Rovněž bývalý rychlobruslař Milan Sáblík sledoval závod doma s maminkou Evou. Ta si bezprostředně po závodě ani na úspěch své dcery nepřipila. „Čas na přípitek bude později,“ přiznala s úsměvem.

S Martinou dosud nemluvila. „Hned jsem jí psala zprávu, protože jsem jí nechtěla rušit před ceremoniálem. Martina pouze rychle zavolala Milanovi a vzkázala, že je šťastná,“ netajila Sáblíková starší.

Příjezd bronzové medailistky za rodinou zatím není upřesněn. Ani menu domácí slavnostní tabule. „Zatím vůbec netuším, kdy přijede. Nikča (Nikola Zdráhalová, reprezentační kolegyně - pozn. aut.) pojede ještě dva závody, takže přesný termín návratu opravdu nevím. Ani to, co si bude přát. Pokaždé je to něco jiného a vždy se společně domlouváme až před příjezdem,“ prozradila Eva Sáblíková.

Martina Sáblíková vybojovala na olympiádě v Pekingu bronzovou medaili na pětce.
Fenomenální Sáblíková má sedmou olympijskou medaili, v Pekingu brala bronz

Milan Sáblík měl pro jízdu sestry jen slova uznání: „Martina odjela závod velmi zkušeně.“

Na výkonu Martiny oceňoval to, jak si poradila s těžkými reáliemi svého čtvrtečního startu. „Na to jaký měla los, že startovala po úpravě ledu, který potom bývá pro závodníky měkčí a výkony nebývají optimální, že celý závod jela sama a neměla nikoho vedle sebe, s kým by se mohla potahat a trošku si zazávodit, předvedla neskutečnou jízdu,“ vysekl poklonu sourozenci.

Zda bratr či rodina přichystají při příjezdu Martiny domů nějaké překvapení, zatím neznal Milan Sáblík odpověď: „Zatím jsem o tom úplně nepřemýšlel. Ale určitě něco vymyslíme,“ slíbil na dálku úspěšné sestře pyšný mladší bratr.