„Přijali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli úmrtí staršího muže. Případ je teprve na samém začátku prověřování,“ potvrdila informaci Deníku žďárská policejní mluvčí Jana Martincová.

Trestní oznámení podal syn zemřelého dvaasedmdesátiletého Miroslava M. Příbuzný má podezření, že pochybil lékař v novoměstské nemocnici. Muž v pátek večer nešťastně upadl na srazu důchodců ve Žďáře na Sázavou. Záchranáři ho převezli na chirurgii nemocnice v Novém Městě na Moravě. Poté, co mu lékař zašil ránu na hlavě, došlo mezi ním a seniorem k incidentu, kvůli němuž lékař zavolal policisty. Ti pacienta převezli na záchytku do Jihlavy.

„Muže jsme přijali asi čtyřicet minut po půlnoci kvůli agresivnímu chování u lékaře. Naměřili jsme mu 1,4 promile alkoholu v dechu,“ řekl Deníku mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. Druhý den si muž stěžoval na bolesti na hrudi. Lékaři ze záchytky ho znovu pečlivě prohlédli a usoudili, že potřebuje další ošetření.

„Poslali jsme muže na centrální příjem jihlavské nemocnice,“ potvrdil Málek. Tam lékaři zjistili zlomeniny žeber, ale jeho zdravotní stav byl mnohem horší a po několika hodinách v nemocnici zemřel. Podle informací Deníku na krvácení do mozku.„Mohu pouze potvrdit, že pacient zemřel,“ řekla bez bližších podrobností mluvčí jihlavské nemocnice Veronika Pysková.

Policie nyní prověřuje, jestli někdo z lékařů nepochybil. Martin Málek Deníku řekl, že policisté si už od nich vyžádali informace o hospitalizaci na záchytce.