Třicetiletý muž je obviněn z toho, že odtáhl nepojízdnou Škodu Rapid z areálu zemědělské společnosti v Pohledci, a auto prodal za dva tisíce korun. Na konci března se podle policie vloupal do garáže ve stejném areálu a z garáže odcizil dva malé motocykly, kovový žebřík a tři dřevěné trakaře.

V březnu muž převzal od svého známého klíče od vozu Alfa Romeo s tím, že mu zprostředkuje prodej. „Vozidlo pak opravdu prodal, peníze si ale ponechal pro vlastní potřebu," uvedla mluvčí.

Na přelomu měsíců března a dubna pak z uzamčené haly na Lnářské ulici v Bystřici nad Pernštejnem odcizil plechy za šestatřicet tisíc korun. „Na začátku dubna ze stejné haly odtáhl nepojízdné vozidlo VW Golf, které následně prodal. Začátkem dubna pak obviněný odcizil v Bystřici nad Pernštejnem klíče od osobního vozu Audi, který později ukradl a prodal," dodala mluvčí.

„Muž způsobil škodu za více než dvě stě tisíc korun," řekl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř. „Většinu odcizených věcí a vozidel se nám podařilo zajistit a předat zpět majitelům," dodal kriminalista Uhlíř.