víkendu se budou lovit jedny z největších vodních nádrží v regionu. A mnohé výlovy jsou spojeny i s akcemi pro veřejnost. V sobotu mohou zájemci nakoupit čerstvé ryby například v Novém Veselí. Lovit se bude tamní Veselský rybník, vodní plocha s rozlohou sedmaosmdesát hektarů.

10.10.2018

Ženy dopletly přes pět kilometrů obchvatové šály, chybí už jen obchvat

Nové Veselí – Takzvanou obchvatovou šálu, která co do délky představuje trasu budoucího obchvatu Nového Veselí, dokončily tamní pletařky.

10.10.2018

Lukášek se dral na svět příliš rychle, narodil se v autě

Nové Město na Moravě, Nové Dvory - Na porod syna Lukáše bude dlouho vzpomínat jeho maminka Monika z Nových Dvorů. Ačkoliv to pro ni nebyl první porod – doma už má tříletou dceru, čekalo ji během něj nejedno překvapení.

10.10.2018

V nemocnici změní režim parkování v areálu, současný řidiči nerespektují

Nové Město na Moravě – Změny v parkovacím režimu přímo v areálu připravuje novoměstská nemocnice, fungovat by měl začít v nejbližších dnech.

10.10.2018

Křižánky zahájí tradiční houbovou výstavu

Křižánky - Nejen pro milovníky houbaření připravila obec Křižánky ve spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a Českou mykologickou společností výstavu nazvanou Houby Žďárských vrchů.

9.10.2018

Obchvat odvedl kamiony z úzké silnice procházející Skleným

Sklené nad Oslavou – Nový obchvat, který odvedl tranzitní dopravu z obce, již téměř týden funguje ve Skleném nad Oslavou. Všechny stavební práce však ještě nejsou dokončeny.

9.10.2018

Pojízdné prodejny stále fungují

Vysočina – Ještě v osmdesátých letech byly pojízdné prodejny nedílným koloritem vesnického života, po republice jich jezdily stovky. O třicet let později je všechno jinak.

9.10.2018

Krajští zastupitelé budou řešit zrušení soutěže na prodej „Buchťáku“

Daňkovice – V úterý budou krajští zastupitelé rozhodovat o tom, zda bude zrušeno výběrové řízení na prodej areálu bývalého sanatoria na Buchtově kopci poblíž Sněžného na Novoměstsku a vyhlášeno nové. To se však nelíbí jednomu ze zájemců o areál, který adresoval krajskému zastupitelstvu otevřený dopis, kde jej žádá, aby usnesení navrhující proces prodeje zrušit ještě zvážili.

9.10.2018

Opuštěných zvířat přibývá. Ve městech žijí celé kolonie zdivočelých koček

Vysočina /FOTOGALERIE/ – Počet odložených zvířat, zejména koček, v poslední době rapidně stoupá. Velkým problémem jsou hlavně kolonie zdivočelých koček, které se nekontrolovatelně množí. „V Pelhřimově jsou dvě nebo tři lokality s volně žijícími komunitami koček. V té největší je jich okolo padesáti, a to je opravdu obrovský problém,“ potvrdila vedoucí Rodinného azylu pro opuštěné psy Dej pac! v Častoníně na Pelhřimovsku Iva Raisová.

8.10.2018

Vítěz voleb v Meziříčí se ocitl v opozici

Velké Meziříčí – I přesto, že Radovan Necid se svým uskupením To pravé Meziříčí získal v komunálních volbách od velkomeziříčských voličů jednadvacet procent všech hlasů a tím pádem pět zastupitelských mandátů a s přehledem tak vyhrál volby, na postu starosty města s největší pravděpodobností neusedne.

8.10.2018

OBRAZEM: Nová kniha nabízí pohledy do historie i současnosti Sázavy

Sázava – Do historie i současnosti Sázavy na Žďársku mohou zájemci nahlédnout díky nové publikaci s názvem Obec Sázava včera a dnes. Kniha, pod níž je podepsán žďárský fotograf Milan Šustr a sázavský starosta František Ledvinka, je další ze série takzvaných srovnávacích publikací. K historickému snímku konkrétního místa ve vesnici je vždy přiřazena nová, aktuální fotka zcela stejné lokality.

AKTUALIZOVÁNO
7.10.2018

Tisíce zvířat, tisíce návštěvníků. Chovatelská výstava lákala na ovce i holuby

Bohdalov /VIDEO/ – Tisíce návštěvníků z tuzemska i ze zahraničí přilákala o víkendu tradiční chovatelská Výstava Vysočiny, jež se odehrála v Bohdalově na Žďársku. Zájemci si v sobotu a v neděli mohli v bohdalovském kulturním domě a jeho okolí prohlédnout na zhruba tři tisícovky zvířat.

