Pětiletý Logan Mwagi, jehož tělo bylo nalezeno pohozené v řece, utrpěl celkem 56 vnějších zranění. Patolog, který byl u soudu přítomný, popsal zranění chlapce jako velmi extrémní. Odpovídala například pádu z velké výšky nebo dopravní nehodě při velmi vysoké rychlosti, píše server Sky News.

Z této brutální vraždy je obviněna matka oběti Angharad Wiliamson (30), její partner John Cole (40) a čtrnáctiletý chlapec, který kvůli svému věku nesmí být jmenován. Vraždu však jednohlasně popírají.

Tělo pohřešované devítileté dívky v Austrálii našli v barelu. Ilustrační foto.
Šokující konec pátrání: Tělo dívky našli v sudu, z vraždy obvinili otčíma

Všichni tři jsou navíc obviněni z maření spravedlnosti, protože se snažili zamést veškeré důkazy, včetně přemístění Loganova těla do řeky a praní zakrváceného ložního prádla. Čelí také obžalobě z falešného nahlášení pohřešované osoby na policii.

Brutální útok

Soudní proces probíhá u Cardiffského soudu a hned první den líčení vystoupila prokurátorka Caroline Reesová s několika prohlášeními. „Obžaloba tvrdí, že chlapec zemřel v důsledku brutálního útoku, ke kterému došlo uvnitř domu. Logan zemřel ještě předtím, než jeho tělo obžalovaní umístili do řeky,“ sdělila.

Prokurátorka navíc vyzdvihla extrémně násilný způsob zabití malého chlapce, který dokazují četná zranění nalezená post mortem. Reesová dále obvinila všechny tři obžalované z toho, že se snažili zamést veškeré důkazy pod koberec a vraždu nadále popírají. „Každý upřednostnil svoji vlastní osobu před vším ostatním a zvláště před malým Loganem,“ řekla u soudu.

Líčení se také zaměřilo na účast  teprve čtrnáctiletého chlapce. Obžaloba však tvrdí, že jeho nízky věk v tomto případu nehraje žádnou roli. Závažnost činu si podle ní chlapec plně uvědomoval. 

Státní zástupkyně dále soudu osvětlila celou časovou osu případu. „31. července obdržela policie telefonát, ve kterém zjevně rozrušená Angharad Wiliamsová nahlásila zmizení svého syna. Logan byl krátce poté bez známek života nalezen v řece.“

Následné vyšetřování úmrtí dovedlo kriminalisty k tomu, že byl chlapec zavražděn. Čtyřicetiletý John Cole byl, společně se čtrnáctiletým chlapcem, 31. července v časných ranních hodinách zachycen na záznamech veřejných kamer. Oba odcházeli z místa jejich bydliště. Cole nesl v náručí něco, co vypadalo jako zahalené dětské tělo. Poté dvojice došla k místu u řeky, kde bylo později nalezeno Loganovo tělo. 

Během této doby bylo v Loganově ložnici vidět, jak se zapíná a vypíná světlo, což podle obžaloby dokazuje, že matka chlapce byla vzhůru a moc dobře věděla, co se jejímu synovi stalo.

JonBenét Ramseyová
Záhadná vražda malé královny krásy. K objasnění nepomohlo ani tisíc vzorků DNA

Ještě den před tímto krutým a nepochopitelným činem přitom navštívila domov obžalovaných sociální pracovnice. Ta však u soudu řekla, že Logana neviděla, protože jí jeho rodiče oznámili, že má koronavirus a je v izolaci.

Tuto teorii potvrdila i obžalovaná Angharad Williamsonová. Matka mrtvého chlapce navíc u výslechu a později i u soudu sdělila další překvapivý fakt. Tvrdí, že její partner i náctiletý chlapec Logana tvrdě napadli, a to už předtím, než sociální pracovnice přišla.

Prokurátorka Reesová proto u soudu vznesla otázku: „Pokud to bylo skutečně tak, jak matka oběti tvrdí, proč napadení neohlásila sociální pracovnici, se kterou dvacet minut mluvila? Koho chránila a proč to udělala?“

Soudní proces bude pokračovat v následujících dnech.