VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Žďársko

včera 13:41

Do žďárských základních škol se zapsalo přes dvě stě prvňáčků

Žďár nad Sázavou – Více než dvě stovky budoucích prvňáčků se zapsalo do čtyř žďárských základních škol. „Je to letos o šest více než v loňském roce, ale to je dáno tím, že letos je méně odkladů,“ informoval žďárský místostarosta Josef Klement.

včera 13:38

V Meziříčí se opět mění vedení

Velké Meziříčí – Změny, které v loňském roce ve vedení velkomeziříčské radnice odstartovalo nerespektování výsledků architektonické soutěže na obnovu Náměstí, ještě stále nejsou u konce.

včera 13:35

Školní hřiště přes letní prázdniny projde rekonstrukcí

Žďár nad Sázavou – Na novém tartanovém oválu budou moci po návratu z letních prázdnin běhat děti ze žďárské „čtvrté“ základní školy v ulici Švermova. Přes léto tam proběhne první etapa rekonstrukce školního hřiště.

včera 11:13

Hvězdou Dne Země byl velbloud Šajtan

Nové Město na Moravě – Spatřit na náměstí živého velblouda a moci si jej dokonce i pohladit – tento nevšední zážitek se naskytl dětem i dospělým v Novém Městě na Moravě.

včera 09:47

Zahradničení láká i lidi z bytů, řešením je pozemek v kolonii

Žďár nad Sázavou – I lidé, kteří žijí v bytě, mohou ve Žďáře nad Sázavou zahradničit. Ačkoliv zájem o pěstování vlastního ovoce a zeleniny nebo relaxaci na zahrádce v poslední době roste, sehnat pozemek, na němž se lidé mohou věnovat své zálibě, je stále možné. Zahradničit přitom lze na vyhrazené parcele řádově za stokoruny ročně.

24.4.2018

Petr Hladík míří na Říp. Chce získat peníze na nové auto pro hospic

Studnice – Pouť dlouhou 279 kilometrů se rozhodl absolvovat nový ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík, aby tak dopomohl „svému“ zařízení k dalšímu automobilu.

24.4.2018

Hasiči pomáhali ochranářům

Najdek – Dobrovolní hasiči z Najdeku pomohli ochranářům s vyčištěním tůně u rybníku Dívka určené pro rozmnožování obojživelníků, mimo jiné i vzácné kuňky ohnivé.

24.4.2018

Postaví máj a zapálí hranici

Kadov – Poslední dubnový den bude již tradičně patřit v Kadově na Novoměstsku nejen pálení čarodějnic, ale také stavění májky.

24.4.2018

V meziříčském zámku v květnu zpřístupní unikátní fresky, kapli i sklepení

Velké Meziříčí – Zdarma budou moci návštěvníci meziříčského muzea v rámci Mezinárodního dne muzeí v pátek 18. května navštívit šlechtické salony a muzejní expozice v druhém patře zámku, kde muzeum sídlí.

24.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Bohdalec

Žďársko - Ve středu 25. dubna najdete ve Žďárském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

23.4.2018

Výstava o ochraně přírody je k vidění v nemocnici

Nové Město na Moravě – Až do konce srpna si mohou zájemci prohlédnout putovní osvětovou výstavu Sdružení Krajina. Expozice o praktické ochraně přírody je tentokrát umístěna v chirurgickém pavilonu novoměstské nemocnice, a to od 20. dubna, kdy proběhla slavnostní vernisáž.

23.4.2018

K podobě centra města se vyjádří i děti ze školek

Žďár nad Sázavou – Také děti ze žďárských mateřských škol se zapojí do diskuse o budoucí podobě centra města. Své představy o tom, jak by mohlo městské jádro ideálně vypadat, nebo co se jim na současném stavu nelíbí, se pokusí vyjádřit výtvarnými prostředky.

23.4.2018

Žďárští myslivci vyzkouší nový způsob ochrany mláďat zvěře

Žďársko – Nový způsob, jak ochránit mláďata zvěře před smrtí posečením zemědělskou technikou, budou letos zkoušet žďárští myslivci. Ti rok co rok nestačí sčítat malé zajíce, srnčata i další mladé, jež ukrytá ve vysoké trávě nalézají smrt pod mohutnými sekacími stroji.

23.4.2018

Areál na Buchtově kopci je stále kraje, zájemce nezaplatil

Buchtův kopec – Dohodnutou kupní cenu do termínu neuhradil Kraji Vysočina kupec, který má zájem o koupi areálu bývalého sanatoria na Buchtově kopci poblíž Sněžného na Novoměstsku.

23.4.2018

Vítězové zdolali padesátikilometrový noční pochod za osm hodin

Jihlava, Bohdalec – Čtrnáct tříčlenných družstev se vydalo na zhruba padesátikilometrový 1. ročník Pochodu zdatnosti Trivis, a to z jihlavské pobočky střední a vyšší veřejnoprávní školy. Šlo o noční vytrvalostní a orientační pochod týmů složených z řad členů ozbrojených složek, studentů škol bezpečnostně právního zaměření i veřejnosti.