7.10.2018

Nejnižší volební účast byla na Jihlavsku. Přišlo jen necelých 48 procent voličů

Vysočina - Nejnižší volební účast ze všech vysočinských okresů mělo Jihlavsko, a to 47,84 procenta. V celkem 218 okrscích mohlo jít k urně 89 653 oprávněných voličů, platných hlasů pak bylo odevzdáno 42 872.

6.10.2018

Ve Svratce volební zemětřesení nenastalo. Osvědčený tandem může vládnout dál

Svratka – Ani ve Svratce se nebude konat povolební zemětřesení. Vzhledem k tomu, že hnutí Starostové pro občany v čele se stávajícím starostou Františkem Mládkem a místostarostou Martinem Mudrochem získalo devět křesel v zastupitelstvu, nic nebrání tomu, aby tento osvědčený tandem ve vedení města zůstal i nadále.

6.10.2018

Starosta Navrátil obhájil ve Žďáře vítězství. Přednost ale dostane rodina

Žďár nad Sázavou - Sdružení Žďár - živé město vyhrálo komunální volby v okresním městě, když získalo pět mandátů z dvaceti sedmi. Dokázalo tak obhájit čtyři roky staré – překvapivé, vítězství. „Je to úspěch. Vždy je těžší vítězství obhájit, než ho napoprvé získat,“ nechal se slyšet starosta Žďáru Zdeněk Navrátil (Žďár – živé město).

6.10.2018

Chceme na radnici KDU-ČSL, rozhodla většina voličů ve Velké Bíteši

Velká Bíteš – Vítězem komunálních voleb ve Velké Bíteši se stala s přehledem KDU-ČSL, která od bítešských voličů získala 27,18 procenta ze všech hlasů. Náleží jí tak šest mandátů v městském zastupitelstvu. Jedničkou na kandidátce KDU- ČSL byl Aleš Koubek.

6.10.2018

Volby ve Velkém Meziříčí ovládlo To pravé Meziříčí. Už jednají o koalici

Velké Meziříčí – Komunální volby ve Velkém Meziříčí ovládlo uskupení To pravé Meziříčí, jehož lídrem je Radovan Necid. Od voličů získalo bezmála jedenadvacet procent ze všech odevzdaných hlasů a obsadí tak pět zastupitelských křesel. „Samozřejmě jsme spokojeni - vyhráli jsme volby. V současné době je ale prioritou vytvořit stabilní koalici, která bude fungovat ve prospěch města,“ vyjádřil se Radovan Necid.

6.10.2018

Nové Město ovládlo Šmardovo uskupení. Bude spolupracovat s obcemi

Nové Město na Moravě – Volby v Novém Městě na Moravě nepřinesly žádná velká překvapení. Na plné čáře tam vyhrál stávající starosta Michal Šmarda (ČSSD) a jeho nově vytvořené uskupení Lepší Nové Město.

6.10.2018

Bystřici povede osvědčený tandem. Vyhrála pravda nad lží, řekl vítěz Pačiska

Bystřice nad Pernštejnem – Volby v Bystřici nad Pernštejnem už mají jasné vítěze. Nejvíce mandátů získala Pačiskova ČSSD, které na paty šlape Sdružení za rozvoj bystřického regionu s Josefem Vojtou včele.

6.10.2018

Rosička má dlouhodobě uvědomělé voliče. K volbám nedorazili jen tři

Rosička – Uvědomělé voliče mají v Rosičce na Žďársku. V obci s necelými pěti desítkami obyvatel, nad kterou ční známá rozhledna, dorazilo při letošních komunálních volbách k urnám 35 z celkem 38 voličů – což je 92,11 procenta.

6.10.2018

Bez voleb: Střítež je pod nucenou správou, pomoci mohou náhradní volby

Střítež – Jedinou obcí na Vysočině, kde se o prvním víkendu v říjnu volby vůbec nekonaly, je Střítež na Bystřicku. Bez komunálních voleb byl tentokrát i Ždírec na Havlíčkobrodsku, tam se ale přece jen volební místnost otevřela, a to kvůli senátním volbám.

6.10.2018

Lidé mohou nahlédnout do ateliérů a vyzkoušet si řemeslo

Vysočina – Vyzkoušet si kovařinu na vlastní „ruce“, zahrát si na knihkaře či hrnčíře, dotknout se 330 milionů let staré žuly nebo si vyzkoušet jízdu na netradičních dvojkolech, to vše mohou zažít lidé o tomto víkendu na Vysočině. Koná se zde již osmý ročník Dnů otevřených ateliérů. Umělci tentokrát veřejnosti zpřístupní na 150 tvůrčích prostor na celé Vysočině.

