Mladík se měl podle obžaloby pokusit 14. června v uličce u meziříčského Náměstí znásilnit pětadvacetiletou Jitku.

„Bylo to kolem čtvrté hodiny ráno, když jsem šla za kamarádkou do baru v ulici Novosady. Procházela jsem malou uličkou, kde stál obžalovaný. Byl dost opilý, protože se opíral o zeď a cosi po mně pokřikoval. Já jsem si ho ale nevšímala a šla dál,“ vzpomínala u soudu na bezprostřední chvíle před útokem poškozená.

Když za sebou Jitka uslyšela kroky, dostala strach. „Otočila jsem se, protože se pořád zrychlovaly. Viděla jsem, jak za mnou běží. Když mě dostihl, zatarasil mi cestu. Chytil mě za krk a chtěl, abych ho políbila. Bylo mi to hrozně nepříjemný, cítila jsem z něho alkohol,“ vypověděla včera pětadvacetiletá žena.

Jak tvrdí, nejdřív se mu celou situaci snažila po dobrém rozmluvit. „Říkala jsem mu, ať jde se mnou do baru, že ho pozvu na panáka. On mě ale přimáčkl ke stěně a chytil mě pod krkem. Pořád jsem ho odstrkovala. Pak mě ale povalil na zem. Ležela jsem na zádech a on byl nade mnou. Snažil se mi dostat k pásku na kalhotách. Křičela jsem o pomoc, ale on mi zacpával pusu a říkal, ať neřvu,“ vyprávěla žena.

Když dvaadvacetiletý Vladimír Smejkal viděl, že se mladá žena zřejmě ubrání, vzal jí peněženku s platební kartou a utekl. Asi o třicet minut později se pokusil z bankomatu vybrat peníze, což se mu ale nepodařilo. Na účtu totiž nebyla dostatečná suma.

Obžalovaný po celou dobu hlavního líčení tvrdil, že si z incidentu nic nepamatuje. „Byl jsem dost opilý. Než se to stalo, popíjel jsem na diskotéce Sedmička. Měl jsem asi deset piv a osm velkých panáků. Opravdu si na nic nevzpomínám,“ opakoval dvaadvacetiletý mladík s tím, že ale nepopírá, že k činu opravdu dojít mohlo.

Mladík byl za trestný čin loupeže, neoprávněné užívaní platební karty, za pokus o trestný čin znásilnění a krádeže poslán na čtyři roky za mříže. Rozsudek zatím nenabyl právní moci. Státní zástupkyně i obžalovaný si ponechali lhůtu na odvolání.