„Dosud neznámý pachatel po rozbití okna vnikl do vozidla značky Škoda, odkud odcizil peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Majiteli tak vznikla škoda kolem tří tisíc korun. Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a po pachateli pátrají,“ vyjádřila se policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že za uvedenou trestnou činnost pachateli v případě jeho dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

V souvislosti s tímto případem policisté opakovaně apelují na občany, aby v autech nenechávali viditelně odložené peněženky, mobilní telefony, notebooky, tablety, kabelky, tašky a jiné cenné předměty.

„Pokud pachatel vidí ve vozidle věc, kterou se rozhodne odcizit, nebude se určitě snažit vloupat se do automobilu šetrně. Škoda, kterou poškozením vozidla způsobí, mnohdy mnohonásobně překročí cenu odcizené věci. Pachatel se krádeže dopouští za účelem zisku. Věc, kterou odcizí, rychle prodá nebo vyhodí, takže už ji s největší pravděpodobností nikdy neuvidíte. Dále je nutné myslet také na to, že při krádeži mobilního telefonu, notebooku či tabletu se může pachatel dostat k vašim soukromým komunikacím a materiálům, osobním informacím i všem dalším uloženým datům. Zejména krádež osobních dokladů může majiteli způsobit nemalé problémy,“ upřesnila policejní mluvčí.