5.10.2018

Jídelna Domu s pečovatelskou službou se změnila ve volební místnost

Nové Město na Moravě – Komise volebního okrsku číslo jedna v Novém Městě na Moravě se zabydlela v jídelně Domu s pečovatelskou službou. Přestože se místnost pro účely voleb musela poněkud upravit, jídlo tam zůstalo. „Máme svoji zásobovačku, která nám napekla,“ rozesmála se zapisovatelka Marie Buřvalová.

5.10.2018

Blažena Šedá chodí volit už přes osmdesát let

Nové Město na Moravě - Už více než osmdesát let uplynulo od chvíle, kdy se Blažena Šedá z Nového Města na Moravě poprvé vydala do volební místnosti, aby vhodila lístek s vybranými kandidáty do volební urny. Bývalá učitelka oslavila letos sté prvé narozeniny a k volbám chodí dodnes.

5.10.2018

Mnozí žďárští voliči mířili k urnám hned po otevření volebních místností

Žďár nad Sázavou – Ještě před samotným otevřením volebních místností se k nim ve Žďáře nad Sázavou začali trousit první voliči s modrými obálkami v rukou. Převažovali mezi nimi senioři, kteří využívali hlavně toho, že zatím není u volebních uren nával. A po otevření místností přibývali další příchozí.

5.10.2018

Podpořit hospic lze i návštěvou divadelního představení

Vysočina – Podpořit Domácí hospic Vysočina, jenž působí na Žďársku a Jihlavsku, mohou zájemci již o tomto víkendu.

5.10.2018

Začínají komunální volby, hlasy chce 15191 kandidátů a kandidátek

Vysočina – V pátek ve 14 hodin se otevřely volební místnosti a voliči na Vysočině vybírají nové obecní zastupitele.

5.10.2018

Nebezpečné silnice jsou na Žďársku, smutný primát drží Jihlavsko

Vysočina – Řečí statistik je silnice u Svojkovic na Jihlavsku velmi nebezpečná. Do první pětky se však dostaly také tři úseky z okresu Žďár nad Sázavou.

4.10.2018

Vinohrad mě drží nad vodou, dává mi sílu i energii, říká Alena Chalupská

Bohdalec /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Přestože se na vinohradu v Bohdalci letos víno neurodilo, vinobraní i tak bylo. A stejně jako každý rok připadlo také tentokrát na svátek patrona českých zemí. Svatý Václav opět na tuto na Vysočině poněkud nezvyklou činnost osobně dohlížel. „Vinohrad nám minulý rok vymrzl, takže nebyly hrozny, ale všechno šlo do prutů. Příští rok by snad už úroda měla být,“ posteskl si Miroslav Chalupa z Bohdalce.

4.10.2018

Návštěvníci mohou nahlédnout pod pokličku života lidí za první republiky

Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Jak se žilo ve Žďáře v období první republiky? Jaké příběhy prožívali tehdejší obyvatelé města? Jak poznamenal pád monarchie život dělníka, živnostníka, podnikatele, umělce či majitelky velkostatku z řad bývalé šlechty? Nejen tyto, ale i mnohé další otázky zodpoví nová výstava Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou nazvaná Svoboda!.

3.10.2018

Na mostě mezi Pořežínem a Ronovem se opět pracuje

Pořežín - Most přes vodní tok Losenička, který na silnici III. třídy spojoval vesnice Pořežín a Ronov nad Sázavou na samé hranici okresů Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod, byl řadu měsíců beznadějně opuštěný.

3.10.2018

Ze žďárského náměstí vzlétne balon s poštovními zásilkami

Žďár nad Sázavou – V předvečer stého výročí vzniku samostatného Československa vzlétne ze žďárského náměstí horkovzdušný balon. U příležitosti výstavy, kterou uspořádají žďárští filatelisté ve Staré radnici, tak budou moci zájemci využít balonovou poštu.

3.10.2018

Policie kontrolovala, zda se řidiči věnují řízení

Vysočina – V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovala policie přes osm set vozidel, použila nový výkonnější dalekohled a rozdala více než stovku pokut.

2.10.2018

Největší chovatelská výstava na Vysočině nabídne na tři tisíce zvířat

Bohdalov – Největší chovatelský svátek na Vysočině a jedna z největších akcí svého druhu v republice vypukne v Bohdalově na Žďársku.

2.10.2018

Šoféra zastavila hlídka, nadýchal více jak promile

Velké Meziříčí – V rámci běžné silniční kontroly zastavili velkomeziříčští policisté v nočních hodinách v tamní ulici Sokolovská řidiče osobního automobilu tovární značky Škoda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT