„Pohyboval se po budově, kde ho ale přistihli, a tak ji spěšně opustil. Podezřelého muže se ještě snažila zastavit náhodná osoba, sama se ale stala terčem agresivního vyhrožování. Pachatel z místa utekl,“ popsala průběh události policejní mluvčí Jana Kroutilová.

K vloupání došlo v sobotu 16. května kolem jedné hodiny odpoledne. Zmizelo několik vrutů, drobná škoda vznikla také poškozením zařízení. Policisté místo propátrali, k dispozici mají fotografii pachatele a identikit.

Jednalo se o muže střední postavy, vysokého kolem 180 centimetrů. Měl velmi krátce střižené vlasy. Byl oblečený do černých tepláků s nápisem na zadní straně jedné nohavice, dále měl tmavou mikinu a na krku silnější řetízek z bílého kovu.

„Žádáme občany, kteří muže na fotografii a identikitu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Uvítají také jakékoli jiné informace, které by mohly vést k objasnění případu,“ vyzvala policejní mluvčí.

Muž je podezřelý ze dvou trestných činů – z krádeže a nebezpečného vyhrožování.