Mladíci ve věku devatenáct a třiadvacet let mají na svědomí sérii vloupání a krádeží v rodinných domech ve Velké Bíteši.

„Mladší ze zlodějů se během února a března dostal do šesti objektů, ze kterých bral různé věci – spotřební elektroniku, mobilní telefony, notebook, šperky, platební karty a finanční hotovosti,“ vyjmenoval mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Mladík má na triku také vloupání do klubovny bítešského kulturního domu. „Tam z odloženého oblečení odcizil peníze a mobilní telefon,“ doplnil Václav Kučera.

Společně se starším zlodějem pak v dubnu ukradl v ulici Bezručova ve Velkém Meziříčí čtyři kola ze zaparkované Škody Octavia.

Mladíci se spolu vloupali také do rodinného domu a přilehlé garáže v ulici Družstevní ve Velké Bíteši. „Odtamtud si odnesli fotoaparát, dalekohled, vkladní knížku a finanční hotovost. Z garáže pak zmizelo nářadí a součástky od vozu Ford Fiesta,“ dodal policejní mluvčí.

Celková způsobená škoda se blíží částce sto čtyřicet tisíc korun. „Část odcizených věcí se nám podařilo zajistit,“ podotkl Václav Kučera.

Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání. „Muži byli obviněni z trestných činů - krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platební karty – spáchaných částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství,“ informoval.

Mladší z pachatelů má podle žďárských kriminalistů bohatou trestní minulost. Oba pachatelé jsou stíháni na svobodě.