V současné době má covid-19 v Česku podle epidemiologů jen lokální ohniska, zejména v Moravskoslezském kraji a Praze, kde se mimo jiné potvrdila nákaza u primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN). Spolu s ním musely na testy a do karantény desítky lidí, kteří se stejně jako Hlubuček v pondělí zúčastnili několikahodinového jednání městské rady, i další, s nimiž v poslední době přišel do kontaktu.

Druhým dnem pokračuje ve čtvrtek plošné testování zaměstnanců OKD na covid-19.
Dobrá zpráva, středeční testy zaměstnanců OKD bez nálezu!

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE 

V Moravskoslezském kraji je ohniskem nákazy Důl Darkov, v souvislosti s ním hygienici evidují 495 nakažených. Krajská hygienická stanice v Ostravě nařídila plošné testování zaměstnanců společnosti OKD. Dnes ráno začalo u pracovníků Dolu ČSM Sever a Dolu ČSA. V dalších dnech se bude testovat i v areálu Dolu Darkov. V OKD pracuje asi 8400 lidí.

Nejvíce zasaženou oblastí v Česku je Praha, kde laboratoře dosud odhalily 2356 nakažených, z toho bezmála 1500 se už vyléčilo. Na sto tisíc obyvatel připadá v hlavním městě téměř 178 nakažených, následuje Karlovarský kraj s téměř 166 nakaženými na sto tisíc obyvatel. Naopak nejlépe na tom jsou jižní Čechy, kde je na sto tisíc obyvatel skoro 30 případů nákazy. Nejvíce úmrtí, téměř stovku, zaznamenalo ministerstvo v hlavním městě.

Škoda Auto. Ilustrační foto.
Prodeje nových aut v Evropě dál klesají. Škoda spadla z druhého místa

Laboratoře v úterý provedly téměř 3600 testů, o necelou stovku více než v pondělí. Poměr nakažených k počtu testů činil 1,31 procenta, v pondělí to bylo 1,14 procenta. O víkendu se pohyboval kolem tří procent, což bylo ovlivněno výrazným poklesem provedených testů.