Marcel Merčiak je jedním z nejpopulárnějších sportovních komentátorů na Slovensku. Aktuálně šestačtyřicetiletý rodák z Prešova utkvěl slovenské veřejnosti už před dvanácti lety. Ve fotbalovém utkání slovenské reprezentace proti Irsku totiž v přímém přenosu utrousil směrem k režii, aby "drželi hubu, protože všechno slyší."

Tomáš a Zuzana Paulovi v utkání curlingového turnaje na ZOH v Pekingu.
Vítězné loučení. Paulovi po obratu porazili Čínu a celkově skončili šestí

V nedělním sjezdu mužů na olympiádě v Pekingu měl ale Merčiak štěstí. Jeho výlev už totiž nezasahoval do přímého přenosu, ale bezprostředně po něm. Nahrávka ale utekla ven a slovenský komentátor se stal díky naštvanému proslovu okořeněném řadou sporostých slov okamžitě hitem nejen na Slovensku.

"Celá situace mě lidsky velmi mrzí, pod tlakem emocí jsem reagoval nevhodným způsobem. A ve vypjatých situacích vznikají i problémy. Věřím, že si je v pokoji vykomunikujeme," vyjádřil se Merčiak k celé situaci.

"RTVS však velmi mrzí, že nedorozumění, které zapříčinilo vysoké pracovní nasazení v náročných a vypjatých podmínkách, vedlo k vyostřenému konfliktu a zveřejnění nahrávky. Standardně jsou případné konflikty na pracovišti řešené interně a mrzí nás, že někdo ze zaměstnanců se rozhodl situaci řešit zveřejněním soukromé konverzace na internetu a tím uškodit kolegovi i RTVS jako instituci," řekla mluvčí televize Andrea Pivarčiová pro sport24.sk. s tím, že Merčiakův výlev nebyl skutečně v živém přenosu.

David Sklenička na kempu národního týmu.
Volný čas v Pekingu? Z vesnice nás skoro nikam nepustí, líčí obránce Sklenička

Královskou lyžařskou disciplínu sjezd vyhrál na olympijských hrách v Pekingu Švýcar Beat Feuz. Ten tak dokonal kompletní medailovou sbírku z olympiád.