Zhruba stejný počet lidí, každý třetí, nevěří zprávám vůbec. „Asi každý pátý člověk, který se do ankety zapojil, tedy necelých dvacet procent, věří všem médiím stejně. Pro nás je ale důležité srovnání s jinými médii. Jen zhruba deset procent lidí věří nejvíc zprávám v televizi a rozhlase a úplně nejméně lidí důvěřuje internetu: jen necelých pět procent,“ prozradil některé z průběžných výsledků ankety šéfeditor Deníku a denik.cz Tomáš Herman.

Čtenáři píší, co pro ně znamenají tištěné noviny. V dobrém i ve zlém

To znamená, že tištěným novinám nejvíc ze všech médií věří třikrát víc lidí než rozhlasu a televizi a dokonce šestkrát víc než zprávám na internetových serverech. „Ukazuje to i v dnešním světě důležitou roli tištěných novin, které jsou pro mnohé lidi jediným relevantním zdrojem informací,“ poznamenal šéfredaktor Deníku Roman Gallo.

Podělte se s námi o názor

Deník se rozhodl požádat své čtenáře i nečtenáře, aby se ve speciální anketě vyjádřili k tomu, jaký je jejich vztah ke zprávám v novinách a na internetu. Věří jim? Proč si kupují noviny a co v nich hledají?

Zajímá nás, co si lidé myslí o plánu vlády Petra Fialy, abychom za noviny platili nejvyšší daň v Evropě.

Na základě odpovědí zpracuje Deník sérii článků, která se bude věnovat právě těmto tématům.

Zapojte se, prosím, i vy až do čtvrtka 3. srpna do naší ankety na www.denik.cz/anketa nebo napište názor na noviny na adresu roman.gallo@denik.cz. Děkujeme.
Zdroj: Deník