V kempu u Velkého Dářka v katastru obce Karlov se zatím neznámý zloděj vkradl do osobního vozu Volkswagen a odnesl si z něj dvě sportovní tašky s oblečením a foťákem a dámskou kabelku s doklady a dvěmi sty korunami. „Celková škoda činí téměř čtyři tisíce korun,“ uvedl mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Své auto dlouhou dobu dozajista nepustí z očí ani majitel Fordu Mondeo, které nechal o víkendu zaparkované na lesní cestě ve Vlachovicích a vyrazil si na houby.

„Lapka mu z něj po rozbití okna ukradl autorádio s CD přehrávačem,“ řekl policista Kučera. Způsobená škoda je vyčíslena na čtrnáct tisíc korun.

A do třetice šetřili policisté v regionu vloupání do vozu u přehrady v obci Vír. „Tam z auta zmizely dvě peněženky se sedmi sty korunami, osobními doklady a platební kartou. Vše v celkové hodnotě dosahující ke třem tisícům korun,“ sdělil Václav Kučera.

Řada řidičů už si neví rady, jak mají na zloděje vyzrát. „Vykradli mi auto asi před rokem, rozbili mi sklo u spolujezdce a ukradli z vozu mobil. Pořídil jsem si proto na okna bezpečnostní folie. Jenže ty mi stejně nepomohly. Nejsou to totiž ani tři měsíce, co se přes ně nějaký ‚šikula‘ dostal. Vzal mi autorádio a navigaci,“ řekl rozhořčeně devětadvacetiletý Petr ze Žďáru.

Zloději však nejdou v letních měsících pouze po nehlídaných autech. Ničím výjimečným nejsou ani ukradené kabelky či celá zavazadla. Vyprávět by o tom mohla jednašedesátiletá žena, která přišla na vlakovém nádraží ve Žďáře nad Sázavou o svůj batoh. Poškozená ho měla položený na zemi asi metr od sebe.

Chvíle nepozornosti využil neznámý lapka a ukradl jí ho. „Žena v něm měla dva tisíce euro, sto deset chorvatských kun, tisíc tři sta korun, cestovní pas a oblečení. Škoda je odhadnuta na pětapadesát tisíc korun,“ dodal policista.

-------------