Čeho se měl Miroslav M. podle obžaloby dopustit? Třináctiletému chlapci podle Miroslavy N., dcery obžalovaného, jednou dokonce řekl, ať si zkusí, jaké to bude, až ho pořeže. „Jiřík si pak vzal nůž a jeho špičkou se pobodal na stehně. Dva dny jsem z něho dostávala, co se stalo, nechtěl o tom vůbec mluvit,“ řekla při srpnovém líčení čtyřiatřicetiletá žena.

Včera se k soudu mimo jiné dostavila soudní znalkyně Yvona Fasurová. Jiřího, který trpí poruchou pohybu, epilepsií a hyperaktivitou, se jí vyšetřit nepodařilo. „V den, kdy jsem s ním měla mluvit, byl velmi nestabilní a neklidný. Vůbec nereagoval na dotazy a nebyl ochotný spolupracovat,“ vysvětlila.

Znalkyně mluvila i s údajně týranou Karolínou. Jak Yvona Fasurová tvrdí, trpěla jedenáctiletá dívka v době vyšetření úzkostí a strachem, který byl podle znalkyně spjatý právě s osobou jejího dědečka Miroslava M. „Není to ale výlučně jím. Silný vliv na děti mělo i prostředí, v němž vyrůstaly, tedy konflikty a hádky, které mezi jejich rodiči a obžalovaným byly,“ řekla.

Miroslava N. žila se svým mužem a dětmi u svých rodičů od roku 1995. Problémy se podle ní začaly stupňovat po roce 2000.

Rozsudek u včerejšího soudu vynesen nebyl. Žďárský soudce Milan Kadlec si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Verdikt bude znám v pondělí 8. prosince.