Za dnešek zatím přibylo osm nových nemocných, o víkendu ale bývají počty testovaných menší než ve všedních dnech. Během víkendu dosud s covidem-19 v Česku nezemřel žádný člověk, poslední úmrtí ministerstvo eviduje v pátek. S nemocí se aktuálně potýká 2451 lidí, její průběh je většinou mírný. V nemocnicích je 117 pacientů, v těžkém stavu je 11 z nich. Testů bylo dosud provedeno 496.417 včetně opakovaných u stejného člověka.

První tři případy koronaviru se v Česku objevily na počátku března, první úmrtí je z 22. března. Nyní má nemoc v Česku podle epidemiologů už jen lokální ohniska, zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Ve většině regionů se nové případy ve větším počtu neobjevují.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Situace se nijak nezhoršuje, ujistil Vojtěch. Problémová jsou lokální ohniska

V Praze bylo dosud odhaleno 2309 případů covidu-19, na 100 tisíc obyvatel tak zde připadá víc než 177 nakažených. Obě čísla jsou nejvyšší mezi kraji. Dosavadních 1838 případů nemoci v Moravskoslezském kraji zvýšilo zejména ohnisko v uhelném Dole Darkov na Karvinsku, kde mezi zaměstnanci a v jejich rodinách testy potvrdily zatím 485 nemocných.

Nejméně se koronavirus rozšířil v Jihočeském kraji a na Vysočině. V jižních Čechách na 100 tisíc obyvatel připadá necelých 30 případů nemoci.

V Česku nejvíc nemocných přibývalo na přelomu března a dubna, kdy přírůstek v některých dnech překročil 300 lidí. Omezení ve veřejném životě zavedená vládou pak nárůst zbrzdila. Od 22. dubna přírůstek jen ve dvou dnech překročil stovku.