22.4.2018

Turisté zdolávali 201 schodů rozhledny Horní les

Rovečné – „Co je nového? Hlavně počasí. Takové nepamatujme. Místo jarního máme letní pochod,“ odpovídal s úsměvem na dotazy pod rozhlednou Horní les Ivan Kropáček z Klubu českých turistů Jiřího-Gutha Jarkovského v Poličce.

22.4.2018

Pochod překonal rekord, přijeli lidé z celé republiky

Nedvědice, Vysočina – Celkem 1167 turistů za prakticky letního počasí vyrazilo na 45. ročník jarního pochodu Za krásami Nedvědice.

21.4.2018

VIDEO: Rybáři se na Sykovci učili královské disciplíně, tedy muškaření

Sykovec – Královskou rybářskou disciplínu – muškaření – si vyzkoušeli příslušníci Petrova cechu na rybníku Sykovci.

20.4.2018

Už je známo téma letošního ročníku festivalu filosofie

Velké Meziříčí – Přestože velkomeziříčský Evropský festival filosofie je zatím ještě v nedohlednu, uskuteční se ve dnech 6. až 13. června, členové programového výboru už mají dopodrobna naplánovány všechny body programu.

20.4.2018

Žďárská památka UNESCO se snad už dočká vlastních toalet

Žďár nad Sázavou – Jak po letech vyřešit absenci zázemí pro návštěvníky i průvodce u poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. To zvažuje žďárská radnice společně s tamní farností, která má církevní památku ve správě, krajem a památkáři.

20.4.2018

Zahrady gruzínské princezny se opět otevřou veřejnosti

Žďár nad Sázavou – Bonsaje, britské i japonské speciality, historické dopravní prostředky, a to vše v kombinaci s květinami. Zahrady plné příběhů. To je téma letošních Dnů otevřených zahrad konajících se vždy jednou ročně v zámku ve Žďáře nad Sázavou.

20.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme ZŠ Švermova ve Žďáře

Žďársko - V pátek 20. dubna pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

20.4.2018

Ve Žďáře obnoví krojovanou pouť k Janu Nepomuckému

Žďár nad Sázavou – Lidová krojová pouť ke kostelu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, dílu stavitele Jana Santiniho Aichela, se 8. května po dlouhých letech opět uskuteční ve Žďáře.

19.4.2018

Hrozny vypěstované v Bohdalci jsou ty nejlepší, shodují se majitelé vinohradu

Bohdalec – O tom, že se vinné révě může dařit i v drsných podmínkách Vysočiny, o níž se tvrdí, že se tam na polích urodí pouze kamení a bodláčí, přesvědčují už několik let všechny „nevěřící Tomáše“ manželé Alena a Miroslav Chalupovi z Bohdalce.

18.4.2018

Antimonopolní úřad rozhodl o meziříčském Náměstí, verdikt analyzuje advokát

Velké Meziříčí – Velkomeziříčští již obdrželi rozhodnutí antimonopolního úřadu ohledně zadání veřejné zakázky po architektonické soutěži na úpravu centra města.

18.4.2018

Čtyřikrát ročně bude možné prohlédnout si Žďár z ptačí perspektivy

Žďár nad Sázavou – Také letos budou mít místní i návštěvníci Žďáru nad Sázavou možnost podívat se na město a jeho okolí z ptačí perspektivy. Věž kostela svatého Prokopa bude pro zájemce opět čtyřikrát zpřístupněna. Ovšem tentokrát musí počítat s kratší otevírací dobou.

18.4.2018

Vrchařská koruna začala, dva nadšenci vrcholy objeli na jeden zátah

Vysočina – Hned za první dva dubnové dny objel všech dvacet vrcholů letošní Vrchařské koruny Vysočiny tým velkomeziříčských cyklistů ve složení Jaroslav Švihálek a Milan Žanda. Už potřetí za sebou se tak stali vítězi akce. Najeli při tom 335,3 kilometru, nastoupali 5 899 metrů a na kole strávili 21 hodin a 7 minut. Kromě svých fotografií na jednotlivých vrcholech pořadatelům na webové stránky www.vkvys.cz zaslali i své komentáře.

18.4.2018

Výstava oživí prostory novoměstské nemocnice

Nové Město na Moravě – Na nezvyklém místě bude k vidění osvětová výstava Sdružení Krajina o praktické ochraně přírody. Osm velkoformátových plakátů si zájemci budou moci prohlédnout v chirurgickém pavilonu nemocnice v Novém Městě na Moravě.

17.4.2018

Den Země si lidé připomenou i na pochodech přírodou

Žďársko – Nadcházející víkend si i lidé Žďársku připomenou Den Země, jenž připadá na 22. dubna. Akce zaměřené na ochranu přírody a pobyt v ní se budou konat na mnoha místech v regionu.

17.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Škrdlovice

Žďársko - Ve středu 18. dubna najdete ve Žďárském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT