Mezi mrtvými a zraněnými je podle ministerstva mnoho studentů. Škola se nachází ve čtvrti, kde bydlí převážně šíité. Podle agentury AP jsou v ní třídy pro chlapce a dívky.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken (vpravo) na jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským
U hranic s Ukrajinou zůstávají ruští vojáci, tvrdí americký ministr Blinken

Mluvčí ministerstva zdravotnictví uvedl, že na místě výbuchu se shromáždil rozhněvaný dav. Lidé zaútočili i na zasahující zdravotníky, na místo se dostavil velký počet sanitek a záchranářů.

Prezident Ghaní označil za viníky výbuchů povstalecké hnutí Tálibán. Podle něj tím ukazuje, že nechce řešit situaci v Afghánistánu mírovými prostředky. Agentura AP uvedla, že mluvčí Tálibánu zodpovědnost za výbuchy odmítl a útok odsoudil.

Teroristický čin? 

Tiskové agentury připomínají, že v minulosti na šíitské čtvrtě a cíle útočila teroristická organizace Islámský stát. Tato organizace se také přihlásila k listopadovému útoku na univerzitu v Kábulu, při kterém zahynulo nejméně 35 lidí.

Pacient s covidem v Indii
Téměř půl milionu. Indie opět hlásí rekordní počet nakažených covidem za den

Diplomatické zastoupení Evropské unie v Kábulu exploze odsoudilo jako teroristický čin. "Vzhledem k tomu, že cílem byla základní škola pro dívky, útok mířil i na budoucnost Afghánistánu," uvedlo zastoupení.

Afghánské bezpečnostní síly jsou teď ve vyšším stupni pohotovosti, neboť Spojené státy a země NATO začaly se stahováním svých vojáků ze země. To by mělo být dokončeno v průběhu několik měsíců.