Pondělí začalo nízkými teplotami a mlhami. Po celý den by však mělo být jasno až polojasno. Teprve k večeru se od severovýchodu Česka objeví přeháňky. Teploty pak nepřekročí 16 stupňů Celsia. V noci meteorologové předpovídají zataženu oblohu, místy by se měly opět objevit také přeháňky. Teploměry v pondělí na většině území ukáží 7 až 3 stupně Celsia.

Ovšem na severovýchodě by to měla být pouhá nula. Během noci může na horách sněžit.

Příroda se vybarvuje typickými podzimními barvami. Ilustrační snímek
Předpověď na říjen: Slunečné počasí přeruší déšť, měsíc bude teplotně průměrný

Lépe nebude ani v úterý. Obloha má být oblačná až zatažená. Od severozápadu by se mělo postupně vyjasnit na polojasno. Místy se objeví také přeháňky. K večeru mohou být v polohách nad 800 metrů smíšené nebo sněhové. Teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni, v noci pak spadnou k 7 až 3 stupňům Celsia.

Ve středu bude od rána zataženo, na většině území s přeháňkami. V poliohách nad 800 metrů nad mořem mohou být přeháňky smíšené nebo sněhové. Večer oblačnosti ubude. Přes den naměříme 7 až 11, nejnižší noční teploty nepřesáhnou pět stupňů Celsia.

Mrazivé noci

Ve čtvrtek se obloha vyjasní, bude polojasno s občasnými přeháňkami. V tisíci metrech na horách by opět mohlo sněžit. Přes den naměříme 8 až 2 stupně, v noci potom plus tři až mínus jeden stupeň Celsia.

Prezident Miloš Zeman byl 10. 10. 2021 převezen do ÚVN v Praze.
Prezident Zeman je stabilizovaný, uvedla nemocnice. Bližší informace tají

Podobnou situaci meteorologové předpokládají také v pátek a v sobotu. Obloha by měla být polojasná. Ovšem mohou se objevovat přeháňky, na horách i sněhové. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 14 stupňů Celsia a v noci opět může rtuť teploměru spadnout pod nulu na mínus jeden stupeň.