Předchozí
1 z 7
Další

Bylinkářka Valerie Pelikánová z Ostrova nad Oslavou pomáhá lidem vrátit se ke kořenům. Její bylinné čajové směsi často zmohou více, než tabletky z lékárny. Příroda je zkrátka všemocná a Valerie Pelikánová si je toho vědoma. Právě proto v roce 2000 založila „bylinkářskou“ firmu LC rosa. „Letos už máme dvacetileté výročí. A skvělé na tom je, že mě to stále baví a přírodu miluji čím dál víc. Kromě toho, že nám poskytuje zelené zlato pro naše zdraví, tak pobyt v ní nás dokáže velice nabít a posílit. Je to úžasná zásobárna energie,“ chválí bylinkářka svou „spižírnu“.

Foto 1Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Bylinky pro své zdravotní čajové směsi sama zpracovává. „Nakládám je do lihu, dělám mastičky a podobně. Kořeny jsem začala i mrazit a momentálně experimentuji, zda mají stejné účinky jako při standardním způsobu uchovávání. Kořeny bylin mají totiž největší účinky, když jsou sbírané v pozdní podzim či brzké jaro. Ale co dělat, když potřebuji například kostival na pohmožděné koleno v létě? Tady se nabízí řešení - uchování zmrazením. Právě u této byliny mám odzkoušené, že to skvěle funguje,“ vysvětluje.

Foto 2Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Zájem o bylinné léčivé směsi je natolik velký, že by si s vlastnoručně nasbíranými bylinkami rozhodně nevystačila. „Není reálné, abych měla suroviny pouze ze svých zdrojů. Proto jsem zvolila jinou cestu. Z dodavatelů, které u nás máme, jsem vybrala takové, kteří splňují moje velmi přísná kritéria na dodanou bylinu. Momentálně spolupracuji s firmou z Vysočiny, která mi dodává bylinky i přímo tady od nás,“ říká Valerie Pelikánová.

Foto 3Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Ne vždy je ale práce s bylinkami pouze radostná. Občas zasáhne vyšší moc nebo nařízení státu či Evropská unie. Například takzvaná Výživová a zdravotní tvrzení o potravinách. Na základě tohoto nařízení museli bylinkáři najít svým čajovým směsím nová jména. „Podle nařízení se totiž v názvu nesmí vyskytovat tvrzení, které může zákazníka vést k myšlence, že mu směs pomůže na určitý zdravotní problém. U bylinek se tak dostáváme do rozporu. Obecně dle legislativ nejsou byliny natolik prozkoumané, abychom mohli tvrdit, že například lípa je potopudná, a tudíž vhodná pro nachlazení. Takže čaje, které naši zákazníci znali třeba pod názvy nachlazení, cukrovka, vysoký tlak a nadýmání, se musely změnit. Tak vznikly názvy nové: Volný nos s rakytníkem, Krevní cukr, nebo Krevní tlak. Nejvíce jsem se zapotila při vymýšlení názvu čajové směsi na nadýmání. A výsledek je víc než legrační - Zdravé plyny ve střevech. Je mi jasné, že naši zákazníci mohou být z názvů trochu rozpačití. A někdy si také neví rady, který čaj vlastně potřebují. Mívám na toto téma spoustu telefonátů s dotazy, které vždy ráda odpovím,“ vzkazuje všem nerozhodným zákazníkům bylinkářka.

Foto 4Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Valerie Pelikánová svými čaji zásobuje i školní jídelny. „V roce 2012 vznikla druhá řada našich výrobků - takzvané čaje pro chuť a pohodu. Moje devítiletá dcerka mě tehdy přivedla na myšlenku nabídnout je i školním jídelnám. Nechutnaly jí čaje ve škole. Dostávali tam čaje s velkým množstvím aromat nebo dokonce instantní rozpustné čaje. Když jsem to od ní slyšela několikrát, řekla jsem si, proč neudělat čaje pouze z bylinek a sušeného ovoce. Vymyslela jsem prvních sedm druhů, a ty jsem začala nabízet do školních jídelen. Začátky nebyly úplně jednoduché. Postupně se nám ale podařilo získat pět šikovných obchodních zástupců, kteří teď jezdí po celé republice a distribuují naše čaje do školních jídelen. V tuto chvíli zásobujeme okolo dvanácti set zákazníků. A od roku 2019 jsme byli navíc uznáni jako chráněná dílna,“ pokračuje bylinkářka.

Foto 5Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Prvních sedm druhů čajů se postupně rozrostlo až na nynějších šestadvacet druhů. Firma Valerie Pelikánové nabízí také sedm druhů sirupů a dokonce i ovocné koncentráty. „Máme toho hodně za sebou, ale ještě nás toho hodně čeká. Sirupy byly přirozeným rozšířením naší čajové nabídky. Výluhy z bylin se totiž vyrábějí od nepaměti. Při výrobě dodržujeme dávný technologický postup. Pokud si doma vyrábíte velmi oblíbený bezový sirup, stejnou technologií vyrábíme naše sirupy i my. Rozdíl je pouze v množství. V současné době máme sedm druhů - bezový, trnkový s mateřídouškou, mátový s jablkem, za který se nám podařilo získat ocenění Regionální potravina kraje Vysočina, dále kopřivový, rakytníkový s levandulí, meduňkový a ovocný brusnicový. I z těchto výrobků jde největší procento do školních jídelen. Ale lidé si na nich mohou pochutnat i v některých restauracích u nás na Vysočině.

Foto 6Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Poslední novinkou firmy LC rosa jsou ovocné koncentráty. „V tuto chvíli jich máme pět druhů,“ informuje bylinkářka. I ona sama své čaje, sirupy i džusy pravidelně konzumuje. „Když je velké teplo, dávám přednost osvěžující šťávě. Například z mátového sirupu. V období viróz sáhnu ze sirupů po tom rakytníkovém. Když mě zase trápí nějaká zdravotní indispozice, volba je jasná - popíjím čaj na daný problém. Z řady čajových směsí pro chuť a pohodu se řídím chutí. Někdy si dám bylinkový jindy ovocný. Občas přidám do čaje i med, protože cukr či med rozvinou chuť čaje,“ popisuje Valerie Pelikánová, která také lidem často připomíná, aby chodili procházky v přírodě. „Je tam krásně. Člověk by se měl naučit přijímat tam, kde to máme všichni na dosah. Domů si pak může přinést i nějaké bylinky. Ale jen v případě, že je opravdu zná. U bylinek totiž platí ještě přísnější pravidlo než při sběru hub, mohou pomoci, ale při záměně i zabít,“ podotýká bylinkářka.

Foto 7Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová