Předseda vlády se na tom shodl se sedmdesáti procenty čtenářů Deníku, kteří se k tomuto postoji přiklonili v anketě. „Věřím, že to projde,“ uvedl Petr Fiala.

Český premiér Petr Fiala.
Osm let místo devíti na základní škole by mělo stačit, řekl premiér Fiala

Podle premiéra je třeba zvýšit atraktivitu učitelského povolání, aby učiteli chtěli být kvalitní mladí lidé, kteří za katedrou zůstanou i poté, co vystudují. „Pokud to nezvládneme, nezlepšíme náš vzdělávací systém a nedokážeme v budoucnu zajistit našim dětem kvalitní vzdělávání,“ podotkl předseda vlády.

Zdůraznil, že důstojná odměna podle něj náleží i dalším pedagogickým pracovníkům, v zákoně by ale měla být konkrétní procenta garantována právě jen učitelům. „Chceme garantovat mladému člověku, že když se stane učitelem, bude příslušníkem střední třídy a uživí rodinu,“ řekl.

Některé školy mají specializované učebny hudební výchovy vybavené i malým nahrávacím studiem.
Konec klasické hudebky a výtvarky? Učitelé varují, na žáky to bude mít dopad

Reagoval i na kritiku opozičního hnutí ANO, které chce garanci vyšší odměny nejen pro učitele, ale právě i další pedagogické pracovníky, a k diskutovanému návrhu novely zákona uspořádalo sněmovní kulatý stůl.

„Připomenu, že hnutí ANO, když bylo ve vládě, tomu bránilo. Nyní tomu také brání. Údajně z opačných důvodů,“ konstatoval Fiala.

Na celý záznam debaty s Petrem Fialou o školství a změně DPH se můžete podívat zde:

Zdroj: Deník