Podle jejích slov ji jeden z mužů dokonce opakovaně fyzicky napadl. „Začala proto rozsáhlá šetření, vyslýchali jsme oba obviněné i ostatní zaměstnance. Od prvopočátku však v její výpovědi byly nesrovnalosti. To, jak ke znásilnění údajně došlo, bylo hodně nepravděpodobné. Tvrdila, že se to stalo za plného provozu a že křičela o pomoc a bránila se. Bylo by ale nemožné, aby si nikdo ničeho nevšiml,“ řekl k případu policista Pavel Kubiš.

Po několika dnech, kdy bylo téměř jisté, že ke znásilnění nedošlo, se žena přiznala ke lži. „Proč si celou věc vymyslela, odmítla sdělit. Muže, které z trestného činu obvinila, si prý vybrala zcela náhodou,“ sdělil vyšetřovatel.

V bítešské strojírenské firmě oběma obviněným mužům od počátku věřili, že jsou nevinní. „Pracují u nás přes třicet let. Neměli jsme důvod jim nedůvěřovat. Žena, která je ze znásilnění obvinila, naší zaměstnankyní nebyla. Pracovala pro firmu, která u nás uklízela,“ uvedl generální ředitel firmy Milan Macholán.

A jaký mají dívky podle odborníků důvod k vymýšlení si znásilnění? „U každého člověka je to individuální. Může to být třeba špatná psychická nebo sexuální zkušenost z minulosti. Důvodem může být ale také nevhodný způsob, jak na sebe upozornit,“ vysvětlil žďárský sexuolog Louis Radosa.

Proti čtyřiadvacetileté ženě bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin křivého obvinění. Za něj jí hrozí až tři roky za mřížemi.