"Dvě rodiny z letiště se dostaly do amerického letadla. O pomoc prosí zbylé před letištěm," napsal na facebooku spolek Vlčí mák.

Kdykoliv prošli kolem bojovníci radikálního hnutí Tálibán, muž si podle svých slov zakryl tvář rouškou. "Tálibové na mě rozzlobeně zírali a vyhrožovali mi, abych odešel… Několikrát mě také kopli," popsal televizi CNN tlumočník a dodal, že noci rodina trávila v úkrytu.

Přílet evakuačního letadla z Kábulu do Prahy:

Ve středu se podle něj dostali přes kontrolní stanoviště Tálibánu na letiště. Čeští vojáci je údajně vyzvedli a doprovodili k letadlu, které se chystalo odletět. "A pak nás najednou nechali těsně před letadlem se slovy, že je letoun plný a neposkytli žádnou informaci o jiném letadle," tvrdí Rafiulláh a dodává, že američtí a turečtí vojáci jim poté na letišti nabídli přístřeší, jídlo a vodu. Nyní čeká, zda se neobjeví další české letadlo.

České ministerstvo obrany k jeho případu zatím nevyjádřilo, uvedla CNN, která zároveň s odvoláním na resort obrany píše, že český vojenský speciál odletěl z Kábulu ve středu odpoledne a přistál v Praze kolem 22:00 hodiny. Zároveň připomíná, že do Prahy přiletěly v posledních třech dnech tři evakuační lety, které z Kábulu přivezly Čechy a Afghánce, celkem podle CNN 195 lidí.

Evakuace Afghánských rodin z Kábulu.
Rodiny s dětmi žádají ČR o pomoc. Hamáček: Další let z Kábulu zatím neplánujeme

CNN dále uvedla, že zástupci nevládní organizace Vlčí máky, která se zaměřuje na pomoc veteránům, potvrdila, že je v kontaktu s několika rodinami, které mají být evakuovány z Kábulu, a to včetně Rafiulláha a jeho rodiny. Nejméně tři další rodiny překladatelů, kteří v minulosti pracovali pro českou armádu, jsou stále před letištěm, dodala americká zpravodajská televizní stanice.