Předchozí
1 z 5
Další

Profesionální lovec a průvodce Jan Velík.Profesionální lovec a průvodce Jan Velík.Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

„Při prvním vyslovení názvu Afrika se mnohým vybaví kontinent plný žhavého slunce, samá poušť, černé obyvatelstvo a v neposlední řadě špína, nemoci, hladomor a nebezpečí v podobě okrádání nebo vražd. Mnoho lidí u nás stále žije v představě právě takové Afriky a zásadně odmítají připustit, že pravda o některých zemích tohoto kontinentu je úplně jiná. A já otevřeně přiznávám, že jsem měl stejné obavy při mé první cestě do Jihoafrické republiky před pětadvaceti lety,“ začíná s vyprávěním Jan Velík.

Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

„Skutečnost pro mne po příjezdu do Afriky byla však úplně jiná. Všeobecně se obyvatelé této krásné země chovají velmi přátelsky a jsou upřímní… Ale - podvedete je pouze jedinkrát, a pak jsou velmi opatrní a vůči vám zdrženliví. Uchvátily mne také nádherné cesty a nádherná příroda všude kolem,“ pokračuje.

Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Přestože na černém kontinentu navštívil již více zemí, jeho nejčastější cesta vede do Jihoafrické republiky. „Je zemí, o které se říká v jedné zemi celý svět. Právě o krásách této nejvyspělejší země Afriky bylo popsáno spoustu papíru a natočeno mnoho dokumentů i filmů, které jsou již dnes hojně prezentovány ve všech našich médiích,“ říká.

Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

„V současné době je tato exotická destinace magnetem pro mnoho turistů z celého světa. Stává se více a více dostupnou, a to díky čím dál větší mezinárodní propojenosti, která cestovatelům otevírá nové možnosti. Do pozadí se dostává masový cestovní ruch a turisté se čím dál více zajímají o destinace, které nejsou tolik známé. Touží po autentických zážitcích,“ vysvětluje znovuprobuzený zájem o exotickou zemi průvodce, který lidem dokáže zprostředkovat i osobní setkání s Jihoafrickou republikou.

Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

„Pořádáme takzvané forfaitové zájezdy, tedy zájezdy na míru. Doporučujeme však maximálně osm lidí ve skupině, a to z důvodu, že jsme čtyřiadvacet hodin denně s klienty. Při menším počtu osob se daleko lépe zvládá cestování po zemi, ubytování i strava,“ dodává.