Od června do září byl postrachem pro lidi na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku. Při čtrnácti zlodějských výpravách napáchal škodu za 400 tisíc korun. Zaměřoval se hlavně na nářadí a naftu.

Obviněným je dvacetiletý Daniel Hladký z Havlíčkova Brodu. Od minulé středy je ve vazbě, kam ho poslal Okresní soud v Jihlavě, a hrozí mu trest od jednoho roku do pěti let. „Muž byl obviněn z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. V minulosti už byl za majetkovou trestnou činnost soudně trestán," řekl k obviněnému jihlavský policista Pavel Krčál. Hladký většinou kradl sám. V několika případech měl komplice, kterého kriminalisté také vyšetřují.

Daniel Hladký je obviněn z toho, že se v první polovině června vloupal do dvou garáží v ulici U Nádraží v Přibyslavi. „V jedné nic neodcizil a ze druhé si odnesl travní sekačku, pneumatiku a plastový kanystr s benzinem," uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. V Přibyslavi kradl znovu v červenci, kde ze zaparkovaných zemědělských strojů ukradl naftu a další věci, včetně elektrocentrály. Ve Studénce vlezl do kravína, kde ukradl tlakovou myčku, desítky litrů přípravku na mytí krav, další věci určené pro chov dobytka a naftu.
Nejvíce krádeží se Hladký dopustil v srpnu. „Na začátku měsíce vnikl do objektu zemědělské společnosti v Brtnici, kde z dílny ukradl kabely, různé elektrické i ruční nářadí za téměř sedmdesát tisíc korun," informovala Kroutilová.

Pro další zásobu nafty si mladík došel do bývalého vojenského areálu v Pístově u Jihlavy. Ze dvou nákladních aut tam odčerpal 250 litrů nafty.

Jeho zájmu v polovině srpna neušla ani rekreační chata u Dobronína na Jihlavsku. Objekt prohledal a odnesl si nářadí, kultivátor, sekačku a elektrocentrálu.

V Polné vlezl do přístřešku u bývalého strážního domku v ulici Nádražní. Odtud si odnesl kompletní kola, autodíly a opět různé druhy nářadí. Z neuzamčené garáže v ulici Varhánkova si dokonce odvezl malý motocykl Minibike.

V srpnu se vrátil do Přibyslavi, kde se také vloupal do dvou garáží. Následovala stavební buňka v Jihlavě v ulici Polenská, odkud si odnesl nářadí a věci za téměř osmdesát tisíc korun.

Na začátku září se neúspěšně pokusil vykrást novinový stánek v Přibyslavi na Bechyňově náměstí. V září se ještě stačil vloupat do bývalých kasáren v Pístově a z kanceláře ukradl tiskárny, peníze, motokrosové vybavení a další věci.

Poslední krádež spáchal v polovině září v Jihlavě. Na parkovišti před obchodním centrem v ulici Březinova se vloupal do auta Ford Escort, z něhož si vzal doklady, plyšového hada a vrtačku. „Kriminalistům se podařilo část věcí najít a vrátit je majitelům," podotkla Jana Kroutilová.
Hladkému hrozí za krádeže až pět let vězení.